Jump to content

Usb Multiboot Kurulumu V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Merhaba Windows 7 ve Windows 8 i Tek Bir İso Dosyasında Birleştirmek İçin Aşağıdaki Linkten Gerekli Dosyayı İndirmen Gerek.

Export.rar Dosyasını İndirdikten Sonra Export.exe Çift Tıklandığında C:\ Dizininde TEST Diye Bir Klasör Oluşacaktır. Bu Klasörün İçinde WIN7 Klasörüne Elinizde Bulunan Wİn7.iso Dosyalarının İçeriğini Atacaksınız. WIN8 Klasörüne Win8.iso Dosyalarının İçeriğini Atacaksınız. Daha Sonra EXPORT.CMD Dosyasını "Yönetici Olarak Çalıştır" İle Açılan Ekranda İşlem Bittikten Sonra WIN8-7.ISO Dosyası Oluşuyor Bu Dosyanın İçinde Windows 7 ve Windows 8 Sürümlerinin Hepsini Barındırmaktadır.

İyi Çalışmalar

http://turbobit.net/41o5bn8xjxcs.html

ya gecengün deneyim dedim yapamadim bir yardimci olurmusun

Arkadaşlar xp yi kuran oldumu  nacizane 2 farklı bilgisayarda kurmaya denedik biraz yükledikten sonra mavi ekran hatası verdi acaba sebebini bilen veya bu problemlerle karşılaşan var mı?

birde ben win 7 yi kendim başka bir win 7 boot edip yüklemiştim sisteme sistem doğru dürüst bir şekilde açılıyor kurulum başlıyor disk biçimlendirme de yapıyorum ama sonra seçilen diske win 7 yi kurmuyor. seçili disk bulunamadı gibi bir şey deniyor.

Acaba bu multibota eklemek için şu esd ve uefi olayı ile alakalı olabilir mi? Biri yardımcı olursa çok seninirim.

Arkadaşlar xp yi kuran oldumu  nacizane 2 farklı bilgisayarda kurmaya denedik biraz yükledikten sonra mavi ekran hatası verdi acaba sebebini bilen veya bu problemlerle karşılaşan var mı?

birde ben win 7 yi kendim başka bir win 7 boot edip yüklemiştim sisteme sistem doğru dürüst bir şekilde açılıyor kurulum başlıyor disk biçimlendirme de yapıyorum ama sonra seçilen diske win 7 yi kurmuyor. seçili disk bulunamadı gibi bir şey deniyor.

Acaba bu multibota eklemek için şu esd ve uefi olayı ile alakalı olabilir mi? Biri yardımcı olursa çok seninirim.

Windows Xp ve Windows 7 yi Sorunsuz Kurdum Sorun Yaşamadım Nedense İndiren Arkadaşların Bazıları Sorunsuz Kurdu Bazıları Kuramadı Sanırım Donanımsal Uyum Sorunu Yüzünden Olabilir

ByChilavert hocam size bir kaç sorum olacaktı 1-Bu indirdiğimiz multiboot u sanal makineye nasıl yüklüyoruz ben bir türlü beceremedim.

Yani flash bellegi bootlu olarak başlatmıyor. wmware worktation 10 kullanıyorum acaba siz nasıl yüklüyorsunuz ya da nasıl yüklendiğini bilen başka arkadaşlar var mı?

2-Acronis norton ve winxp live isolarını nereye attınız acaba. Bunları güncel olanlarla değiştirmek istediğimde ne yapmam lazım.

3-Başka bootable programlar eklemek istediğimde mesela hiren boot gibi vs bunların kodunu bulup direk klasöre atmam yeterli mi?

ByChilavert hocam size bir kaç sorum olacaktı 1-Bu indirdiğimiz multiboot u sanal makineye nasıl yüklüyoruz ben bir türlü beceremedim.

Yani flash bellegi bootlu olarak başlatmıyor. wmware worktation 10 kullanıyorum acaba siz nasıl yüklüyorsunuz ya da nasıl yüklendiğini bilen başka arkadaşlar var mı?

2-Acronis norton ve winxp live isolarını nereye attınız acaba. Bunları güncel olanlarla değiştirmek istediğimde ne yapmam lazım.

3-Başka bootable programlar eklemek istediğimde mesela hiren boot gibi vs bunların kodunu bulup direk klasöre atmam yeterli mi?

1. Multibootu VmWareden Boot Edemezsin. CD / DVD Üzerinden Boot Edilebiliyor. Ediliyorsada Ben Bilmiyorum.

2. Acronics, Norton Ghost 2012_08_29_USB_BOOT\USB_ROOT\USBMENU\IMAGES Klasörünün İçinde  Live Xp 2012_08_29_USB_BOOT\USB_ROOT\KXPE Klasörünün İçinde 

3. Hiren Boot İçin 2012_08_29_USB_BOOT\USB_ROOT\USBMENU\USBMENU.LST Editlemen ve Aşağıda Olan Kodu Yazman Lazım.

# =======================================================================================================

title Hiren's BootCD 15.2  \n Hiren's BootCD 15.1 Turkce
# www.hiren.info
set MENUFILE=/HBCD/MENU.LST
if exist %MENUFILE% || find --set-root --ignore-floppies %MENUFILE% || echo -> %MENUFILE% bulunamadi!
configfile %MENUFILE% || pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

# =======================================================================================================