Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot Kurulumu V6

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

# =======================================================================================================

title Windows XP Professional - Katilimsiz - Mayis 2014 - Final Surum \n BOOT.GZ dosyasindan onyukleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map () (hd1) && map (hd1) () && map --hook
ls /WINK/BOOT.GZ || find --set-root --ignore-floppies /WINK/BOOT.GZ
clear
echo ----------------------------------------------------
echo Loading Windows XP Professional
echo Please wait...
echo ----------------------------------------------------
map --mem /WINK/BOOT.GZ (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/I386/SETUPLDR.BIN || chainloader ()
boot

# =======================================================================================================

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yardımın için teşekkür ederim. Bende aşağıdaki kodlar daha sağlıklı çalıştı.

# ===========================================================================================================

title Windows XP Suruculer \n Windows XP Suruculer
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%)
set GZFILE=/WINXPSURUCULER/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE%
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot

# ===========================================================================================================
Edited by BOMBOM07

O Konudaki Paylaşım Bana Ait Değil Benim Yaptığımdan Daha Üstün Bir Multiboot Uygulamayı Ama Kodları İncelediğimde Benim Kullandığım Kod Yapısından Farklı O Yüzden Konuda Verdiğim Kod İle Sorunsuz Kurulum Yapıyorum. Bütün Makinelerde Sorunsuz AÇıldı Kendi Kurduğum Ama Sizin Kullandığınız Bütün Makinelerde Açma Garantisi Veremem. 

merhabalar  çok kısa bir sorum olacak.

indirme işlemini gerçekleştirip dosyaları zipten çıkartıp usb ye başarılı bir şekilde boot etmeyi başardım. fakat  bende farklı sorunlar var.

windows 8.1 kurmak istediğimde   ' windows gereken dosyaları yükleyemiyor hata kodu 0x8007025D hatasını alıyorum

windows 7 kurmak istediğimde kurulum aşamasında iso dosyasını bulamıyor. ve bana  iso dosyasını soruyor.

windows 8.1 PE çalıştırmak istediğimde yükleyip açılınca hata verip kapanıyor.

lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim yapmış oldugunuz multi boot'u çok sevmeme  rağmen bir türlü kullanamadım :(

öncelikle merhaba bu  tür konularda yeniyim ve size birkaç sorum olacak.

multi boot v6  indirip  zip dosyasından çıkartıp usb ye boot edilebilir hale getirebilmeyi başardım fakat sırasıyla bazı sorunlar yaşıyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.

windows 8.1 kurmak istediğim zaman ' windows gerekli dosyaları yükleyemiyor hata kodu 0x8007025D mesajını alıyorum

windows 7 kurmak istediğim zaman ise bana kurulum için gerekli iso dosyasını bulamayıp manuel aramak için bana soruyor.

windows 8.1 PE çalıştırmak istediğim zaman yükleme bitip masaüstüne gelince mavi ekran geliyor ve reset atılıyor.

nerde hata yaptığımı bilmiyorum multi boot çalışmanızı çok beğendim ama kullanamıyorum. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

RARdan Çıkarmadan Önce Antivirüs Programları İle Tarama Dışı Bırakarak Kurulum Yapmanız Gerekiyor Aksi Takdirde Bazı Programları Virüs Olarak Gördüğü İçin Kurulumda Sorun Yaşayabilirsiniz. Kurulumla Alakalı BlueLife nin Yapmış Olduğu Videoda Anlatımı Var Belirtilen Şekilde Kurulum Yaptıktan Sonra Qmenü Programı İle Test Edebilirsin. Eğer İndirdiğin Dosya Sorunlu İnmemiş İse Win 7 Win8 ve Win8 PE de Kurulum Sorunu Yaşamazsınız.

RARdan Çıkarmadan Önce Antivirüs Programları İle Tarama Dışı Bırakarak Kurulum Yapmanız Gerekiyor Aksi Takdirde Bazı Programları Virüs Olarak Gördüğü İçin Kurulumda Sorun Yaşayabilirsiniz. Kurulumla Alakalı BlueLife nin Yapmış Olduğu Videoda Anlatımı Var Belirtilen Şekilde Kurulum Yaptıktan Sonra Qmenü Programı İle Test Edebilirsin. Eğer İndirdiğin Dosya Sorunlu İnmemiş İse Win 7 Win8 ve Win8 PE de Kurulum Sorunu Yaşamazsınız.

dediğiniz gibi virüs programlarını devre dışı bırakıp rardan çıkardım ve şuan usb ye aktarıyorum. gelişmelerden sizi haberdar edip yardım alacağım. Teşekkürler..

öncelikle merhaba bu  tür konularda yeniyim ve size birkaç sorum olacak.

multi boot v6  indirip  zip dosyasından çıkartıp usb ye boot edilebilir hale getirebilmeyi başardım fakat sırasıyla bazı sorunlar yaşıyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.

windows 8.1 kurmak istediğim zaman ' windows gerekli dosyaları yükleyemiyor hata kodu 0x8007025D mesajını alıyorum

windows 7 kurmak istediğim zaman ise bana kurulum için gerekli iso dosyasını bulamayıp manuel aramak için bana soruyor.

windows 8.1 PE çalıştırmak istediğim zaman yükleme bitip masaüstüne gelince mavi ekran geliyor ve reset atılıyor.

nerde hata yaptığımı bilmiyorum multi boot çalışmanızı çok beğendim ama kullanamıyorum. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

aynı hatayı bende alıyorum ....,

üstad güncel windows 7 ve windows 8.1 tüm sürümleri tekl bir isoya ceviremez miyiz ?

kurulum yaparken windows 7 ve windows 8.1 sürümleri  tek  sayfada olsun ?

teşekkürler ...

Merhaba Windows 7 ve Windows 8 i Tek Bir İso Dosyasında Birleştirmek İçin Aşağıdaki Linkten Gerekli Dosyayı İndirmen Gerek.

Export.rar Dosyasını İndirdikten Sonra Export.exe Çift Tıklandığında C:\ Dizininde TEST Diye Bir Klasör Oluşacaktır. Bu Klasörün İçinde WIN7 Klasörüne Elinizde Bulunan Wİn7.iso Dosyalarının İçeriğini Atacaksınız. WIN8 Klasörüne Win8.iso Dosyalarının İçeriğini Atacaksınız. Daha Sonra EXPORT.CMD Dosyasını "Yönetici Olarak Çalıştır" İle Açılan Ekranda İşlem Bittikten Sonra WIN8-7.ISO Dosyası Oluşuyor Bu Dosyanın İçinde Windows 7 ve Windows 8 Sürümlerinin Hepsini Barındırmaktadır.

İyi Çalışmalar

http://turbobit.net/41o5bn8xjxcs.html

Edited by ByChilavert

üstad tek istegim var ...
windows 7 ile windows 8.1 i tek iso haline cevirebilir miyiz 

yani kurulum  windows 8.1 gibi olsun ama bölümlemeye geldigimizde hem windows 7 hemde windows 8 in 32 ve 64 bit sürümleri hepsi görünsün  ve kurulum yapsın...

bunun için hangi programı  tavsiye edersiniz teşekkürler....

• 2 hafta sonra ...

Valla Benim Yaptıklarımda Sorun Yok Ama Düz Mantık İso Dosyasını 2013_03_26_Nt6IsoSetup\NT6_ISO_ROOT Klasörüne Çıkarıyorum  Daha Sonra install.esd Dosasının Adını install.wim Olarak Değiştirip Nt6IsoSetup.exe İle Hazırlıyorum Bunuda Multiboot a Attığım Zaman Sorun Yaşamadım.

@

ByChilavert

Kardeşim Ellerine Sağlık Güzel Olmuş Ama

Windows 7 Yada 8.1 Kurarken 

Iso Dosyası Bulunamadı hatası vermekte.

Dosya Seç Dediğimde Dosyayı Gösterdiğim zaman 

Bu kezde 

install.wim Bulunamadı hatası alıyorum.

Bu Soruna Bir Çözüm Getirmenizi Rica ediyorum. 

KOlay Gelsin.

Arkadaşım paylaşım için Teşekkürler çok güzel bir çalışma olmuş. Ben win7 64  kurmak isterken bu hatayı veriyor

Eror.jpg

@

ByChilavert

Kardeşim Ellerine Sağlık Güzel Olmuş Ama

Windows 7 Yada 8.1 Kurarken 

Iso Dosyası Bulunamadı hatası vermekte.

Dosya Seç Dediğimde Dosyayı Gösterdiğim zaman 

Bu kezde 

install.wim Bulunamadı hatası alıyorum.

Bu Soruna Bir Çözüm Getirmenizi Rica ediyorum. 

KOlay Gelsin.

Kurmak İstediğiniz PC Sanırım USB'den Kurulum İçin Uygun Değil Yeni Nesil Anakartlarda Bu Hatayı Vermiyor Ama Eski Model Bazı Anakartlarda Bende Bu Hatayı Veriyor. Kesin ve Net Olarak Çözüm Bulamadım. Forumda İşin Üstadlarına Sormak Lazım.

ByChilavert

Hocam şöyle bi durum var ki  ben pc yi USB ile Kurdum şimdi.

Dün Gece Başka bir windows inidirip USB ye atıp kurdum sorunsuz.

Eskiden BlueLife ' ın paylaştıklarında felan sorun olmuyordu

Ama senin v5 v6 versiyonlarını inidirdim ikisinde de aynı durum oldu.

Bu konuda Bir yeri Atlıyorsun Sanırım.

Edited by FiRewaLL

mega dan indirmek istedigimde 

Your available browser storage for MEGA cannot handle this download size, please free up some disk space.

sürekli bu hatayı alıyorum.

Hard diskimin tüm  bölümlerde en  az 50 Gb lık  boş alan mevcut

sorun nedir acaba ?