Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Kapanıyor

delalbey
 Share

Recommended Posts

Konu başlıgını tam problemı bularak duzenleyın

Öncelikli olarak pc kapanma sebebı ne donanımsalmı yoksa yazılımsalmı onu bılmek gerekır.

Pc özellıkleri vs 

Yazdıgınız yazıyı baz alarak ısınmadan dolayı dıyebılırız fakat donanımsalda olabılır 

Bilgisayarınız eskı bir sistem olmasada 5 yılda bır termal macun yenılenmesı toz temızlıgı vs

Pc' nizde 2 adet ram slotu var ise yerlerini degiştirme gibi uygulamalar yapabilirsiniz 

1. tüm kabloları tek tek çıkar ve yerlerine geri tak.
  2. ram slotlarını degiş. değiştirirken ram lerin tozunu al.
  3. işlemci ve fanda boşluk varmı kontrol et
  4. işlemcinin macunu tamamen işlemciyi örtmüşmü kontrol et
  5. varsa ekran kartını çıkar tekrar tak.
  6. kasanın güç düğmesi içten takılı kalıp kalmadığını kontrol et
  7. kasanın ön kısmına gelen usb bağlantı kablolarının bir birine temas etmediğini kontrol et
  8. harddiskten çalışma esnasında garip sesler gelip gelmediğini kontrol et
  9. power suplyden gürültü gelip gelmediğini kontrol et. Buraya kadar sorun yoksa güzel bir format at .

inşallah yardımcı olmuşuzdur

sen iyisimi iyi bir tamirciye götür sorunu öğren maliyeti öğren ona göre yaptırırsın. ben de de geçen hoşgeldiniz yazısına kadar gelip win7 reset atıyordu4-5 kez ondan sonra açılıyordu. ben ekran kartından sanıyordum meğer psu danmış. adam allah razı olsun psu yu değiştiriverdi. borcum ne dedim boşver tekrar bozulursa yine gel o zaman bakarız dedi :) böyle iyi insanlarda var lan daha dünyada çok hoşuma gitti. ama eğer tekrar sorun çıkarsa bu sefer bende jestimi yapıcam. :)