Jump to content

Excel De Formül Hakkinda

tutkun1000
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar gittiğim bir is görüşmesinde sorulan bisoruyu aynen aktarıyorum. İki tane exceldosyasi var birinde 600 tane isim soyisim diğerinde 150 tane isim soyisim ve TC kimlik numarası var simdi sedece 150 tane TC kimlik numarasini diğer dosya daki isimlerinin karsiligina formül ile tek bi hamlede nasil gecirirsin soru buydu yardimlarinizi bekliyorum

Sana bir örnek hazırladım 2.dosyanın hücresindeki formülü görünce mantığını anlarsın.

https://mega.co.nz/#!7V8miKSY!wfVic6gkW9ko-_doWTy2Ccpf7pWSOZIIZKHmQYS9Y0E

Kısaca şöyle anlatayım, 2 dosyayı da excelde aç veri çekeceğin dosya 1.dosya olsun. 2 dosyadan verinin girileceği hücreyi seçip = yazın sonra 1.dosyadan verisini çekeceğin hücreye tıkla ENTER'a bas. dosyalar arası veri aktarımı sağlanmış olur. Yeter ki veri çekilen dosya kayıtlı yerinde olsun.

Edited by xarax

Sana bir örnek hazırladım 2.dosyanın hücresindeki formülü görünce mantığını anlarsın.

https://mega.co.nz/#!7V8miKSY!wfVic6gkW9ko-_doWTy2Ccpf7pWSOZIIZKHmQYS9Y0E

Kısaca şöyle anlatayım, 2 dosyayı da excelde aç veri çekeceğin dosya 1.dosya olsun. 2 dosyadan verinin girileceği hücreyi seçip = yazın sonra 1.dosyadan verisini çekeceğin hücreye tıkla ENTER'a bas. dosyalar arası veri aktarımı sağlanmış olur. Yeter ki veri çekilen dosya kayıtlı yerinde olsun.

Çok teşekkür ederim kardeşim yalniz telefondan girdigim için verdiğin linki acamadim PC den girdigim zaman bakicam. Yardimin için tesekkur ederim tekrar