Jump to content

Download Moda Girmeme Sorunu

omerli
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar çok sitede araştırdım ama cevabımı bulamadım bir de size danışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Cihazım Gm Discovery ve rootlu. Cwm yardımı ile rom yüklemeye çalıştım. Ancak hata yaptım sanırım telefonum açılmadı. Açılış ekranındaki Discovery yazısı sürekli kendini tekrar ediyor. Cwm modu yardımı ile recovery moda girebiliyorum. Ancak tus kombinasyonuyla download moda giremedigim için telefonu bu durumdan kurtaramadım. Herşeyi denedim ama olmuyor. Usb jig denen aleti bile denedim ama hic bir türlü download moda sokamadım. Sadece recovery moda giriş yapabiliyorum. Bir yardımcı olursanız bana yol gösterirseniz mutlu olurum.

Arkadaslar çok sitede araştırdım ama cevabımı bulamadım bir de size danışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Cihazım Gm Discovery ve rootlu. Cwm yardımı ile rom yüklemeye çalıştım. Ancak hata yaptım sanırım telefonum açılmadı. Açılış ekranındaki Discovery yazısı sürekli kendini tekrar ediyor. Cwm modu yardımı ile recovery moda girebiliyorum. Ancak tus kombinasyonuyla download moda giremedigim için telefonu bu durumdan kurtaramadım. Herşeyi denedim ama olmuyor. Usb jig denen aleti bile denedim ama hic bir türlü download moda sokamadım. Sadece recovery moda giriş yapabiliyorum. Bir yardımcı olursanız bana yol gösterirseniz mutlu olurum.

Cwm recovery ye giriyorsan(mavi renkli yazılar olan recovery)  istediğin romu yüklersin. download moda felan ihtiyacın yok zaten.

---Hafıza kartına rom zipini atarsın.

---Sonra ses açma+power tuş kombinasyonuyla cwm recovery ye girersin

wipe data/factory reset

wipe cache partition

wipe dalvik cache

Mount and stronge >> format system (bu isteğe bağlı şart değil)  

işlemlerini yap 

---Cwm sürümün kaç bilmiyorum ama

5 ise "İnstal zip from sd  card"  sürüm

6 ise "install zip  >>  choose zip from external sdcard" 

---Sonra hafıza kartın içindekiler görünür . rom zipinin üzerine gel ve onayla ardından rom yüklenmeye başlar

---Rom yüklemesi 2 dak felan sürer ve restart yapar cihaz

---Restart sonrası telefonun açılması 5-6dak sürer o yüzden panikleme ve acele etme bu sırada

Birde eğer zip i  seçtikten sonra yüklenirken rom hata ile karşılaşırsan "..... aborted"  gibi mesela indirdiğin romu tekrar indir öyle tekrar dene işlemleri. :) 

Bende discovery kullanıyorum bu arada. 

Edited by yasak_ask

Cwm recovery ye giriyorsan(mavi renkli yazılar olan recovery)  istediğin romu yüklersin. download moda felan ihtiyacın yok zaten.

---Hafıza kartına rom zipini atarsın.
---Sonra ses açma+power tuş kombinasyonuyla cwm recovery ye girersin
wipe data/factory reset
wipe cache partition
wipe dalvik cache
Mount and stronge >> format system (bu isteğe bağlı şart değil)  
işlemlerini yap 
---Cwm sürümün kaç bilmiyorum ama
5 ise "İnstal zip from sd  card"  sürüm
6 ise "install zip  >>  choose zip from external sdcard" 
---Sonra hafıza kartın içindekiler görünür . rom zipinin üzerine gel ve onayla ardından rom yüklenmeye başlar
---Rom yüklemesi 2 dak felan sürer ve restart yapar cihaz
---Restart sonrası telefonun açılması 5-6dak sürer o yüzden panikleme ve acele etme bu sırada

Birde eğer zip i  seçtikten sonra yüklenirken rom hata ile karşılaşırsan "..... aborted"  gibi mesela indirdiğin romu tekrar indir öyle tekrar dene işlemleri. :) 

Bende discovery kullanıyorum bu arada. 

Tesekkur ederim yardimin icin deneyecegim. Suan gorevdeyim 1 haftaya kadar telefonu tekrar elime alacagim onerebileceginiz guvendiginiz bir rom var midir acaba?? 16 gb modelidir telefonum gerekli mi bilmiyorum ama android surumu de 4.2 jb

D5102 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkur ederim yardimin icin deneyecegim. Suan gorevdeyim 1 haftaya kadar telefonu tekrar elime alacagim onerebileceginiz guvendiginiz bir rom var midir acaba?? 16 gb modelidir telefonum gerekli mi bilmiyorum ama android surumu de 4.2 jb

Kitkat mı istersin jellybean mi? Orjinal rom mu istersin özelleştirilmiş rom mu? :) 

Sizce en stabil hangisi olur kit kat veya jb fark etmez bnm icin. Stabil ve kasma donma yapmayan bir rom uygundur. Orjinal romu bulabilecegimi dusunuyorum siz bana bir ozellestirilmis rom onerirseniz sevinirim

Sizce en stabil hangisi olur kit kat veya jb fark etmez bnm icin. Stabil ve kasma donma yapmayan bir rom uygundur. Orjinal romu bulabilecegimi dusunuyorum siz bana bir ozellestirilmis rom onerirseniz sevinirim

pm atıyorum hocam

o cihazda download mod yoktur sp flash tool ile rom yükleyebilirsin yada cwmden orjinal romu yükleyebilirsin tabi arastırabilirsen

Cwm den orjinal rom dısında baska bi rom yükleyemez miyim?

Cwm den orjinal rom dısında baska bi rom yükleyemez miyim?

sp flash tool'u sadece orjinal rom yüklemede kullanıyoruz. Başka rom yükler isen cihaz kullanılmaz hale gelebilir. Orjinal romu atarkende preloader dosyasını yüklemiyoruz bu ince ayrıntı önemli.

Cwm recovery evrensel bir recoverydir tüm dünyada kullanılan bir yöntemdir ve özelleştirilmiş,editlenmiş romlar bu yolla yukarıda anlattığım şekilde yüklenir.

Stabil bir rom istemişsin. kitkat stabil şuanda kullandığım bir rom öneriyim;

https://drive.google.com/file/d/0BwXMsRrLOe6qMmFEbWZhZkF0NFU/view

Hocam tel acildi cok saol miui v5 rom yukledim. Bu romun guncel surumunu se vermisler guncelleme yapmak istiyorum. Guncelleme nasil yapacagim bilgi verir misin?

Hocam güncelleme nasıl bir güncelleme bilmediğim için bişey diyemem. Ama bildiğim en güncel sürümü MIUI V5 4.10.18 için rom link vereyim. Rom Pittech forumdan Sinan SALMAN'ın editidir. 

https://yadi.sk/d/X-8nRY_tbiAJT