Jump to content

Windows 8.1 Update 2 12In1 Tr | Ekim 2014 | Güncel

Extended
 Share

Recommended Posts

esed sıkıstırma kullandigi icin wim bulunamiyor der onun yolu boot ederken esd  uzantili dosyayi wim yapican ve tek bootlu olucak iso 

multiboot yaptığımızda install.wim bulamıyor bunu düzeltebilme şansımız var mı ?

Windows 8.1 Update 1 MSDN Sürümler İçerisine 14.10.2014  Tarihine Kadar Olan Güncelleştirmeler, Extralar ve Seçmeli Aktivasyon Eklenip ESD Yöntemiyle Ultra Sıkıştırma Yapılmıştır.

esed sıkıstırma kullandigi icin wim bulunamiyor der onun yolu boot ederken esd  uzantili dosyayi wim yapican ve tek bootlu olucak iso 
egerki yapamazsan yardimci olurum 

sadece uzantı değiştirmekle olmayacak herhalde ? Şu an esd leri x86 ve x64 wim olarak patlatıp sonra tekrar birleştirmek geldi aklıma yalış mı yapıyorum yoksa daha hızlı bir yol varmı ?

rufus ile tek usb ye yüklemede sorun yok bu arada şu an onu denedim.

Edited by xgandalfx

hepsini hallettik ama siyah ekranda 32 bit kurulum seçince mavi ekranda your pc needs to repaired gibi bir ibare çıkması nedendir ? Gerçi onada F9 ile başka sistem yükle dediğimizde normal önyüklemeye geçiyor ama merak ettim. Sebebini veya çözümünü bilen var mı?

• 2 hafta sonra ...

hepsini hallettik ama siyah ekranda 32 bit kurulum seçince mavi ekranda your pc needs to repaired gibi bir ibare çıkması nedendir ? Gerçi onada F9 ile başka sistem yükle dediğimizde normal önyüklemeye geçiyor ama merak ettim. Sebebini veya çözümünü bilen var mı?

Sistemi mini 7 veya 8 ile açın,Bootice programı -->bcd edit kısmından c:\boot içerisindeki bcd dosyasını gösterin.easy mode kısmından sistemin yüklendiği diski ve alt kısmındanda partiton seçimini yapın kaydedin kapatın.Bootmgr açılışta bu kayıt dosyasına bakıyor ama sistemin hangi diskte olduğu yazmıyorsa bahsettiğiniz ekran karşınıza çıkıyor.Tabiki başka sebeplerle de çıkması olası.

Windows 8 yüklü sistemi başka diske taşıdığımda(uefi değilse) bu sorunu yaşıyorum ve böyle bir çözüm buldum.