Jump to content

Cryptolocker Virüsü Ile Şifrelenen 25000 Dosya

Se231kinBilgi231
 Share

Recommended Posts

Maalesef kardeş dosyaların şifrelendiği için virüs olarak görünmez belki .txt dosyası olşturdu ise onları virüs olarak görüyor. Aynı şekilde arkadaşımın pc sine bitcrypt  şifreleme yapıldı ne yaptım ise olmadı eski versiyonlarının çaresi var ama yeni versiyonun yok malesef geçmiş olsun

Edited by G)-(OST

Bir fikir

* excel dosyasının üstünde iken fare sağ klik birlikte aç deyip excel ile açmayı denedinmi

* windowsta varmı bilmiyorum ama nette uzantı değiştirme programları vardı

biryere upload edermisin bir kaç kriptolu belgeden bende bakayım ummadık taş baş yarar

Maalesef aynı sorun bizde de var. Bir bilgisayardan virüsü çekiyorlar ve bilgisayarın yetkisi olan ortak kullanım alanları dahil bütün doc jpg db txt pst gibi uzantılar hepsi .encrypted olarak değişti ve söz konusu yedek dosyası rar dosyası da etkilenelerek aynı şekilde şifrelendi.

bütün yabancı forum sitelerini araştırdım. eski versiyonu için bir site ücretsiz hizmet sunuyor.

https://decryptcryptolocker.com/

siteye şifrelenmiş dosyayı yüklüyorsun bir mail adresi giriyorsunuz size sistem dosya şifresini ve gerekli decrypted programını yolluyor ama söylediğim gibi eski versiyonunda işe yarıyor yeni versiyonunda maalesef çözüm bulamadım. umarım birisi çözer biz de kurtuluruz. fidye ödeme taraftarı değilim. departmana dosyalarını tekrar oluşturmalarını ilettim.

Selamun Aleykum.

Başıma Allaha şükür öyle birşey gelmedi ama bilgilerim gitmişti Kaspersky 2013 ile kurtarmıştım. Birde o yolları yani en güçlü virüs programlarını ve malware programlarını deneyin. Sadece tabiki bir tavsiyedir. İnşallah bir yol bulursunuz. Sizin dosyaları saklamış olabilirmi virüs? Virüsler gittiğinde gerçek dosyalar geri gelebilir. Kaspersky rescue CD ilede taratmanı tavsiye ederim...

Edited by ottomanese

• 2 hafta sonra ...