Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Robolinux 10.6 Stable Final Cinnamon,xfce,mate,lxde

forjest
 Share

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Robolinux 7.8.3 Final Sürümüne güncellenmiştir.

farklı isimlerde 4 tane var bunların arasındaki farkı kısaca anlatma imkanınız var mı?  tekrar  çok teşekkürler .

Donanımınız  güçlü ise KDE-XFCE alt seviye ise LXDE - GNOME arayüz farklılıkları vardır KDE windows'a yakındır görseldir Gnome ve KDE daha çok indirilir ben xfce desktop arayüzünü tercih ediyorum daha hızlı ve stabil geliyor.

• Like 2

Kurulumdan çaps atman mumkunmu güzele benziyor denemekte yarar var

Biraz evvel kurdum oldukça rahat çalışıyor bir kaç ekran görüntüsü ekledim. :)

[spoiler]

YZJSRJG.png

kZ6oRIU.png

QFTRLRf.png

NA6VUA7.png

I7MwPof.jpg

9QLssVG.jpg

[/spoiler]

Edited by forjest
  • Like 3

• 4 hafta sonra ...

Merhaba , RoboLinux kurdum fakat şimdi Windows Geçmek İstiyorum.USB Belleğime Yazdım Kurulum İSO'sunu Boot Sırasında Öne Koydum.Fakat Windows kurulumu gelmiyor.Yardımcı Olabilirmisiniz ?  :(

• 4 hafta sonra ...

Türkçesini bulamaz mıyız?

Kurulum dil seçeneklerinde türkçe dilini seçiniz,Online internet bağlı olsun dil paketleri ve güncellemeleride çeker linux'lerin hemen hemen tüm dağıtımlarında birçok dil mevcuttur sonradan farklı bir dile geçiş için sistemin denetim merkezinden dil,tarih,klavye ayarlarından gerekli ayarları yapılabiliyor.

Merhaba , RoboLinux kurdum fakat şimdi Windows Geçmek İstiyorum.USB Belleğime Yazdım Kurulum İSO'sunu Boot Sırasında Öne Koydum.Fakat Windows kurulumu gelmiyor.Yardımcı Olabilirmisiniz ?  :(

Debian temelli  olan ve diğer linux dağıtımlarında kullanılan GRUB2 işletim sistemi seçim ekranı uygulamaları mevcut (Grub Customizer) Grubboot ekranı arka planı değiştirme,işletim sistemi öncelik sıralamaları (Hangi sistemin önce açılması istenildiğine ilişkin bir seçenek) vs. bu uygulama tek sistem kullanımlarında pek gerekli değildir fakat windows,MacOSX ve farklı işletim sistemlerinin yanına linux ve türevleri kurulduğunda genellikle kullanılıyor. 2.Seçenek olarak Startupmanager isimli uygulama bunda arka plan değişimi vs.pek detay yoktur ama işletim sistemi seçenekleri ile ilgili detaylar,grub2 boot ekranı seçimi zaman ayarları,öncelikleri vs. özelliklere sahip bunuda (Startupmanager) kullanabilirsiniz. 

NOT:Bu arada kurulumu windows üzerinde disk ayırarak,ayrılan bölüme linux'ü kurduğunuzu ve yönergeleri doğru yaptığınızı varsayarak bu bilgiyi ekledim saygılarımla iyi günler.

• Like 3

• 1 ay sonra...

Günaydın arkadaşlar..bu robolinux ü yükleyip usb ye bootable olarak hazırladım..ama usb den başlatınca hep Default ve RUN live robolinux çıkıyor..install yok..nasıl birincil sistem olarak kurabilirim acaba bunu?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Günaydın arkadaşlar..bu robolinux ü yükleyip usb ye bootable olarak hazırladım..ama usb den başlatınca hep Default ve RUN live robolinux çıkıyor..install yok..nasıl birincil sistem olarak kurabilirim acaba bunu?

Masaüstü geldiğinde,Robolinux Kde installer veya Robolinux Xfce installer kısayollarından kuruluma geçebiliyorsunuz.Windows yanına kuracaksanız eğer 30-40 gb alan ayırın bu bölüme kurulumu yapın.Önceki versiyonlarında boot ekranından normal kuruluma geçilebiliyordu sanıyorum bu sefer gerek duymamışlar o özellik yok kolay gelsin. :)

Masaüstü geldiğinde,Robolinux Kde installer veya Robolinux Xfce installer kısayollarından kuruluma geçebiliyorsunuz.Windows yanına kuracaksanız eğer 30-40 gb alan ayırın bu bölüme kurulumu yapın.Önceki versiyonlarında boot ekranından normal kuruluma geçilebiliyordu sanıyorum bu sefer gerek duymamışlar o özellik yok kolay gelsin. :)

Evet RUN deyince masaüstünden installer çıkıyo ama tıklayınca firefoxtan otomatik purchase sayfası çıkıp para istiyo..FREE olarak bulamıyor muyuz?

Bazı özelleştirilmiş linux dağıtımları orn: suselinux,robolinux,zorinos vb. gibi dağıtımlar ücretli olabiliyor kuruluma engel olmaz bu yönlendirme sayfasını iptal edin internet'i kesin vs..aynı işlemi masaüstünden tekrar ederek kurulumu deneyin kendi sitesinde de kurulum yönergeleri anlatılmakta ziyaret edebilirsiniz kolay gelsin.

Bazı özelleştirilmiş linux dağıtımları orn: suselinux,robolinux,zorinos vb. gibi dağıtımlar ücretli olabiliyor kuruluma engel olmaz bu yönlendirme sayfasını iptal edin internet'i kesin vs..aynı işlemi masaüstünden tekrar ederek kurulumu deneyin kendi sitesinde de kurulum yönergeleri anlatılmakta ziyaret edebilirsiniz kolay gelsin.

Hocam..dün akşam 2-3 kez denedim ama direk firefox bağlantı sayfası çıkıyor internetsiz. İnterneti bağladığımda da purchase sayfasına gidip ödemeyi seçmemi istiyor..bugün bir daha deneyeyim gidince ama farklı bişey olmaz heralde...

Yani hocam usb ile boot ederken RUN linux live à tıklayıp masaüstünü getireceğiz ve install robolinux é tıklayıp install işlemi başlayana kadar firefox linklerini kapatarak işleme tekrar mı edeceğiz?kendi yönerge sayfasında da ethernet kablonuzun takılı olup install işlemine başladığınızdan emin olun diyor çünkü...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi Edited by skindiver

Arkadaşın paylaşmış olduğu tamamen live sürümüdür. Hiçbir şekilde install alabileceğinizi sanmıyorum. Minimum ücreti ödeyerek aldım ve deneyeceğim. Aldıktan sonraki ekranda da belirtilmiş.

ATTENTION! The free Live download iso from Sourcforge cannot be used to install any Robolinux operating systems. It is a Live Trial only.

Ha bu arada install için ayrı bir iso veriyor yapımcı bilginize.

Edited by bykajmeran

Arkadaşın paylaşmış olduğu tamamen live sürümüdür. Hiçbir şekilde install alabileceğinizi sanmıyorum. Minimum ücreti ödeyerek aldım ve deneyeceğim. Aldıktan sonraki ekranda da belirtilmiş.

ATTENTION! The free Live download iso from Sourcforge cannot be used to install any Robolinux operating systems. It is a Live Trial only.

Ha bu arada install için ayrı bir iso veriyor yapımcı bilginize.

Acaba İSo kalıbını Upload yapabilir misin ?

Birde her kurulumda live ve normal kurulum var tek burda paylaştıgı isolarda yok.