Jump to content

Green Kart Olayını biln varmı

CentilBoy

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar;

Amerika Green Kart için öylesine yaptığım başvuruda 2007 yılı için kazanan Türk talihlilerden biride ben oldum. Aslında pek yurtdışı düşüncem olmasana fırsatları değerlendirmek ve her zanan ikinci bir açık kapı bulundurmak felsefesi gereği bu şansıda geri tepmeyip kartı almak istiyorum. Ancak kartı alana kadar baya vize prosedürü ve masrafı varmış. Danışmanlık şirketleri bütün prosedürü kendileri takip etmek karşılığında 400-500$ ve ayrıca vize harcı, sağlık kontrolü filan için de toplam 1000$ gider diyorlar. Ben ise özellikle bu danışmalık işi konusunda kafam karışık. Hiç anlamadığım bir iş olduğu için işi temiz yapıp 400 doları vermelimiyim. ki maddi durumlar vasat.

Acaba içinizden biri daha önce bu kartı alan, presüdürü bilen masrafları aşağı yukarı soyleyebilecek bir arkadaş varmı?

bana yardımcı olur yol gösterirse çok sevinirim...

Bildiğim kadarıyla hiçbir masrafın olmuyor tabi kağıt fotokopi pasaport vb masraflar ve galiba birde uçak biletin hariç (Tabi bunlarda bayaa yüklü). Amerikaya ayak basar basmaz sana kalacak yer ve iş ayarlıyorlar Tabi ufak tefek iyi bir işi sen bulacaksın oradada masrafın olmuyor... ama hayat şartları biraz zormuş buranın parası ile iyi para kazansanda vergi vb orada sağlammış ve pek para biriktiremiyormuşsun ayrıca sabır gerekiyor vasıflı bir iş bulabilmek Türkiyede oradan daha kolay olabilir senin için he tabi birde o kadar masraftan sonra cart diye elindende alabilirler kartını....

Kesinlikle interview lerde yalan söylememelisin.

Sordukları bazı sorular;

Telefonunuz kablolumu yoksa telsiz mi ?

Telefonunuzun rengi ne ?

Anahtarlari evde nereye koyarsiniz ?

Evinizde yangin merdiveni var mi ?

Yangin merdiveni nerede ?

Perdeleriniz ne renk ?

Evinizde kac televizyon var ?

Evinizde internet baglantisi var mi ?

Yemekleri nerede yersiniz ?

Posta kutunuz nerede ?

Hakkında Hayırlısı Ne İse O Olsun ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...