Jump to content

Evinizde Neyle Isınıyorsunuz?

ahmetbayram5
 Share

Recommended Posts

beyler odun sobası kullanan var mı ? ben de düşünüyorum ama evi kirletir duvarları is yapar sonra bir de badana işi çıkmasın diye kullanmıyorum.sizce kullanayım mı ? duvarları kirletir mi ?

Odun randımanlı olmaz çok çabuk yanar kül olur. Isınmak istiyorsan kömür şart usta. Baca iyi çekmeli ki is yapmasın... 

bizim evde hem ayaklı elektrikli soba var hem klima var ama ben odun sobası aldım.klimayı oldum olası sevemedim başımı ağrıtıyor,nefesimi kurutuyor ve kokusu da pek hoş değil.elektrikli sobada ise sadece çok yakınındaysam beni ısıtıyor ayaklarım soğuk kalıyor.bu nedenlerden dolayı gittim ikinci el odun/kömür sobası aldım.toplamda 100 tl'ye mal oldu kovası,boruları falan.ikinci el aldım çünkü sobadan memnun kalmazsam,evi çok kirletirse ben de satarım fazla zarar etmemiş olurum.sıfır alsaydım satmaya kalktığımda çok zarar ederdim.bugün ilk kez yaktım biraz acemiyim odunu zar zor tutuşturdum ama gerçekten çok güzel.oda sımsıcak.ayaklarım üşümüyor,çayımız üstünde sıcacık,güğüme su koydum yıkanmak istesem suyum sürekli hazır.şimdilik güzel.bulunduğum yerde tahta falan çok onları yakıyorum biraz odun aldım.kömür almayı düşünüyorum daha randımanlı olurmuş kömürle.

sobam bu http://ticiz.com/p375890-escelik-halk-tipi.html

Edited by ahmetbayram5

• 2 hafta sonra ...

alanya gibi bir yerde sobanın kiriyle,duvarları karartmasıyla falan uğraşmak yorucu olmuyor mu ? yaz başlayınca sobayı kaldırdığınızda duvarlar eskisi gibi temiz kalıyor mu ?

gayet temiz oluyo bir sorun yok kurup kaldırması zahmetli oluyor ama değiyor..

Tost makinesi aynı zamanda ekmek kızartıyoz, yumurta felan da kırdığımız oluyo  :D  :ph34r:

hiç gülesim yoktu allahta seni güldürsün :D :D