Jump to content

msi s430 batarya sorunu

dka

Recommended Posts

arkadaslar msi s430 notebook kullan1yorum alet ufac1k tefece1k ve cok iyi ama tek derdim islemci fani hiç dumuyor ve sarj 2 saat zor gidiyr speed fan denedim sicakl1k 50 derece civarinda normal br isi ama durmuyo hiç bios update yapin dediler daha önce hiç bis udate yapmadim sorun olmasindan korkuyorum baska cözüm önerisi olan varmi bu fani randimana koymanin ve batarya süresini uzatmanin

islemci amd cift cekide 1.6

ram 1024

6100 gforce ekran karti

100 bg hard disk

temel özellikleri bu ve ekran 14inc yani bu sarj cok az bu alete

yeni batarya önerisinde bulunmaniza gere yok batarya sifir orjinal yeni gönderdi fabrika

arkadaslar msi s430 notebook kullan1yorum alet ufac1k tefece1k ve cok iyi ama tek derdim islemci fani hiç dumuyor ve sarj 2 saat zor gidiyr speed fan denedim sicakl1k 50 derece civarinda normal br isi ama durmuyo hiç bios update yapin dediler daha önce hiç bis udate yapmadim sorun olmasindan korkuyorum baska cözüm önerisi olan varmi bu fani randimana koymanin ve batarya süresini uzatmanin

islemci amd cift cekide 1.6

ram 1024

6100 gforce ekran karti

100 bg hard disk

temel özellikleri bu ve ekran 14inc yani bu sarj cok az bu alete

yeni batarya önerisinde bulunmaniza gere yok batarya sifir orjinal yeni gönderdi fabrika

batarya suresini uzatmanın yolu programcıklarını tam kurarsan ordan ekonomik moduna gecebilirsin buda ldc goruntu kalitesinde düşüş demektir ısı için yapabileceğin çözüm işlemci soğutma ünitesinde toz birikmesi olup olmadığını kontrol et.bios update ile bu sorunu aşabileceğini hiç zannetmiyorum.eger istanbuldaysan kadıköyde notebook tamiri yapıyorum pm atabilirsin.

cihaz suan için zerre kadar toz yok promc1klar1 kurulu hatta eko moddo servise verdim bataryay1 degi_tirdiler gene ayni 2 saat gidiyo kullanan herhez sikayetci olmus bu sorundan orj1nal sitede 3 saat yazyo 2bucuk saate raziyim bile ama lcd yi dibine kadar kisiyorum hala 2 saati göremedim islemci %1 ile calisiyor 180 mb ram ile calisiyor suan daha da düsmüyo zaten fan kesintisiz diyer dotron intel islemcili bilgisayar1m ara ara calisiyor fani bunun actiktan kapatana adar durmadan clisiyor

bir sorum daha olacak 4400 amper batarya 3 hücreliolabilir mi

sitede 3 hücreli diyor

cihaz suan için zerre kadar toz yok promc1klar1 kurulu hatta eko moddo servise verdim bataryay1 degi_tirdiler gene ayni 2 saat gidiyo kullanan herhez sikayetci olmus bu sorundan orj1nal sitede 3 saat yazyo 2bucuk saate raziyim bile ama lcd yi dibine kadar kisiyorum hala 2 saati göremedim islemci %1 ile calisiyor 180 mb ram ile calisiyor suan daha da düsmüyo zaten fan kesintisiz diyer dotron intel islemcili bilgisayar1m ara ara calisiyor fani bunun actiktan kapatana adar durmadan clisiyor

işlemci fanı centrinolar hariç hepsinde sıkıntılı centrinolarda fan çalışmasa bile sorun yapmıyor.kullandıkları teknoloji işlemci ısısını hep aynı seviyede tutmaya yönelik.ısı dalgalanması olmaması için bole bi durum var.ama ethernete dikkat et.internet bağlantını kes bilgisayarını kapat soğuduktan sonra gene aç.bide bu yontemi dene.tabi ethernetini takma bu deneme sırasında.

10.8 volt 4400 amper uzun ince bir batarya nas1l anlarim bunun 6 yada 3 hçre oldugunu eger 3se hemen simdi aacam 6 hücreli

muhtemelen 3 parcalıdır die düşünüyorum.yuksek olasıkla oyledir.

ama sen dediğim ethernet olayını dene.bunu başıma gelmiş bi arızadan dolayı tavsiye ediyorum.

ok deniyorum simdi iste eer 3 ise cokmutlu olacam direk 6 alacam mümkün olsa 9 bulmak sorun iste

tesekkurler

3-6-9 olması bişi değiştirmez.o yuzden fazla sevinme bataryanı tuketen bi durum var onu çözmen lazım.bataryanda bi sıkıntı olma olasılığı zayıf.

yemedi suan gene fan durmadi ve sarj 1:56 dak1ka diyor...

başka markalrın daha uzun ömürlü pillerinden (mutlaka uyan) bir pil çıkar takıp denebi kesin çözüm alırsın nerden bulcam dersem istanbul kadiköy tam yeri her istediğini bulursun aynı olay bnm hp compaq 8850 de başıma glio normal batarya süresi 4,5 saat filan ama 1,15 dk bile kullanmıosun bataryayı değiştiridik oldu öteki az giden batarayyıda saklarsın yarın öbürgün laptopa bişi olduğunda garantiye orgjinal piliyle yollarsın ki granti kapsamından çıkmasın

nette bile yok nas1l batarya bu bea dagitimi yapar firman1n sitesinde bile gözükyo ben bu bataryay1 bitirmis olsam nerden alacam yenisini komikler yaa...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...