Jump to content

Telefonum Hiç Açılmıyor Hiç Tepki Vermiyor.

yakup8141
 Share

Recommended Posts

Sa arkadaşlar öncelikle Allah ın selamı bu mesajı okuyan okumayan bütün arkadaşlarımın kardeslerimin üzerine olsun.

Arkadaşlar bi yakınım gebze kipa dan taksitle 650 tl ye aldıgı samsung galaxy ace gt5830i telefonu geçen gün bi sinir üzerine sert bi şekilde yere atmış.

Telefon hiç bi tepki vermiyor. Garantiye vermek sıkıntılı telefon kocaeli gebzeden alındı suan düzcedeyiz. Benim yapabileceğim bişe varmidir bu telefonu normale döndürmek için. Yardım ederseniz sevinirim. Yardım eden etmeyen bütün herkesden Allah razı olsun.

Edited by yakup8141

Ekran kırılmış olabillir. Düzme veya çarpma ile film arızalanmaz ama batarya konnektörleri de soğuk lehim olmuş olabilir. Board'da çatlak da olabilir. Şarja takıp tepedeki led yanıyor mu bakmak ve her türlü ihtimale karşı bataryanın da voltajını ölçmek lazım.

Sert çarpmalarda ilk zarar gören parçalar ekran ve dokunmatiktir. Şayet hiç bir elektronik cihazın çöp olduğuna inanmam ben sonuçta soket takıp çıkarmak tamircilik değildir. Bordda sorun varsa değişim yoluna gidilir yine ayağa kalkar telefon ama biraz masraflı olur..

Sert çarpmalarda ilk zarar gören parçalar ekran ve dokunmatiktir. Şayet hiç bir elektronik cihazın çöp olduğuna inanmam ben sonuçta soket takıp çıkarmak tamircilik değildir. Bordda sorun varsa değişim yoluna gidilir yine ayağa kalkar telefon ama biraz masraflı olur..

inş cok masraflı bişe değildir.

Garantisi varsa garantiye yollasana. :) telefonu illa aldigin yere garantiye verecegin diye bir sey mi var. Bulundugun yerde samsung yetkli servislerine götürsene. Faturayi al bulundugun yerde samsung yetkli servislerine götür. Istersen yurt disindan al telefonu :) Fatura oldugu sürece istedigin yerde yaptirirsin. samsung yetkili bayilik yapan bir yer olmasi yeterli. yapmazlarsa ara samsungun türkiye temsiliciligini sikayet et :) bak nasil yapiyorlar.

Edited by sensei5006