Jump to content

Masaüstü Pc Hakkında Öneri.

avend
 Share

Recommended Posts

Konu sahibine saygısızlık yapmak istemem ama ben de sizden toplama bilgisayar için yardım isterim Sirius ve mywin1646? Yalnız bana komple bilgisayar lazım :) Ne monitör var ne klavye, vs...

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütçem 2500 TL civarı. Önemli olan kasa içi olduğu için ilk etapta monitörün kaliteli olmasına gerek yok sanırım. Deneyimli arkadaşlar da yardımcı olursa çok makbule geçer... 

hocam toplama almak isterseniz aynı fiyata daha iyisi toplanabilir. Yardımcı olalım toplamaya sıcak bakıyorsanız . 

Bana kalırsa toplama pc alman daha mantıklı olur. O paraya en azından ekran kartı açısından daha iyi bir toplama pc yapılabilir. Öneri istersen yardımcı olabiliriz.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-m51ad-tr001s-masaustu-pc-fiyati,112351.html

Bu paraya bundan biraz daha iyi olucaksa toplama süper olur.

Toplama konusunda önerilerinizi bekliyorum.

@avend:

Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci 

MSI H97M-G43 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI&DP Anakart 

GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram 

Sapphire R7 250 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı 

Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 

XIGMATEK ASGARD PRO PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA 

SAMSUNG SH-224DB/RSBS 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 

1607.86 TL 

Vatan bilgisayardan böyle bir sistem çıkardım. 

Asusa göre daha iyi bir performans alabileceğinden şüphen olmasın. Ram 4 GB tercih ettim.Ram düşük diye şüphelenme.Daha sonradan ekstra olarak 4 GB daha takabilirsin. Performans açısından iyi bir ram. 

Bu bilgisayar ile istediğin oyunu oynayabilirsin. Kasa tercihi değişebilir ama eğer değiştireceksen 500w psudan aşağısını tercih etme. 

Şu an kur yüksek ama vatan bilgisayarın indirim günlerinde daha uygun fiyata satın alabilirsin.

Diğer öneri isteyen arkadaşlar asıl konunun dağılmaması için ayrı ayrı konu açarlarsa o konulara da önerilerde bulunabiliriz. Diğer türlü arkadaşın konusu dağılabilir. :)