Jump to content

format atmadan harddiski nasıl bölümleyebilirim

orion

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar benim sorunum aslında şöyle,dayımıın notebook'u almanca ve vista kurulu kendisi vistanın yanına xp de kurmak istiyor ama forumdan araştırdığım kadarıyla xp ve vista aynı bölüme kurulamıyor.Notebookun da harddiski tek parça halinde o yüzden ben vistayı bozmadan ve format atmadan harddiski nasıl ikiye bölebilirim?şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar benim sorunum aslında şöyle,dayımıın notebook'u almanca ve vista kurulu kendisi vistanın yanına xp de kurmak istiyor ama forumdan araştırdığım kadarıyla xp ve vista aynı bölüme kurulamıyor.Notebookun da harddiski tek parça halinde o yüzden ben vistayı bozmadan ve format atmadan harddiski nasıl ikiye bölebilirim?şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba ,

Benim daha önceki denememde senin gibi harddiski bölmeme rağmen vista ve XP aynı anda seçmeli olarak yüklenmedi .

Ancak bende ilk olarak XP kuruluydu. Vistanın kısıtlamaları nedeniyle şu anda bu yapılamayabilir .

"OulCidoY" arkadaşın dediği gibi bu işi P.magic ile yapabilrisin. Ancak eğer diskin de onlarca gb kadar çok veri varsa mutlaka sorun çıkar dostum. Ben kaç defa denedim hepside de mutlaka veri kaybı oldu. O yuzden vazgeçemediğin dosyaların varsa onları işlem yapmadan mutlaka cd veya flash belleğe yedekle...

arkadsim ilk olarak masaustundeki bilgisayarim ikonuna sag tikla yonet i sec

sonra disk yoneticisi

orda bolmek istedigin drive'a sag tikla shrink ( bilmiyorum turkcede ne yaziyor ama kucult buz gibi bir seydir) i sec sonra bolunsun. bende cok ugrasmistim sonra dan buldum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...