Jump to content

Laptop Hakkında Tavsiye

efsabe
 Share

Recommended Posts

Casper Nirvana nb 15.6 i5 (CKY.3230-8N45V-B )

Model No: CKY

İşletim sistemi: windows 8.1 single language 64 bit(6.3, yapı 9600)

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz (4 CPUs), 2.6GHZ

Bellek: 8192MB RAM

DirectX Sürümü: DirectX 11

Ekran

Ad: Intel(R) HD Graphics 4000 

Yaklaşık Top. Bellek: 1792MB

Arkadaşlar elimde böyle bir laptop var ama oyun oynarken çok kasıyor. assassin's creed 4 te bile oynanmayacak şekilde kasıyor. Ben bunun nedeninin Ekran kartı olduğunu düşünüyorum. Buna ekran kartı taktırsam İşe yararmı ?

[spoiler]04GADW.jpg[/spoiler]

[spoiler]O3yOLZ.jpg[/spoiler]

Edited by efsabe

O zaman driver güncel değil. Şuradan uygun driver indirip güncelleyin. O da olmazsa grafik ayarlarını kısın oyunun.

ben sadece bu oyun için demiyorumki, genel olarak bütün oyunlarda kasma var. bide normal ekran kartına baktığım zaman Intel® HD Graphics 4000 görünüyor

arkadaşın bahsettiği gibi optimus genellikle çok gerek yoksa ana ekran kartını devreye sokmuyor. Driverları güncelledikten sonra kastığını düşündüğün oyunlarda ya da programlarda sağ tıklayıp yüksek performanslı grafik işlemciyi kullanabilirsin.

vQJ9rz.jpg

Optimus var ondan öyle gözüküyor. Driver güncellemek sadece bir oyun için değil zaten. Nvidia kaçlık ekran kartı onuda bir öğren.

NVIDIA GeForce GT 635M Max. 2 GB Paylaşımsız Ekran Kartı

driverlar zaten güncel durumda

arkadaşın bahsettiği gibi optimus genellikle çok gerek yoksa ana ekran kartını devreye sokmuyor. Driverları güncelledikten sonra kastığını düşündüğün oyunlarda ya da programlarda sağ tıklayıp yüksek performanslı grafik işlemciyi kullanabilirsin.

vQJ9rz.jpg

aynen bu şekil yaptım sonuç aynı

Edited by efsabe

Ekran kartın 183. sırada pek iyi sayılmaz ve segmentinde şöyle bir açıklama var "Modern games should be playable with these graphics cards at low settings and resolutions. Casual gamers may be happy with these cards."

Sana tavsiyem sonraki pc seçimlerinde bu listeden ekran kartına bakıp en azından 125'ten yukarısında bir grafik kartı seçmen.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html