Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sshd Teknolojisi Ve Ssd , Sshd , Hdd Karşılaştırma

tenekecezve
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar aşağıdaki videoda SSHD teknolojisi ve SSD , SSHD , HDD performans testi mevcuttur.

Hard disk alacaklar için ve SSHD 'nin ne olduğunu anlayabilmek için güzel bir video...

http://www.youtube.com/watch?v=3Vo1JRHpum4

Bu da açılış kapanış ve program yükleme testi için güzel bir video...

http://www.youtube.com/watch?v=6iBhf8rpobo

SSD'nin belli bir yazma/silme kapasitesi var diye duymuştum. Bu yüzden işletim sistemini SSD'ye kurup oradan çalıştırıp diğer verilerinizi HDD'ye yükleyin diyorlar. Bu mantıklı mı yoksa full SSD disk mi kullanmalı?

SSD'nin belli bir yazma/silme kapasitesi var diye duymuştum. Bu yüzden işletim sistemini SSD'ye kurup oradan çalıştırıp diğer verilerinizi HDD'ye yükleyin diyorlar. Bu mantıklı mı yoksa full SSD disk mi kullanmalı?

Çoğu SSD açıklamasında 1.000.000 saat ömür biçmişler. HDD ye oranla daha uzun ömürlü olsa gerek.

Şuan elimde bir adet samsung evo 840 120 GB SSD var ve sata 2 bilgisayarımda bile uçuyor. Allah'ın izniyle Lenovo z5070 alırsam bunu ona takmayı düşünüyorum. Kesinlikle SSD teknolojisi için geç bile kalmışız. HDD nin tatlılığı ayrı tabi unutulmaz :)

SSD ler şu an için biraz pahalı, SSHD ona alternatif çıkarılmış Hybrit bir yapıda, HDD ve SSD birleşimi bir disk.

Bence hız isteniyor ve fiyatı da düşük tutmak istiyorsanız çok güzel bir teknoloji...

SSD 'den biraz yavaş ancak HDD 'den kat kat hızlı bir şey.

Kısa mantığı Disk boyutunun küçük bir kısmı SSD büyük kısmı HDD den oluşuyor. Okuma yazma gibi işlem gören kısım SSD den çalıştığı için (Bir nevi cache bellek gibi düşünün) hız performansı baya yükseliyor.

Dediğim gibi Fiyat - Performans göz önünde bulundurulursa SSD lerin fiyatları düşene kadar en iyi diskler SSHD ler olacaktır...

Hocam piyasada gördüğüm kadarıyla SSHD diskler 8 gb oluyor biz buna nasıl sistem kurucaz onu anlamadım?

SSHD'nin kullanım olarak standart HDD'den farkı yok ki. Aralarındaki tek fark, sürekli kullanılan dosyaları belirleyip, bunu 8 GB'lık SSD karta kaydetmesi, ve kullanım esnasında bu 8 GB'lık bölümden okuması. Bu olayı mSATA olarak bilinen ExpressCache ile karıştırmayın !

Haydi kolay gele !

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...