Jump to content

Bu Sisteme Ssd Gider Mi?

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar pentium g860 3.00 ghz işlemci, 4 gb ram ddr3 1333 mhz ram li bir masaüstü bilgisayarım var. Bu sisteme ssd almayı düşünüyorum. Sizce baya bir farklık gösterir mi? işlemciden yana tereddütteyim. SSD'den istenilen performansı alamam diye. Teşekkürler.

Dikkatli bakmadın sanırım:

1. 4 x SATA 3Gb/s bağlantı noktası, 4 adet SATA 3Gb/s sürücüsünün bağlanmasına olanak sağlar

Edit: 

SATA 2 gördügüm kadarıyla 

SATA 2 / 3GB Saniye

SATA 3 / 6GB Saniye 

tüh ya... :(

Edited by Bay_RC

SATA 2 : 3GB/S

SATA 3 : 6GB/S 

dir :)

3GB/S yazıyor buda sata 2 demektir yani sata 3 yazsaydı 6GB/S yazardı. SATA 2 De ben kullanmıştım fazla bir fark göremedim. Ama birada olsa hızlandırdı intel SSD Var elimde ..  Fazla bir performans beklemedim ben sata 2 den Ama istiyorsan alabilirsin. Bu Ek bir alternatif olabilir sana. 

UEFI Sistem'i destekliyor anakartın biosdan ACHI ve raid'de yapabilirsen iyi olur ben intelde yapmıştım :)

Edited by Myzteziz

o zaman almayayım ya fark yok sa..

Fark eder sadece anakartın sata 3 Çıkışı yok . yağmasada gürler hızın 20 30  bile olsa hızlanır al ssd ni ama sata 3 olmadıgı için ssden tam maximum deger alamazsın kullanabilirsin hızına fark eder açılış kapanış vs. 

HDD ile SATA 2 Yi karşılaştırıyorsun sen şuan kendi sisteminde SATA 2 SSD hdd den hızlı çıkar ama maximum degil. 

Örnek olarak SSD Sata 3 çıkışında  %100 çalışırken sata 2 de %30 40 çalışır öyle anla yani. 

Edited by Myzteziz

Bilgisayarı derecelendirme yap en düşük puanı harddisk alıyorsa SSD öneriyorum. İllaki farkı çok hissedersin ama oyun konusunda öyle fazla bir değer artışı göremezsin, sadece açılış konusunda fark yaratıyor. Öncelikle senin SSD'yi seçme amacını öğrenmemiz lazım. Sunum filan yapacaksan çok etkili oluyor, okulda masaya laptopu koyup kabloyu bağlayana kadar tüm sistem açılıp hazır duruma geliyor. Ama oyun konusunda düşünüyorsan dediğim gibi sistemini derecelendir ve en düşük olanı yükseltmeye bak.

yanlış anladın :D sistemin komple donanım derecelendirmesinde, Windows'un vardı puan veriyordu sisteme orda harddiskin diğerlerinden aşırı geri kalıyorsa SSD seni uçuracaktır.

HDD 5,9 Veriyor genelde. SATA 2 Intel SSD 60 GB de 7,2 Gördüm ben. 

HDD 5,9 Veriyor genelde. SATA 2 Intel SSD 60 GB de 7,2 Gördüm ben. 

aynen dediğin gibi 5.9 la zaten sistemin puanını tutup dibe çekiyor :D ama arkadaşın başka düşük varsa onlara da dikkat etmesinde fayda var. SSD zaten fark ettiriyor o en kolay değişim.

aynen dediğin gibi 5.9 la zaten sistemin puanını tutup dibe çekiyor :D ama arkadaşın başka düşük varsa onlara da dikkat etmesinde fayda var. SSD zaten fark ettiriyor o en kolay değişim.

Dolandırıcılar sistem puanını yükseltip bilmeyene yutturuyorlar daha çok :) veya fotoğrafı koyuyorlar bilgisayarın satılık diye adamlar bakıyor ha iyi iyi diye oysaki o degerleme yanlış :) HDD degerini 8 de gördüm ben :D adam iyice kurcalamış.