Jump to content

Bilgisayar Kasıyor

powerxpsp32012
 Share

Recommended Posts

bilgisayarı hazırda bekletme tuşuna bastım.ondan sonra pc kitlendi.sürekli hoş geldiniz menüsünden sonra reset atmaya başladı.ne yapsam ne etsem olmadı.sonra bilgisayarın kasasındaki bi kaç kabloyu çıkardım taktım bilgisayar açıldı ama ondan sonra pc den eski performansı alamadım.kasmalar meydana geldi.örneğin bilgisayarı açıyorum ilk açmamda ekran gelmiyor ama klavye nin numclock caps clock ışıkları yanıyor yani pc çalışıyor ama ekranı monitore vermiyor.sonra reset atıyorum geliyor.önceden böyle bir şey yoktu.bu olaydan sonra oldu.google chromedan youtube da hd video izlerken kasmalar oluyor.firefoxda olmuyor.internette gezerken pc kasıyor.yani pc ağırlaştı.internetim yavaşladı.format attım yine aynı.acaba kabloları mı yanlış taktım.çıkarıp taktığım kablo harddiskin kablosuydu büyük ihtimal.pcyi eski haline nasıl getirebilirim.kasanın içindeki tozları süpürsem işe yarar mı.yardımlarınızı bekliyorum üstadlar

Edited by powerxpsp32012

galiba masa üstü pc den bahsediyorsun öncelikle temizlik şart

termal macunları tazele

ram leri kontrol et 

hdd kablosunu değiştir

hdd bad sector taraması yap

ekran kartını çıkartıp o.b çıkış varsa oradan görüntü alıp performansda fark varmı ona bi bak

herşeyi farklı bir alternatif ile test et(psu, anakart,v.s v.s)

Ana

örneğin bilgisayarı açıyorum ilk açmamda ekran gelmiyor ama klavye nin numclock caps clock ışıkları yanıyor yani pc çalışıyor ama ekranı monitore vermiyor.sonra reset atıyorum geliyor.önceden böyle bir şey yoktu.bu olaydan sonra oldu.

Yukarida olay benim basima cok gelirdi külüstür bir masaüstüm vardi :) Anakart arizali oldugunu farkettim sonra. anakartin arizali olabilir.

bilgisayarı hazırda bekletme tuşuna bastım.ondan sonra pc kitlendi.sürekli hoş geldiniz menüsünden sonra reset atmaya başladı.ne yapsam ne etsem olmadı.sonra bilgisayarın kasasındaki bi kaç kabloyu çıkardım taktım bilgisayar açıldı ama ondan sonra pc den eski performansı alamadım.kasmalar meydana geldi.örneğin bilgisayarı açıyorum ilk açmamda ekran gelmiyor ama klavye nin numclock caps clock ışıkları yanıyor yani pc çalışıyor ama ekranı monitore vermiyor.sonra reset atıyorum geliyor.önceden böyle bir şey yoktu.bu olaydan sonra oldu.google chromedan youtube da hd video izlerken kasmalar oluyor.firefoxda olmuyor.internette gezerken pc kasıyor.yani pc ağırlaştı.internetim yavaşladı.format attım yine aynı.acaba kabloları mı yanlış taktım.çıkarıp taktığım kablo harddiskin kablosuydu büyük ihtimal.pcyi eski haline nasıl getirebilirim.kasanın içindeki tozları süpürsem işe yarar mı.yardımlarınızı bekliyorum üstadlar

clear cmos yap biosa daha sonra taktğın kablo ide ise ince örülü olanı tak hız farkı vardır sata ise problem yok