Jump to content

Notebook Üzerinden Nasıl Nete Bağlanabilirim?

muselmansuffe

Recommended Posts

Merhabalar Kardeşler..

Evimizde Bir Arkadaşın LapTop'u Var..

Wireless İle Nete Bağlanıyor..

Acaba Ben Masaüstüm İle Bağlanabilir Miyim?

Bunun Çaresi Nedir?

Kablo vs, Teçhizat Mevcud..

Yardımcı Olursanız Hoş Olur..

Şimdiden Allah Razı Olsun..#

slm kardeşimm eğer modemin ethernet girişi varsa bi kablo bulucaksın bilgisayar ile bağlayacak sın tabi modemin arkasındaki girişin aynısından kasanın arkasındada olması yoksa ethernet kartı taktıracaksın 10 ytl civarında veya ben kablo istemem dersen wireless aparatı alıp kasana takup sende kablosusus bağlanacaksın tabi oda 60 ytl civarında ben kabloyu tavsiye ederim masa üstü için oparayı vermeye değmez eğer sorun çözemezsen bana mail at yardımcı olurum sana

Kişisel Bilgi Paylaşmak YASAKTIR.

Sanırım bir wireless yakalama durumu mevcut..

:D:D

Muselman arkadaşımızın demek istediği laptopu internet sağlayıcı olarak kullanıp modeme direk bağlantı yapmadan masaüstünü laptopa bağlayıp nasıl internete bağlanabilirm..

Sorunun çözümü mantık olarak laptopu server olarak kullanmaktan geçiyor. Bu konuda fazla bilgim yok fakat ağ konusunda uzmanlaşmış kafeci ya da teknik servisçi arkadaşlarımız sorunun cevabını biliyorlardır..

Edit: Cevabı bulmuştum ama @Bultar benden önce davranmış..Cross kablo..

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=25829&hl=cross+kablo

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=726&hl=cross+kablo[/CODE]

Yukarıdaki iki linkte gereken diğer bilgileri bulabilirsin kardeşim kolay gelsin..

aradaki agı kurarken sihirbazı kullan laptopa bu bilgisayar direk internete baglanır diğerleri bunun ustunden bağlanır şekilde kur. senin masaustunede ağımdaki başka bir pc ustunden nete baglanır olarak seç o kadar . :D

Ağı kuracan tabi once cross kablo ile :D

önce laptopun etherneti ile wireleesini secip sağ tıklayıp köprüle demen lazım koprulendikten sonra olay gayet basit istersen cross bağlantı uçları hazırlayıp laptopn ethernetten seninkine girersin istersen normal bağlantı uçları hazırlayıp hubtan herkese dağıtırsın :blush:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...