Jump to content

Makay Multiboot Kurulum V1

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Windows 7 Sp1 Tum Surumler Şubat 2015
Windows 8.1 Update 3 Tum Surumler Aralik 2014
Windows 8.1 Update 3 PE x64
Windows 10 Technical Preview (32-64)
Windows 7 Ultimate Lite x86
Windows Server 2012 x64
Windows XP Pro - Katilimsiz - Aralik 2014 - Final
Windows XP Pro - Katilimsiz - Lite - Mayis 2014 - Final
LiveXP - (CD'den Calisan XP)
Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn - x86
Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn - x64

Ultimate DLCD Boot 2015 v1.0 [TEST]

Acronis True Image 2015
Symantec Norton Ghost 11.5
Bitdefender Rescue CD 
Acronis Disk Director Suite 9.0
PLoP Boot Manager 5.0.14

>>>>> Multiboot Menü Denemelerim “Masaüstü – Laptop 4 Adet” Farklı Sata HDD’li Bilgisayar’da USB’den Boot Ederek Sorunsuz Kurulum Yaptım. Dosya Boyutu Olarak Windows ve Ubuntu İşletim Sistemlerinin Çokluğu Sebebiyle Yüksek Gözükse de Bir Kere İndirip Arşive Ekledikten Sonra Uzun Bir Süre İşletim Sistemi Aramalarınıza Son Vereceksiniz.

>>>>> Kurulum Aşamalarında Bilgisayar Yeniden Başlatıldığında “USB Multiboot Menü” Gelmektedir. İşlem Yapmadan Bekleyiniz. Kuruluma Kaldığı Yerden Devam Edecektir.

>>>>> USB’ye Kurulum İse İndirmiş Olduğunuz Dosyayı Masaüstüne Yada  Harddiskinizin Uygun Bir Bölümüne Çıkardıktan sonra Bu İşlem İçin Önerim : “WinRAR5” Programı İle yapmanızdır. “Blue_Life” ‘nin Hazırlamış Olduğu Videolu Anlatımda Belirtilen işlemleri Yaparak Flash Belleğinize Kopyalamanız ve Geriye Yaslanıp Bilgisayarları Formatlarken Çayınızı Yudumlamanız.

>>>>> “MB_USB.EXE” İle Flash Belleğe Dosya Kopyalaması Yapılmak İstenirken "BOOTICE.EXE" Hatası Alırsanız "Tools.rar" Dosyası İçinde Bulunan "Tools" Klasörünün İçine Atıp Tekrardan Deneyiniz. Sorun Giderilmiş Olacaktır.

>>>>> Resimler Windows İşletim Sistemini Hazırlayan Arkadaşların Konusundan Alınmıştır.

Emeği Geçen Bütün Arkadaşlarıma (Extended, köylü, Blue_life) Teşekkür Ediyorum…

Önemli : Windows Vista,Windows 7,Ultimate DLCD Boot 2015,Windows Xp - Katilimsiz,Windows Xp Drivers,Pardus Eklentilerini Çalıştırabilmek İçin "Makay Multiboot Kurulum V1" İndirilmelidir.Daha Sonra İsteğe Bağlı Olarak "Windows Vista,Windows 7,Ultimate DLCD Boot 2015,Windows Xp - Katilimsiz,Windows Xp Drivers,Pardus" İndirilmelidir.Dosyaların İçindeki"VISTA","WIN7","DLCP","WIND","WINK","PARDUS" Klasörlerini "2013_06_26_USB_BOOT\USB_ROOT" Klasörünün İçine Daha Sonra"USBMENU.LST","USBMENU2.LST","USBMENU3.LST","USBMENU4.LST"Dosyasını "2013_06_26_USB_BOOT\USB_ROOT\USBMENU" Klasörünün İçine Atmanız Yeterli Olacaktır.

NOT : Windows Vista ve Windows Xp Drivers,PARDUS Eklentisini Kullanabilmeniz İçin 64 GB Flash Bellek Gerekmektedir.

pre_1424273375__1.png

pre_1424273408__2.png

pre_1424273429__3.png

pre_1424273456__4.png

M8AFmPj.png
Vb6CXD1.pngDjc1f7x.png
D5idxwA.gif
u6ROyQ6.gifxixUCol.png
            VEz8YQJ.png

GFX Menü ve USBMENU Kodları

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
>>>>> Eklentiler ve Güncellemeler <<<<<

Windows Vista Eklentisi

Windows XP Pro - Katilimsiz - Şubat 2015 - Final

Windows XP Pro Sp3 - Driver Edition  - Şubat 2015 - Final

Windows 7 SP1 Tüm Sürümler - Şubat 2015 Güncellemesi

Ultimate DLCD Boot 2015 v1.0 [TEST]

Pardus 2013 kurumsal gnome (32 - 64)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mega.co.nz Linki : 

Turbobit Linki : 

Letitbit Linki : 
Edited by ByChilavert

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eline sağlık çok güzel olmuş rica etsem "win7lite x64" ve "winXP wim kurulumu" da ekleyebilir misin. Rica etsem varsa bir de "sysprep li winxp,7,8" imajları

ve şimdiki kullandığın sistemlerin hangilerinde uefi desteği var birde bunu belirtirsen iyi olur. Eline sağklık tşkler

Edited by fba44

eline sağlık çok güzel olmuş rica etsem "win7lite x64" ve "winXP wim kurulumu" da ekleyebilir misin. Rica etsem varsa bir de "sysprep li winxp,7,8" imajları

ve şimdiki kullandığın sistemlerin hangilerinde uefi desteği var birde bunu belirtirsen iyi olur. Eline sağklık tşkler

benim bildigim kadari ile multiboot icin uefi destegi yok malesef 

UEFİ Desteği Yoktur. Win7Lite x86 Kullandığım ve Performansından Emin Olduğum İşletim Sistemi x64 Olanı Denemelerimi Yapar İlerleyen Zamanlarda Eklerim. Windows Xp Sysprep Mantığı İle Hazırlanmış Bir İmajdır. Win7 ve Win8 sysprep imaj olayı boyut olarak çok olacağı için ayrı bir çalışma yapabilirim.

Birdahaki çalışmana Vista'yı da dahil edersen sevinirim.

Vista Olayı Boyutu Şişirmekten Başka Bir Anlam İfade Etmez. Kullanan Kişi Sayısıda Çok Olacağını Zannetmiyorum Talepler Doğrultusunda ekleyebilirim.

Tcntr Aıo Multiboot İle  İlgileniyormusun ? Hocam Bir Tane Fix Çıkardı İçine Etti Multibotun

Bu Arada Menü  Dosyasını Paylaşabilirmisin ?

Hocam Multiboot Menüsünde Nasıl Kategori Yapabiliriz ?

İlk Resimdeki ubuntu ve windows kurulum kategorisi hocam ilk defa sizin multiboota gördüm gözüme çarptı  :p

Hocam Multiboota Kaç Arkaplan Kullandınız Birden Fazla Arka Plan Warda ?

Edited by hasan1000

Vista Olayı Boyutu Şişirmekten Başka Bir Anlam İfade Etmez. Kullanan Kişi Sayısıda Çok Olacağını Zannetmiyorum Talepler Doğrultusunda ekleyebilirim.

vista isteriz şu sıralar gereksiz değil malum xp fişi tamamen çekildi vista x86 x64 lite çalışma yayınlarsan ben bu çalışmaya eklemek isterim benim gibi eski pc si olan arkadaşlar faydalanır  :good:

Edited by vuri

Tcntr Aıo Multiboot İle  İlgileniyormusun ? Hocam Bir Tane Fix Çıkardı İçine Etti Multibotun

Bu Arada Menü  Dosyasını Paylaşabilirmisin ?

Hocam Multiboot Menüsünde Nasıl Kategori Yapabiliriz ?

İlk Resimdeki ubuntu ve windows kurulum kategorisi hocam ilk defa sizin multiboota gördüm gözüme çarptı  :p

Hocam Multiboota Kaç Arkaplan Kullandınız Birden Fazla Arka Plan Warda ?

Birden Fazla USBMENU.LST Dosyası oluşturman lazım örnek (USBMENU2.LST, USBMENU3.LST,USBMENU4.LST) Gibi Multiboot ana Menü İçin Kullandığımı USBMENU.LST Dosyasından Aşağıda Belirttiğim Şekilde İlişkilendirmen Yeterli Olacaktır.

Menü Dosyaları ve Kodlar  http://www.mediafire.com/download/14pqoyc6e27qief/USBMENU.rar

# =======================================================================================================

title Windows Kurulumu >>> \n Diger menuye gecis yapar...
set MENUFILE=/USBMENU/USBMENU2.LST
if exist %MENUFILE% || find --set-root --ignore-floppies %MENUFILE% || echo -> %MENUFILE% bulunamadi!
configfile %MENUFILE% || pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

# =======================================================================================================

title Ubuntu Kurulumu >>> \n Diger menuye gecis yapar...
set MENUFILE=/USBMENU/USBMENU3.LST
if exist %MENUFILE% || find --set-root --ignore-floppies %MENUFILE% || echo -> %MENUFILE% bulunamadi!

title Windows Araclar Menusu >>> \n Diger menuye gecis yapar...
set MENUFILE=/USBMENU/USBMENU4.LST

vista isteriz şu sıralar gereksiz değil malum xp fişi tamamen çekildi vista x86 x64 lite çalışma yayınlarsan ben bu çalışmaya eklemek isterim benim gibi eski pc si olan arkadaşlar faydalanır  :good:

32 GB Flash Bellek İçin Tasarladım Eğer Vista Eklenirse Boyutu Aşar ve 32 GB'lık Olan Flash Belleğe Kurulamaz.

arkadaşlar bende  parti1 %100 geldiği zaman şifre hatasi diyor ve kaydedilmiyor.indrme hevesim kalmadi bu sorun genelmi yoksa bende tasadufenmi oldu.

Mega.Co.nz İçin Eklenti Var Onu Tarayıcınıza Yüklerseniz Sorun Yaşamazsınız.

UEFİ Desteği Yoktur. Win7Lite x86 Kullandığım ve Performansından Emin Olduğum İşletim Sistemi x64 Olanı Denemelerimi Yapar İlerleyen Zamanlarda Eklerim. Windows Xp Sysprep Mantığı İle Hazırlanmış Bir İmajdır. Win7 ve Win8 sysprep imaj olayı boyut olarak çok olacağı için ayrı bir çalışma yapabilirim.

tşkler bekliyorum çalışmalarınızı. Ayrıca Xp wim kurulumu ekleme imkanınız varmı hani şu panther dağıtım aracı mı nedir onunla yapılan 2014 güncel olursa yeterli

tşkler bekliyorum çalışmalarınızı. Ayrıca Xp wim kurulumu ekleme imkanınız varmı hani şu panther dağıtım aracı mı nedir onunla yapılan 2014 güncel olursa yeterli

Vista Tüm Sürümleri İndirip Eklenti Halinde Konuya Eklicem. Wim Kurulumdan Çok Sysprep Daha Mantıklı Geliyor. Dediğiniz Biraz Zor Gibi :(

Vista Tüm Sürümleri İndirip Eklenti Halinde Konuya Eklicem. Wim Kurulumdan Çok Sysprep Daha Mantıklı Geliyor. Dediğiniz Biraz Zor Gibi :(

Vista bence gereksiz halen kullanan enfazla %1 dir diye düşünüyorum.

XP Wim kurulum olan köylü ustanın sanırım 2013 versiyondu bi multibootu var onu kullanıyorum eski sistemler için çok iyi ama ondada lite olduğu için office 2003 üzeri herhangi bir office yazılımı kurulamıyor bu nedenle artık yavaş yavaş hiçbir sisteme bu xpyi kuramamaya başladım. XP ve driverlar en kötü pc de bile 10 dakkada kuruluyor bu yüzden çok hoşuma gitti ve sistemde çok çok hızlı. Bundan dolayı lite olmayan yeni bir wim kurulumuna ihtiyaç duydum