Jump to content

Makay Multiboot Kurulum V1

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

oguzhan kardeşim kendi multibootumda böyle bir sorunla karşılatım windows 8.1 windows 7 yeni disk oluşturamadık hatası ile karşılaştım 

İsoları Nt6dan Geçirdim Ve usbmenu.lst Windows 7 Ve Windows 8.1 Kodlarını Ekledim Ama Disk Bölümlerinde Yeni Disk Oluşturamadık Hatası İle Karşılaştım Hocam Yardım Edermisin Diskleri Tek Parça Yaptım Sonra Diskleri Böldüm Ama Sonuç Aynı Hocam 

Edited by hasan1000

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kullandığın komutu yazabilir misin

Hocam kullandığım komut multibotun icindeki komut farklı bir komut kullanmadım. Bu hatayı nasıl aldığıma gelirsek . Sizin ve köylü hocamın verdiği programla isoya çevirdim. O isoyu da Sanalda pc ye kurarken win 8.1 ve win 10 da aldım ama win 7 de sıkıntı olmadı ve Sanalda kullanıyorum.

Hocam kullandığım komut multibotun icindeki komut farklı bir komut kullanmadım. Bu hatayı nasıl aldığıma gelirsek . Sizin ve köylü hocamın verdiği programla isoya çevirdim. O isoyu da Sanalda pc ye kurarken win 8.1 ve win 10 da aldım ama win 7 de sıkıntı olmadı ve Sanalda kullanıyorum.

sanala kurmak için isoya neden çeviriyorsun ki

köylünün verdiği plop boot la sanal sistemi başlat usb desteği ver ram ve hdd boyutlarını ayarla açılışta usb yi seç multiboot menu gelir normal pc deki gibi istediğini kur linux win aklına ne geliyorsa 

Hocam Titledan Başlayarak Mı Koplayalacağız Menu Listteki İlk Kodu Titledan Mı Koplayalacağız ?

# =======================================================================================================

# Grub4dos usb diskten çalıştırıldıysa, birinci disk ile ikinci diskin yerini değiştiriyoruz!
title Windows Vista Sp2 Tum Surumler \n Iso dosyasından önyükleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set ISOFILE=/VISTA/NT6BOOT.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/BOOTMGR || chainloader ()
boot

# =======================================================================================================

Vistasız orjinal 2 gb 'lık partları çıkararak exe ile yedekleme şeklinde hdd'me şekilde ve daha önceki multiboot'larda olduğu gibi kurulum denedim. Ancak quemu ve normal başlangıç ekranında şu hatayla karşılaştım.
BZrvEM.jpg

Sen Kendi Multibootunu Kendin mi Yapıyorsun Yoksa Benim Multibootu mu Flash Belleğe Atmak İstiyorsun Ben Anlamadım Gitti Bu Hata İle  İlk Defa Karşılaştım Upload Yaptıktan Sonra En Az 4-5 Flash Belleğe Kurdum ve Hiç Birinde Bu Hatayı Almadım. Sen Bir Yerlerde Bir Şeyleri Eksik Yapıyorsun.

Hocam Nt6 İle Windows Kalıbını Geçirdikten Sonra Nt6 Menu  Lıst te bir çok kod war hangisini alıp Usb Menu liste ekleyelim  

1 Olan Kodumu Yoksa Son Olan Kodumu Hocam çünkü Ben son kodu aldın mı yeni disk oluşturamadık hatası ile karşılaşıyorum hocam tcntr multiboot konusundaki bir arkadaş gibi yeni disk oluşturamadık hatası ile karşılaştım 

Vistasız orjinal 2 gb 'lık partları çıkararak exe ile yedekleme şeklinde hdd'me şekilde ve daha önceki multiboot'larda olduğu gibi kurulum denedim. Ancak quemu ve normal başlangıç ekranında şu hatayla karşılaştım.
BZrvEM.jpg

HOCAM harddiskim sorunlu çıktı, flash denemelerimde hiçbir problemle karşılaşmadım. Teşekkürler ByChilavert