Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

Üstadım çalışmanız çok iyi emeğinize sağlık bir sorum olacak

Biz kendimiz install.wim dosyalarını ekleyeceğiz ancak ben siteden her ay güncel çalışma yapan arkadaşların işletim sistemlerini indiriyorum ve multiboot ekliyorum. Bu işletim sistemlerinin bazıların install.wim dosyaları 4 gb büyük olabiliyor veya çift boot olabiliyor bu durumda nasıl ekleyeceğiz. Uefi kullanabilecekmiyiz bu durumda. Cevabın için şimdiden teşekkür ederim üstadım.

• Editor

İşte budur;  harikasınız. Peki dual boot ve ESD sistemleri de ekleyebiliyor muyuz?

ekleyebilirsiniz daha evvel bazı konularda nasıl ekleneceğini anlatmıştım

Köylü ustam emeğine sağlık süper bir anlatım ve süper sistem :) 

Yanlız ben şunu anlamadım burdaki dosyalarıda indirecekmiyiz ?

http://turbobit.net/download/folder/1686952

Mbr bilgileri yazmak için bootice programının linkidir o elinizde yoksa indirin ayrıca içinde menu lst dosyası var sistemdeki ile değişecek

Kendi .wim dosyalarımızı yüklüyoruz yani ?

evet resimde görülen sekilde wim dosyalarının isimlerini değiştirerek ekleyeceksiniz bende güncel wim dosyalarını tek tek upload edeceğim

Üstadım çalışmanız çok iyi emeğinize sağlık bir sorum olacak

Biz kendimiz install.wim dosyalarını ekleyeceğiz ancak ben siteden her ay güncel çalışma yapan arkadaşların işletim sistemlerini indiriyorum ve multiboot ekliyorum. Bu işletim sistemlerinin bazıların install.wim dosyaları 4 gb büyük olabiliyor veya çift boot olabiliyor bu durumda nasıl ekleyeceğiz. Uefi kullanabilecekmiyiz bu durumda. Cevabın için şimdiden teşekkür ederim üstadım.

4gb tan büyük olursa uefi kullanamıyorsun

Edited by köylü
  • Like 3

• Editor

Tamam üstadım bu gece indireceğim. Uefi için de ayrıca sizin install.wim dosyalarınızı bekleyeceğim. Aero tasarımı biz kendimize göre düzenlemek için ne yapmam gerekir. Çalışmanız için de ayrıca teşekkür ederim kendi adıma

aearo tasarımı için yapacak bişey yok düzenlenmiyor sıfırdan kendin tasarlaman lazım

windowslardan caps paylaşabilirmisiniz ?

içinde şu an windows yok 3 adet cd den çalısan sistem hiren boot cd ghost acronis windows 7z xp live xp ve windowsları kurmaya yarayan boot.wim dosyaları var

• Like 1

• Editor

usta emeğine sağlık gerçekten adına yakışır bi tasarım yapmışsın yanlız ençok hoşuma giden bu gfx menusu oldu bunu tek olarak vermebilirmisin

bu gfx menüsü değil aero studio menüsüdür tek basına bi işine yaramaz multibota ekleyemezsin Edited by köylü

• Editor

gfx menüde bildiğim kadarıyla mouse kullanılamıyor ?

Aero studiomenüsünde bazı makinalarda mause çalışmıyor mesela benim laptopta harici mause kullanırsam siyahekranda kalıyor kendi orjinal mause sinde problem yok

hocam windows 64 32 bit wimleri ne zaman gelir 

Güncellemeler dün aksam geldi hazırlıyoruz bitince 3-5 güne gelecek

Teşekkürler abi böyle bir paylaşım için, ayrıca menü rengi  yani arka plan resmi çooooooook tanıdık geldi ve dikkatimi çekti :D en beğendiğim yönüde burası oldu, emeklerine sağlık..!

[spoiler]O8hz8Rg.png

x8Ok2V.png

jzRWrn.png

xRAXYG.png

En beğendiğim arka Plan Olduğundan bütün menülerin arkaplanında, kurulum ekranında, boot ekranında, kullandığımdan seninde buna yakın bir resim seçmiş olmana çok sevindim abi, Süperkulade abi bikez daha emeklerine sağlık ;) [/spoiler]

Edited by EASMurat
  • Like 1

Teşekkürler abi böyle bir paylaşım için, ayrıca menü rengi  yani arka plan resmi çooooooook tanıdık geldi ve dikkatimi çekti :D en beğendiğim yönüde burası oldu, emeklerine sağlık..!

[spoiler]O8hz8Rg.png[/spoiler]

kullanmak isteyen arkadaslarimizin icin güzel bir paylasim emeginize yüreginize saglik abi kolay gelsin :)

murat abi banada cok tanidik geldi :) ama orasini hatirlamiyorum :)

köylü üstat harika olmuş kendi multibootumu silmek istemiorum ama arşive  aldım ayrietten blue life multiboot kullanıorum bu wim çalıştırma tekniğini nasıl göme bilirim sisteme yardımcı olursan sevinirim yani ben  easm muratın multibootunu kullanıorum yani senin wim gösterme tekniğin nasıl

• Like 1

Bekliyordum ve geldi... Çalışma için teşekkür ederim Köylü hocam. Video da Fat32 olarak formatlıyorsunuz Flash'ı UEFI kurulum için. Fakat normal ISO'ları nasıl ekleyeceğiz bu Flahs'a? Yani 4 Gb yi aşan isoları FAT32 olduğu için ekleyemeyiz değil mi? Ya da tam ben anlamadım konuyu. Teşekkürler Saygılar...

Edited by hulasa

evet bu çalışma benimde çok hoşuma gitti .indirmeye başladım bakalım deneyip sonuçları burda yazarım . birde merak ettim elimizdeki iso dosyalarındaki sources kılasöründeki install.wim  dosyalarını alıp bu çalışmada kullanabiliyormuyuz  sunum için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum . uzun zamandır  sunum göremiyorduk köylü dostumuzdan  beklediğimize değecek bir çalışma yapmış  ellerin dert görmesin