Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

Köylü ustam bu çalışmayı usb den sağlam olarak çalıştırabiliyorum ama ben usb hdd den kullanmak istiyorum ancak sorun veriyor tek birim olmadığı için mi çalıştırtmıyor yoksa hdd yi desteklemiyor mu bu konuda ne yapabilirim. Bir de şöyle düşündüm acaba fat32 olarak biçimlenmediği için mi sorun veriyor ayırdığım boyut 60 GB doğal olarak ntfs olarak biçimlendiriyor. birimi fat32 olarak dönüştürürsem çalışırmı diye bakayım sonucu yazarım. 

Edited by oktay x

• Editor

Flash belleği ikiye böldüm efi ve boot dosyaları için birkısmını fat32 olarak biçimlendirdim diğer kısmı ntfs ntfs kısmına 32 64 bit install.wimler 32 64 bit tüm sürümler windows isosları koydum sistem uefi bioslarda direk fat32 bölümünden başlıyor ve 4 gb tan büyük wim ve iso dosyalarını kuruyor windows isoları için boot wimler hazırladım istediğiniz windows isosunu direk atarak sadece ismini değiştirerek kurabileceksiniz

legacy bioslarda direk olarak aero studio menüsünden baslıyacak ve bu bahsettiğim flash belleğin backupunu acronisle aldım ve baska bir belleğe yükledim sonuç olumlu aldığım yedek tüm flash belleklerde çalısıyor 30 gb civarı acronis yedeğini yakında vereceğim bu sistemde ekleme konusunda sorunlar yasandı galiba yasanmasada sistemi kullananlardan geri bildirim alamadığım için aynı sekilde vereceğim

• Like 6

Konuya tek linkler eklenmiştir tekrar silinmesi halinde link yenilenmeyecektir

hocam elinize sağlık. win8.1 x64 olarak install.wim dosyasını atıp kurulum gerçekleştirdim. görsellik çok önemli değil.yani hiç oynamadan hem hem uefi hem de normal sistem kurmak mümkün anladığım kadarıyla bu çalışmanızda. 

• Editor

hocam elinize sağlık. win8.1 x64 olarak install.wim dosyasını atıp kurulum gerçekleştirdim. görsellik çok önemli değil.yani hiç oynamadan hem hem uefi hem de normal sistem kurmak mümkün anladığım kadarıyla bu çalışmanızda. 

Evet uefi için bellek fat32 olması lazım diğer çalısmada farklı olacak iso dosyalarını uefi kurabileceksiniz

Evet uefi için bellek fat32 olması lazım diğer çalısmada farklı olacak iso dosyalarını uefi kurabileceksiniz

şimdi hocam bellek fat32 . içine wim dosyalarını attım. hiç bir değişiklik yapmadan aynı şekilde hem uefi hem normal kurulum yapabilirmiyiz

evet arkadaşlar bu multibootlu sistemlerde bir kaç terimi anlamadım daha doğrusu tam olarak ne işe yaradığın anlamadım şöyleki  vim esd sıkıştırma esm ve nt6 da iso bulunamadı hatası buradaki iso ne işe yarıyor bazı win 7 sürümlerini kurmaya kalktığımda böyle bir uyarı çıkıyor ara diyorum gelmiyor kapatınca normal kuruluma geçiyor bunu anlarları nelerdir faydaları zararları nelerdir normal win yüklemeye göre yardım ederseniz sevinirim

Paylaşılacak ama benim bağlantım buna müsait değil çare arıyoruz bişekilde upload edilecek partları usb bellek içerisine koyup birilerine yollamayı düsünüyorum upload için

İstersen linkleme yapabilirim ? 10 Mb/s upload var.

4149823966.png

• Like 1

• Editor

Resimlerde içerik var eski bilgisayarlarda sorunolacağını sanmıyorum direk ntfs bölümden başlar

efi destekli bir biosunun ve gpt disk kullanıyorsanız direk fat32 bölümü devreye girecek normal bioslarda mbr disklerdede grafik menülü ntfs bölümden boot olacak

• Editor

Hocam Wimleri Biz Ekleyecez Hocam Siz Konuya Wim Ekleyecekmisiniz Köylü Hocam 

istediğiniz wim dosyasını herhangi bir arkadaşın sisteminden alıp ekleyebilirsiniz yeni upload olacak sistemde hepsi içinde olacak siz yine istediğiniz wim ve windows isosunu hiç bir işlem yapmadan sadece isimlerini değiştirerek değiştireceksiniz

istediğiniz wim dosyasını herhangi bir arkadaşın sisteminden alıp ekleyebilirsiniz yeni upload olacak sistemde hepsi içinde olacak siz yine istediğiniz wim ve windows isosunu hiç bir işlem yapmadan sadece isimlerini değiştirerek değiştireceksiniz

İşlem yapmadığımıza göre firadisk komutları mı kullanıyorsunuz. Peki UEFİ bios olan ve disk gpt olan bir bilgisayara biz normal format istersek (UEFI değil ) o zaman sistemi nasıl başlatacağız üstadım. 

Birde ben aero görünümü istemiyorum. hem uefi sistemde hem de normal boot ettiği zaman grub4dos dan başlatabilir miyim. 

• Editor

uefi ye normal sistem zaten kurulmaz mecburen bios ayarlarını değiştireceksin normal sistem kurmak için ayrıca grubdosun uefi desteği yok grub2 nin var grub2 ile bu multibotta ki ekli bilesenlerin bir çoğu çalışmaz en sağlıklı yöntem son yaptığım olduğunu düsünüyorum ayrıca aero menüyü istemiyorsan mbr bilgisini yeniden yazarak grubdos veya windows bootmanagerden baslatabilirsin aeroyu hiç görmezsin