Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

Flash ikiye bölüneceğinden dolayı uefi bios olan bilgisayar fat32 bölümünden başlayacağından dolayı fat32 yi mbr bilgilerini aero ayarlasak ve sadece uefi bioslarda aero açılsa

ntfs bölümünün mbr bilgisine grubdos bilgilerini ayarlasak bu şekilde normal bilgisayarlar da hep grubdos dan başlatabilir miyiz. 

Birde üstadım bu ay içerisinde sistem upload edilir mi. Mart ayına kalır mı yoksa tahminen 

• Editor

Flash ikiye bölüneceğinden dolayı uefi bios olan bilgisayar fat32 bölümünden başlayacağından dolayı fat32 yi mbr bilgilerini aero ayarlasak ve sadece uefi bioslarda aero açılsa

ntfs bölümünün mbr bilgisine grubdos bilgilerini ayarlasak bu şekilde normal bilgisayarlar da hep grubdos dan başlatabilir miyiz. 

Birde üstadım bu ay içerisinde sistem upload edilir mi. Mart ayına kalır mı yoksa tahminen 

dediğim gibi uefide aero grubdos çalışmaz

evet mbr yi ayarlarsan hem grubdostan açılır

nasıl isimlendirecez hocam yardım edermisin esd wim ekleyebilirmiyiz esd wimi dönüşürmek mi lazım yoksa yeniden mi adlandıracaz 

esd yi wime dönüstürmeye gerek yok sadece sağ tuş yeniden adlandır esd yerine wim yazacaksın ilk mesajda wim isimleri ekli

Edited by köylü

Bir sorum daha olacak ben kendime multiboot için usb bellek alacağım şuanda win10 ekli değil galiba. İleride win10 da eklersek boyut baya bi artacak şuanda bile 29 gb 

Ben 32 GB usb almayı düşünüyordum ancak herhalde 64 gb alsam ancak öyle yetecek gibi değil mi üstadım.  Windows 10'da eklersek eğer boyut artacak baya 

• Editor

Bir sorum daha olacak ben kendime multiboot için usb bellek alacağım şuanda win10 ekli değil galiba. İleride win10 da eklersek boyut baya bi artacak şuanda bile 29 gb 

Ben 32 GB usb almayı düşünüyordum ancak herhalde 64 gb alsam ancak öyle yetecek gibi değil mi üstadım.  Windows 10'da eklersek eğer boyut artacak baya 

sistemde ekli olan iso dosyaları ve wim dosyaları illaki aynı usb de olması sart değil ikinci bir usb de olabilir bilgisayrın herhangi bi sürücüsünde olabilir kurulumda wim dosyası ve iso dosyası bulunamazsa ara seceneği çıkar ve kuruluma diğer sürücüden devam edebilirsiniz bellek boyutu size kalmış

• Like 1

• Editor

mustafa abi win8.1 x64 wim dosyasını koydum uefi kurulumunda şöyle bir hatayla karşılaşıyorum. eksik birşeymi yapıyorum acaba

[attachment=1314:EFI.rar]Ekteki klasörü değiştirerek denermisin

Edited by köylü

attachicon.gifEFI.rarEkteki klasörü değiştirerek denermisin

aynı hatayı ben de alıyorum live olanlar açılıyor ama win7 ve 8 kuru başlatmak istediğimde siyah ekrandaki hatayı alıyorum verdiğin ekteki dosyayı denedim hata yine aynı düzelmedi diğer modlarda ise sorunsuz çalışıyor.

http://exoshare.com/download.php?uid=ZED0QHHG

boot wimi Windows 10 ununkini kullanmıştım aslında bu sekilde ben kurulum yaptım yeni hazırladığım  sistemin boot wimini veriyorum test edip geri dönerseniz

sevinirim

verdiğin dosyayı denedim yine aynı hatayı alıyorum kingston 3.0 32 GB bellek te kullanıyorum sistemi değişip tekrar deneyeceğim sonucu yazarım 

Aynı flashla var ise usb 2.0 portundan denermisiniz

tamamdır sorun biraz benim dikkatsizliğimdi son verdiğin dosya sağlam kullandığım instal.wim dosyası 32&64 allinone sorces klasörüne 64 bit olarak atadım ama başlangıcta 32 ti seçince o hatayı verdi sonradan fark ettim şimdi denedim sıkıntısız çalışıyor teşekkür ederim tekrardan.