Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

ustad bu güzel çalışmalarından dolayı senı kutlarım  daha önce multıboot 2 ile bir tane usb hazırladım senın vıdeoda anlatımn 1.9

1,daha önce hazırladıgım multıbot ıso larını senın kı ıle kullnabilirmiyiz yanı sadece usb ye kopyalıp menu list yolunu göstermek

2.yoksa senın programınla yenıden biçimlendirip nt5 ve nt6 ile tekrar iso yani boobt etmek

3 daha önce uefı destegi olan wın 7 64 bit wın 8,64 bit falash dıskımızı multıboot ntfs ile bicimlendirilmişti  uefı destekli bilgisayarlarda calışmazmı

4 usb yi fat 32 ile biçimlendir diyorsunuz 16 gb 4 gb tan büyük ısolar nasıl olacak

5 şu an indiriyorum 4.37,gb icinde işletım sıstemı varmı

USTAD indirdigim dosyad fmultıbootexe yok

• Editor

USTAD indirdigim dosyad fmultıbootexe yok

tek linkte o dosya yok 7ziple direk flasha cıkarabilirsin daha önce hazırlanmış isolar çalıstırabilir tabi 4 gb tan büyük dosyalar fat32 ye atılmadığı için flashı ntfs biçimlendirmeniz gerekir ve uefi kurulumu olmaz bu sorun son paylasacağım sistemde giderilmiştir 4 gb tan büyük iso dosyalarını uefi kurulum yapabileceğiz şu an sistem upload asamasında toplam boyut 29 gb tır

• Like 2

köylü hocam

sistemi çalıştırdım hiç bir sorun yok.Güzel çalışıyor uefi olarak win8 64 bit pro kurdum.uefi olarak windows 10 pro 64 bitte  kurulumun bitmesine yakın windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı hata kodu:0x80000001 diye hata veriyor.

Edited by imajeplus

köylü hocam

sistemi çalıştırdım hiç bir sorun yok.Güzel çalışıyor uefi olarak win8 64 bit pro kurdum.uefi olarak windows 10 pro 64 bitte  kurulumun bitmesine yakın windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı hata kodu:0x80000001 diye hata veriyor.

Ağ sürücün güncel mi?

tek linkte o dosya yok 7ziple direk flasha cıkarabilirsin daha önce hazırlanmış isolar çalıstırabilir tabi 4 gb tan büyük dosyalar fat32 ye atılmadığı için flashı ntfs biçimlendirmeniz gerekir ve uefi kurulumu olmaz bu sorun son paylasacağım sistemde giderilmiştir 4 gb tan büyük iso dosyalarını uefi kurulum yapabileceğiz şu an sistem upload asamasında toplam boyut 29 gb tır

ustad tşkler cvb,için peki sadece direk usb ye mı cıkarıyoruz ek bi işlem yapmamıza gerk yokmu,2 bide başkai şletim sistemi eklıyebilirmiyiz forumda  uefı işletim sistemi var onlarıda eklesek uefı kurulumda bi sıkınt olmaz değilmi bide sadece progam larını kullanırsak olurmu olursa program dan başka hangi klasoru almak lazım çalısması icin

Edited by nextadam

• 3 hafta sonra ...

Merhaba benim multiboot isodan kurdurmuyorum installwim hepsi bir arada yane win7win8 ismini koylu arkadasın dedigi gibi install88664 bu sekilde yaptım  herhangi bi problemim yok çalışıyor benim istedigim sadece ben altta ilk resimde görüldüğü üzere tıkladıgımda alttaki 2 resime gidiyor benim istedigim oraya yonlenmeden direkt çalışması yada yonlense dahi o menude sectigim yer sadece olsun o işe bcd dosyası bakıyor ama duzenleyemedim

dedigim gibi menude benim kullanmadım seyler var oyuzden oranın ya tek yada hic olmaması

not: başka bcd dosyasıyla degiştim geciyor o menuyu ama sorun cıkıyor sadece köylü arkadasın verdigi bcd dosyasıyla çalışıyor oda dedigim gibi duzenleyemedim yada yok edemedim menuyu

j4GRPg.jpg

EV4MnD.jpg

Edited by bymax

• Editor

Merhaba benim multiboot isodan kurdurmuyorum installwim hepsi bir arada yane win7win8 ismini koylu arkadasın dedigi gibi install88664 bu sekilde yaptım  herhangi bi problemim yok çalışıyor benim istedigim sadece ben altta ilk resimde görüldüğü üzere tıkladıgımda alttaki 2 resime gidiyor benim istedigim oraya yonlenmeden direkt çalışması yada yonlense dahi o menude sectigim yer sadece olsun o işe bcd dosyası bakıyor ama duzenleyemedim

dedigim gibi menude benim kullanmadım seyler var oyuzden oranın ya tek yada hic olmaması

not: başka bcd dosyasıyla degiştim geciyor o menuyu ama sorun cıkıyor sadece köylü arkadasın verdigi bcd dosyasıyla çalışıyor oda dedigim gibi duzenleyemedim yada yok edemedim menuyu

j4GRPg.jpg

EV4MnD.jpg

[attachment=1319:BCD.rar]

ekteki bcd ydene

• Like 1

• Editor

o bootx86.wim içerisinde system32 de start86.exedir autoit kodlamasıdır düzenleyemezsin

+bu dosyayıda düzenledikten sonra benim yaptığım düzenlemenin bi anlamı kalmıyor sadece bunu yapmak için tüm 7 -8.1 10 install.wimlerini birleştir normal kurulum dosyalarını kullan

Edited by köylü

aslında duzenleme olayım en usttekini secip kendisi kursa hic bana sormasa otomatik oda olur

kullandıgım wim tek vim oldugu icin win7-8.1 hepsi beraber oyuzden sormustum olmuyorsa zaten en usttekini secip devam edecegim zaten wimler beraber ve sizin dediginiz isimde yaptım en usttekini sectigimde sorun yok

Edited by bymax

Dostum öncelikle teşekkürler bir ricam olsa konuda değişiklik yapıp daha dogrusu ekleme yapıp hiren dosyalarını vede acronis tarzı sistemlerin isoları nasıl atıcağımızı anlatsak ? hiren ı biliyorum seninkinde de acronis ve diğerleri nasıl tam anlamadım açıkcası ben tamamen iso ya bağımlı sistemleri hatırlıyorum ondada iso ları atıyorduk image in içine seninkinde nasıl acaba

• 2 hafta sonra ...

iso dosyası içinde install.wim dosyası var onu kullanacaksın

peki sadece installwimi alcam diğer dosyalara gerek yok mu yada diğer dosyaları baska yere mi atıcam

kusura bakma ilk defa indirdim bilgim yok videoda bilgi verilmemiş

iso dosyası içinde install.wim dosyası var onu kullanacaksın

hocam şöyle bir hata alıyorum başlarken 

booting from hard disk...

an operating system was not found.try disconnecting any drives they dont prss any key to restart