Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2015 Uefi Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

köylü üstat harika olmuş kendi multibootumu silmek istemiorum ama arşive  aldım ayrietten blue life multiboot kullanıorum bu wim çalıştırma tekniğini nasıl göme bilirim sisteme yardımcı olursan sevinirim yani ben  easm muratın multibootunu kullanıorum yani senin wim gösterme tekniğin nasıl

sistem içindeki bootx86.wim ve bootx64.wim i alıp istediğin sistemde kullanabilirsin isimleri boot.wim olarak değiştir

Bekliyordum ve geldi... Çalışma için teşekkür ederim Köylü hocam. Video da Fat32 olarak formatlıyorsunuz Flash'ı UEFI kurulum için. Fakat normal ISO'ları nasıl ekleyeceğiz bu Flahs'a? Yani 4 Gb yi aşan isoları FAT32 olduğu için ekleyemeyiz değil mi? Ya da tam ben anlamadım konuyu. Teşekkürler Saygılar...

videoda uefi kurmak isterseniz fat32 olarak biçimlendirin demiştim haliyle ya isodan vazgececeksiniz yada uefi den

evet bu çalışma benimde çok hoşuma gitti .indirmeye başladım bakalım deneyip sonuçları burda yazarım . birde merak ettim elimizdeki iso dosyalarındaki sources kılasöründeki install.wim  dosyalarını alıp bu çalışmada kullanabiliyormuyuz  sunum için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum . uzun zamandır  sunum göremiyorduk köylü dostumuzdan  beklediğimize değecek bir çalışma yapmış  ellerin dert görmesin

evet istediğiniz wim esd dosyasını kullanabilirsiniz

Edited by köylü

Hocam paylaşımların tamamını okudum ama hangi dilde konuştuğunuzu çözemedim, nece konuşuyorsunuz??? Şimdi bu çalışmada win8 ya da win 7 yok ise biz neden bu çalışmayı indireceğiz. Eğer bu sistemleri biz iso yapacak isek yine soruyorum bu çalışmayı neden indireceğiz. Çok yüksek tabakadan konuşuyorsunuz biraz halkın diline inseniz, en azından işletim sistemlerinden birini bu çalışmaya uygulasanız ve de çalışmanızla ilgili bir video hazırlasanız, bu konuyu okuyan bütün insanlar da ne yapacağını anlasa daha güzel olmaz mı arkadaşlar??? Benimkisi sadece bir fikir umarım konuyu açan köylü arkadaş yazdıklarımı okur ve tavsiyelerimi dikkate alır. Köylü kardeşim çalışmanızdan hiçbir şey anlamasam da en azından emek verdiğinizi görüyorum emeğiniz için teşekkür ediyorum. Konuyu anlayan ve kullanan arkadaşlara da kolay gelsin diyorum.

• Like 1

harman7148  kardeş    müsaadeniz olursa  ben cevaplayayım . yanılmıyorsam bu işlerde  çok yenisiniz .bu durumda bu şekilde yazman son derece doğal . sorunuza gelelim . sunumda da belirtildiği gibi köylü kardeş. burada sana usb den çalışan bir kalp ve dahada fazlasını vermiş  . fazlası diyorum çünkü  bu kalıpta şu haliyle usb den  çalışan çok değerli ve önemli çalışmalar var. örneğin usb den çalışan  windovs 8  ve diğerleri yani xp filan  beklersek eger sizin bizim gibi yenilerin bulamıyacagını düşünürse  ve istekdede bulunulursa onlarıda  burada paylaşır sanıyorum. burada köylü kardeş  bu işi uzun zamandır takip edenlere altın değerinde bir usb den çalışanlar  kalıbını sunmuş. elinizdeki iso dosyalarından bahsi gecen  dosyalarınızı içine atın kullanın demek istiyor . tabi bunun  tamamını doldurupda sunabilirdi ( paylaşabilirdi  ) kıskandığı ve üşendiğinden değil sadece  büyük kapasite olacağından bir çok arkadaş gereksiz  kota tüketmesin diye  diye bu yolu seçmiştir . eger tüm çalışmayı sizin isteğiniz dogrultusunda yapsaydı 26-27   gb lık  bir çalışma olurdu  ve bir çok arkadaş böyle yüksek kapasiteli bir çalışmayı indirmeyi  göze alamaya bilirdi.  şahsen ben indirmezdim .ama şu an indirdim ve merak ettiklerimi sorup ona göre faydalanmaya çalışacam. elimde  bir sürü win8  win 7  vin xp  çalışmaları var ne gerek var tekrar indirmeye . hatta bu çalışmada bulunan  win8 64 bit  ve  win8 32 bit  gibi usb den çalışanlarda var elimde ama sormaya kalksak neyi nereye koyacağımızı bilemeyip bir sürü burda yazışma yapardık zaman kaybederdik işte köylü kardeşin çalışmasını bu şekilde sunmasının sebebi hikmeti bu olsa gerek. ortada farklı bir dil yada anlaşılmayacak bişey konuşulmuyor. anlayanlar çok güzel anlıyor . inşe allah sorunuza ve sormayı düşünenlere güzel bir cevap olmuştur . eger dersenki benim işime  bu şekilde bir çalışma gelmiyor  ozaman forumda aratırsanız bahsettiğim kapasitede  tamamını sunan büyük kapasiteli  26  gb gibi çalışmalarda var . indirdiğim iso dosyası yani usb menü kalıbının içeriğini  eger köylü kardeş müsaade ediyorsa burada resmini yayınlayıp . onun üzerinden sorularımızı sormaya başlarız be daha dacuk sonuç alırız diye düşünüyorum  umarım anlaşılabilecek ve bir çok soruya cevap olabilecek şekilde yorum  yapabilmişimdir diye düşünüyorum hadi takip edenlere kolay gele . köylü kardeşede  çalışmalarında ve gayretlerinde üstün başarılar diliyor  böyle değerli bir çalışma ve açıklamalarından yardımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum

• Like 4

Hocam paylaşımların tamamını okudum ama hangi dilde konuştuğunuzu çözemedim, nece konuşuyorsunuz??? Şimdi bu çalışmada win8 ya da win 7 yok ise biz neden bu çalışmayı indireceğiz. Eğer bu sistemleri biz iso yapacak isek yine soruyorum bu çalışmayı neden indireceğiz. Çok yüksek tabakadan konuşuyorsunuz biraz halkın diline inseniz, en azından işletim sistemlerinden birini bu çalışmaya uygulasanız ve de çalışmanızla ilgili bir video hazırlasanız, bu konuyu okuyan bütün insanlar da ne yapacağını anlasa daha güzel olmaz mı arkadaşlar??? Benimkisi sadece bir fikir umarım konuyu açan köylü arkadaş yazdıklarımı okur ve tavsiyelerimi dikkate alır. Köylü kardeşim çalışmanızdan hiçbir şey anlamasam da en azından emek verdiğinizi görüyorum emeğiniz için teşekkür ediyorum. Konuyu anlayan ve kullanan arkadaşlara da kolay gelsin diyorum.

Merhaba sitede armut ağzıma düş şeklinde onlarca çalışma duruken siz bilgi birikimi olmadan kullanamayacağınız bir örneğe yönelmişsiniz.Birde sitem ediyorsunuz.Sadece bu noktaya kadar yazılanları okusanız bile rahatlıkla işleyebileceğiniz bir kaynak sunulmuş.

Lütfen yanlış anlamayın b sınıfı ehliyetle size iş makinası kullandırmazlar,siz aracın başına geçseniz bile tıkanıp kalırsınız.

Artık insanların okumaya,okuduğunun anlamaya bile sabırları yok.Çırak olmadan usta olmaya çalışmak öncelikle zaman kaybıdır,sonrasında iyice hevesinizi kırılır.Gereksiz sitem etmekse sadece karşıdakini üzer.

Kendimden örnek vereyim.Burası kocaeli.Okulların bu sene dağıttığı casper via t41 tabletler var. 4 çekirdekli atom işlemci,2 gb ram,10" (9.7" olabilir) ips ekran,alüminyum kasa,hdmi,android 4.4.4 sürümlü güzel bir cihaz. Ama bir kusuru var.Kişiye özel güvenlik sağlanmış,çalınmaya karşı önlem alınmış,cihaz aktivasyonu yapılmadan kullanılmasın istenmiş.Teoride güzel,pratikte aktivasyon sunucuları haftalarca insanları mağdur edecek kadar sorunlu.

Yeğenlerimede vermişler.Nefret ettirecek kadar sorunlu bir aktivasyon sistemi var,cihaz zaten çin üretimi,üstüne casper yaz,sat gitsin.

Modiverse ismindeki güvenlik programını dolayısıyla aktivasyon programını kalıcı olarak kaldırmanın tek yolu cihazı root yapmak.20 günden fazla araştırdım,ve uygun yöntemi buldum.Ne cihazı tanıyordum ne donanıma aşinaydım 11 aralık 2014 üretimi yeni model bir cihaz. Demem o ki isteyince oluyor,bize anlatın video çekin tarif edin,wim nedir,iso nedir buradan başlarsa kaç senelik bilgiyi size nasıl kısaca izah etsin.Allah aşkına nereden başlasın?

• Like 7

Üstadım çalışmanızı indirdim usb belleğe yazdırdım sizin videonuzu izleyerek adım adım yaptım ancak ilk yazdırdığım zaman ( fat32 olarak işlem yaptım ) boot etmişti ancak şimdi videoda ki gibi yapıyorum boot olmamaya başladı. Nerede hata yapıyorum ntfs ve fat32 olarak da denedim ama boot olmuyor boot oldu bi kere sonra bir daha çalışmadı. Ne yapmam lazım.

Evet şimdi boot etmeye başladı üstadım. Şimdi bazı sormak istediğim sorular var.

1-  İnstall.esd dosyası eklemek istediğim zaman ne yapmam gerekiyor. 

2 - Normal iso dosyası eklemek istediğim zaman nt6 işleminden geçirmek zorunda mıyım ? 

3 - Sizin eski Firadisk komutları bu multiboot çalışmasında kullanabilir miyim nt6 işleminden geçirmemek için 

Bu sorunlarıma cevap vermeni rica ediyorum eğer cevap verirsen çok sevineceğim. Diğer arkadaşlarımız da yararlanmış olurlar hiç değilse.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

• Editor

Evet şimdi boot etmeye başladı üstadım. Şimdi bazı sormak istediğim sorular var.

1-  İnstall.esd dosyası eklemek istediğim zaman ne yapmam gerekiyor. 

2 - Normal iso dosyası eklemek istediğim zaman nt6 işleminden geçirmek zorunda mıyım ? 

3 - Sizin eski Firadisk komutları bu multiboot çalışmasında kullanabilir miyim nt6 işleminden geçirmemek için 

Bu sorunlarıma cevap vermeni rica ediyorum eğer cevap verirsen çok sevineceğim. Diğer arkadaşlarımız da yararlanmış olurlar hiç değilse.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

install.esd dosyası ismini ilk mesajda verdiğim capstaki gibi değiştirip sources klasörüne koyacaksın zaten sources klasöründe boş wim isimleri var

isoyu nt6 dan gecirmek zorundasın

firadisk komutunu kullanabilirsin

• Like 1

Paylaşım için teşekkür ederim.Saygı duyulacak bir çalışma.videodaki aşamaları dediğiniz gibi yaptım (fat32 ve NTFSC olarak ikisinide)windows xp,livexp,hiren boot,acronis true image,şifre kır,norton ghost a tıkladığımda Bir hata ile karşılaşıyorum.

[ Minimal BASH-like line editing is supported.For the first word, TAB  lists  possible  command  completions.  Anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename. ]

Acaba nerede bir hata yaptım veya eksiklik var.Saygılar

Edited by anteplim

hocam windows kurulumu yapmak için ne yapmak lazım hocam 

wim dosyalarını source atım usbmenu.lst grupdos4 komutumu girmemiz lazım yardım edermisiniz ?

esd ve normal wimler çalışıyor yani firadisk komutları ne anlayamadım grupdos komutularını biliyorum 

Edited by hasan1000

• Editor

Ben iso yu nt6 işleminden geçirmek istemiyorum. Bundan dolayı firadisk komutunu eklemek istiyorum nasıl ekleyeceğimi bana anlatabilir misiniz rica etsem üstadım.

düzenleme yapar bildiririm

Paylaşım için teşekkür ederim.Saygı duyulacak bir çalışma.videodaki aşamaları dediğiniz gibi yaptım (fat32 ve NTFSC olarak ikisinide)windows xp,livexp,hiren boot,acronis true image,şifre kır,norton ghost a tıkladığımda Bir hata ile karşılaşıyorum.

[ Minimal BASH-like line editing is supported.For the first word, TAB  lists  possible  command  completions.  Anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename. ]

peki diğer menüler çalısıyormu grubmenü ve boot manager menüsü? partları direk usb yemi çıkardınız klasöre cıkartıp sonramı usb ye kopyaladınız?

hocam windows kurulumu yapmak için ne yapmak lazım hocam 

wim dosyalarını source atım usbmenu.lst grupdos4 komutumu girmemiz lazım yardım edermisiniz ?

esd ve normal wimler çalışıyor yani firadisk komutları ne anlayamadım grupdos komutularını biliyorum 

komuta gerek yok wimleri aynı isimde attı iseniz windows all menüsünden kurabilirsiniz

• Like 1

• Editor

Teşekkür ederim beklemedeyim üstadım. Çok sağolun.

[attachment=1308:anadizin.rar] ekteki dosyaları usb ana dizinine çıkar rar içinde txt dosyasında menu lst komutları var onları menulst e ekle isolar iso isimleri ve yolu txt dosyasında title satırlarında var

• Like 3

anteplim, on 13 Feb 2015 - 13:30, said:snapback.png

peki diğer menüler çalısıyormu grubmenü ve boot manager menüsü? partları direk usb yemi çıkardınız klasöre cıkartıp sonramı usb ye kopyaladınız?

Cevabın için teşekkür ederim.Bütün menülerde o mesaj çıkıyor.Partları dediğiniz gibi usbye çıkardım.

anteplim, on 13 Feb 2015 - 13:30, said:snapback.png

Cevabın için teşekkür ederim.Bütün menülerde o mesaj çıkıyor.Partları dediğiniz gibi usbye çıkardım.

gfx menü de dahil bu hatayı alıyorsanız usb diski hp format toolla biçimlendirip tekrar deneyin (quick formatı seçmeden) bi kaç bellekte bu hatayı aldım bu şekilde çözdüm

• Like 1

• Editor

Ustam yine döktürmüşsünüz.

Bende indirdim fırsat buldukça deniyorum .

Ama ne yaptımsa aero menüyü çalıştıramadım.

Farklı bellekler denedim yine olmadı.

grubmenu ve bootmanager çalışıyor.

Nasıl bir hata alıyordunuz aeromenüde ?

Masa üstü pc de kullanıyorum (4 gb ram- intel core2 e7500 işlemci -windows 8.1).Yön tuşları ilede denedim aynı mesajı veriyor.

dediğiniz gibi usb ve airboot klasörlerinin gizli dosya gözükür şekilde capslarını ekledim bakarmısınız.

2122USB.png

2125Airboot.png

• Editor

Masa üstü pc de kullanıyorum (4 gb ram- intel core2 e7500 işlemci -windows 8.1).Yön tuşları ilede denedim aynı mesajı veriyor.

dediğiniz gibi usb ve airboot klasörlerinin gizli dosya gözükür şekilde capslarını ekledim bakarmısınız.

2122USB.png

2125Airboot.png

resimlerde problem gözükmüyor üst postaki dediğim gibi airboot klasöründeki aero sys si ana dizine kopyalayıp ismini boot.sys olarak değiştirin birde uefi sistemmi kullanıyorsunuz blue_life nin usb multiboot programındaki exe ile usb yi test edermisiniz ondada aynı hatamı cıkacak?