Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

flashmultiboot.7z nin içerisinde neler var neden bu kadar boyutu büyük anlamadım. Aslında ben Bu uygulamayla kendi install.wim lerimi eklemek istiyorum. flashmultiboot.7z nin içerisinde install.wim ler mi var? Varsa olmayan versiyonunu verebilir misiniz?

• Editor
http://www.tnctr.com/topic/278458-usb-multiboot-2015-uefi-acronis-recovery-edition/

yeni konudan devam et 2gb lık olan dosyayı indir onun içerisi boş kendin ekleme yaparsın

Edited by köylü
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

hocam selamlar,

indirdim ve videoyu da izleyerek 2 kez denedim, dosyaları değiştirdim ancak bende grupdos ve aero menüsü gözükmedi. bcd dosyasını Visual BCD Editorle de açtım ancak grub ve aero girdileri yoktu. aşağıda ss koydum. yeni konundaki 2 gblık dosyayı da indirmeye başladım ama çok yavaş iniyor.

benim niyetim grup4dos efi desteklemediği için bu menüden grub menüsüne giriş yaparak efi destekli acronis, activebootdisk gibi efi destekli isoları çalıştırmak. şu an WinSetupFromUSB ile işimi görüyorum ancak efi desteği olmadığı için efi sistemde direkt kuruluma geçiyor. senin sistemde sanırım gruba geçis yapıp isoları çalıştırmada sıkıntı olmayacak.

3yPUZR0.png

• Editor

hocam siz efi içerisindeki bcd ye bakmışsınız galiba boot klasörü içerisindeki bcd de gruba ve aeroya geçiş var fakat efiden gruba gecerek uefi destekli isoları çalıştıramazsınız yeni konuda uefi destekli acronisi winpe olarak ekledim ben

eyv. hocam,

dosyaları değiştirmeden denedim şimdi çıktı menüsü ama madem iş görmeyecek diğer konudaki 2 gblık dosyanın inmesini bekleyeyim. bende mustangPEbuilder ile yaptım bi tane acronis+disc director onu artık kullanmak istiyorum efide gerek olursa.

senin 2gblık sistemden verim alırsam ya 64lük bi usb3 alıcam ya da 500lük haricinin 50-60 gbını ayırıp kullanıcam artık herhalde.

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

k@ylü  hocam problemım şu ;

Multibootta kullanmak için bir adet windows 10 x86 herhangi bir orjinal isoyu ultra iso ile açıp bu sistemdeki install.wim i isodaki sourese atacaksınız ayrıca bitanede ei.cfg dosyası atacaksınız sources içine ve kaydedeceksiniz
(not: enterprise iso dosyası kullanırsanız sources içindeki pid.txt dosyasını silmeniz gerekir aksi takdirde sadece enterprise sürümü görünür ve ayrıca ei.cfg olması şart değil ei.cfg olursa key ekranı çıkmaz olmazsa key girme ekranı gelir ve atla diyerek devam edebilirsiniz)

burda dediklerinizi harfiyen yaptım enterprise iso kullandım sourcesdeki pid.txt yi sildim sourcesin içerisine sizin isodaki install.wim dosyasını salladım ei.cfg dosyası zaten var diye ellemedim flashdan boot ettirdigimde sadece enterprise nin x86 ve x64 versiyonları cıkıyor listede diger sistemler gözükmüyor nerede hata yapmış olabilirim hocam teşekkürler şimdiden

• 4 hafta sonra ...

bluelife 'in nt6 yönteminde görev çubuğunda imdisk qdir gibi kısayollar çıkıyor ya

aynısını bu sisteme de uygulayabilirmiyiz. Sorumu düzgün soramamış olabilirim. :)

Yapmak istediğim kendi wim dosyamızı gösterirken direk wim'i değilde

imdisk ile mount ederek iso içindeki wimi göstermek.

• 2 ay sonra...

Merhaba , Köylü arkadaşım emeğine ve ellerine sağlık. Çalışmanı indirdim hem UEFI hem normal kurulumu tek flash üzerinden yapmak istiyorum. Bunu senin çalışman da nasıl yapacağımı öğrenmek için ve kafamdaki soruların cevabını bulmak için bu iletideki 9 sayfa yorumun herbirini tek tek okudum :)) Şimdi daha bir tedirgin ve kafam karışmış durumdayım. Sebebi ise bazı soru ve sorunlarda ek dosyalar gönderilmiş , değiştirilmesi gereken yerler olmuş vs gibi...

Senden ricam bana kısaca yol göstermen.

Hem UEFI hem Normal kurulum yapan grub4dos menülü flash için, bu çalışmanı flashıma nasıl uygulamalıyım. Bir gönderinde flashı ikiye bölüp fat32 ve ntfs olarak yaptığını söylemişsin öylemi yapacağız.

1) Elimde kurmak istediğim win7, win8, win10 iso dosyaları mevcut. Bunları normal kurulum için nereye ekleyeceğim. UEFI kurulum için nereye ekleyeceğim

2) UEFI için kendi isolarımı eklerken , kendi isomuzdaki wim dosyaları ile senin çalışmandaki wimleri değiştirecekmiyiz yoksa değiştirmeden direk eklesek olurmu

3) Bazı sorularda düzeltme dosyaları göndermişsin. İndirdiğim bu çalışmana eklemem gerekir mi yoksa sadece o kullanıcılar için mi geçerliydi. Son hali nedir çalışmanın elimdekine ek yapmam gerekiyormu

4) Ben sadece grub4dos menu kullanmak isitiyorum diğerlerini silerek flashtan yer açabilirmiyim hangilerini silmem gerekli.

Ayrıca bu forumu ve bizlere kattığın , paylaştığın çalışmalar içinde çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarını severek kullanıyorum. 

Saygılarmla

Edited by Lord_Ares

bunu indirdik , bari buna cevap verinde madureyitimiz çözülsün. Bu hem uefi hem normal kurulum yapıyormu tek flashtan yapıyorsa yeni çalışmayı indirmeye çalışmayalım 3 gündür telef oldum ya

amaç tabiki tek flashdan hem uefi hem normal kurulum. diğer çalışma 7gb olan çok daha kapsamlı sistem düzen olarak da daha güzel. onu indirin pazartesi başka server a yükleyebilirim.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

MERHABA KÖYLÜ KARDES SİTE COK GUZEL SENELERDİR SİTENİZİ KULLANIYOR COK GUZEEL BİR SİTE İNSANLARA 

COK YARDIMCI VE BİLGİ VERİCİ.AMA UFEI OLAYI CIKANA KADAR HER SEYİ ANLIYORDUM COK BASIT OLARAK rmprepusb.com VE EASY2BOOT OLAYLARI COZUYORDUM BLUELİFE COZMUSTUM AMA UFEİ OLAYI CIKTI BUTUN YENİ PROGRAMLAR BUNU DESTEKLEDİ BENDE İŞLEM DURDU :( SİMDİ SENİN YAPTIGIN 7GB USB Multiboot 2015 UEFİ Acronis Recovery Edition 2 TR İNDİRDİM ACRONICS USB RECOVERY YAPTIM ONDAN SONRA BENDEN HABER ALINAMADI :) CUNKU HIC ANLAMADIM BU USB NASIL ISO YAPIP SAKLAYACAM BUNA NASIL ISOLAR EKLEYECEM TAMAM ISIMLERİ YAZMISSIN SADECE ONLARI INSTALLER VE WİM DOSYALARI EKLENINCE OLAY BITECEKMI BU İSLERİ BANA BİR COCUK GİBİ ANLATIRSAN COK SEVINIRIM CUNKU BEN KOPTUM :))))) HER SEY ICIN COK TESEKKURLER :rolleyes: 

MERHABA KÖYLÜ KARDES SİTE COK GUZEL SENELERDİR SİTENİZİ KULLANIYOR COK GUZEEL BİR SİTE İNSANLARA 

COK YARDIMCI VE BİLGİ VERİCİ.AMA UFEI OLAYI CIKANA KADAR HER SEYİ ANLIYORDUM COK BASIT OLARAK rmprepusb.com VE EASY2BOOT OLAYLARI COZUYORDUM BLUELİFE COZMUSTUM AMA UFEİ OLAYI CIKTI BUTUN YENİ PROGRAMLAR BUNU DESTEKLEDİ BENDE İŞLEM DURDU :( SİMDİ SENİN YAPTIGIN 7GB USB Multiboot 2015 UEFİ Acronis Recovery Edition 2 TR İNDİRDİM ACRONICS USB RECOVERY YAPTIM ONDAN SONRA BENDEN HABER ALINAMADI :) CUNKU HIC ANLAMADIM BU USB NASIL ISO YAPIP SAKLAYACAM BUNA NASIL ISOLAR EKLEYECEM TAMAM ISIMLERİ YAZMISSIN SADECE ONLARI INSTALLER VE WİM DOSYALARI EKLENINCE OLAY BITECEKMI BU İSLERİ BANA BİR COCUK GİBİ ANLATIRSAN COK SEVINIRIM CUNKU BEN KOPTUM :))))) HER SEY ICIN COK TESEKKURLER :rolleyes:< :rolleyes:="color:rgb(255,0,0);font-family:Varela, Verdana, Geneva, sans-serif;font-size:medium;background-color:rgb(248,248,248);"> 

dostum senin yapman gereken. 7gb lık .tib dosyasını indirip, acronis ile flash belleğine recovery yapman gerek . sonrasında ana kalıplar flash belleğinin içerise oluşacak. sonrasında koylu abinin ilk mesajda belirttiği gibi install.wim dosyalarını belirttiği şekilde sources klasorune koyacaksın. . hepsi bu .

• 6 ay sonra...