Jump to content
TNC-TR
KintaRo

C# Ile Aio Yapımı

Recommended Posts

Göze çok hoş geliyor.Sanki iş ofis uygulaması gibi çok güzel :good:

Virus Total Sonuçları Temiz (:
https://www.virustotal.com/tr/file/0b6a0945f3d7025a1f56c388ad0e9e10bdba94d3ced450cc6d9204d3782dcd68/analysis/1423870903/

Buda benim icon eklediğim şekli Başka bir işlem yapılmamışdır. :friends:

KintaRo Tnctr Aio
8IeIXND.png

http://www47.zippyshare.com/v/Ext4mR4b/file.html
Virus Total Sonuçları Temiz (:
https://www.virustotal.com/tr/file/1bdee7454d56d524cfd1e792556e6259c37be9a9c186b077ea180d6c3c74a760/analysis/1423873023/

Edited by thinn
  • Like 1

güzel olmuş belkide daha da geliştirilebilinir örneğin;

1-eklenen programların iconu gözükebilir

2-kategori oluşturulabilinir

3-eklenen programlar için istendiğinde açıklama bilgisi girilecek bölüm olabilir

4-portable için ayrı bir bölüm

• Like 1

Eline sağlık kardeşim tamda böyle bir şey yapmak isteyip te yapamamıştım.

Daha doğrusu programları sırasıyla nasıl kurduracağımı sağlayamamıştım.

Kategori olayını nasıl yapabiliriz bunda yardımcı olabilir misin 

kodlarda biraz değişiklik yaptım oldu fakat checkedListBox kontrolü bu iş için pek uygun değil dediğim gibi. Şöyle bir görüntü oluşuyor:

vnKqeLD.png

Yani hangisi kategori hangisi program belli olmuyor, çünkü itemlerin özelliklerini belirleyemiyosunuz. Bold, Color gibi. dataGridView ile örneği hazırlayın, ben kategorilendirmeyi yaparım.

• Like 2

kodlarda biraz değişiklik yaptım oldu fakat checkedListBox kontrolü bu iş için pek uygun değil dediğim gibi. Şöyle bir görüntü oluşuyor:

vnKqeLD.png

Yani hangisi kategori hangisi program belli olmuyor, çünkü itemlerin özelliklerini belirleyemiyosunuz. Bold, Color gibi. dataGridView ile örneği hazırlayın, ben kategorilendirmeyi yaparım.

Kategorileme için Listview i kullanabilirsiniz.Yada devexpress gridcontrol.

Edit : ListView Example = http://www.codeproject.com/Articles/31276/Add-Group-Collapse-Behavior-on-a-Listview-Control

Kategori olayı için bu formun öncesinde bir form yapılıp butonlar ile kategori ayrılır.

Programlar klasörüne de aynı ayrım yapılır tıklanılan butona göre her seferinde yeniden açtırılarak tıklanılan klasör içeriği açtırılabilir.

ona gerek yok, klasörlere göre tek formda dataGridView ya da ListView le tek formda halledilebilir. Bir örnek hazırlayacağım sizler için.

• Like 2

ona gerek yok, klasörlere göre tek formda dataGridView ya da ListView le tek formda halledilebilir. Bir örnek hazırlayacağım sizler için.

hazırlama imkanınız oldumu acaba

katagori olmasa cok güzel olur ayri ayri klasörler acip icine atmak ölüm oluyor bazen ondan dolayi tek klasörde bütün programlari barindiran ve hepsini kullanabildigim bir sistem olsun isterim not uygulamayi incelemeye vaktim olmadi isallah klasörsüz sürümdür 

kategori olunca daha derli toplu gözüküyor ama sen hepsini aynı yerde tutarsan kategori zaten olmaz

zamanım olmadı valla, ama bu hafta sonu kesin yaparım.

Kintaro hocam, kategori için fikrimi belirtmek istiyorum.

.ini dosyasında şablon olarak göstereyim söylemek istediklerimi,

[Sistem]

color=kırmızı

1=winrar.exe

2=gomplayer.exe

3=firefox.exe

[Multimedia]

color=sarı

1=winrar.exe

2=gomplayer.exe

3=firefox.exe

Listviewde kategori ismini ayrı bir sutünda gösterilse ve/veya renk ile belli edilse diye düşündüm.Hem ayrı ayrı klasör veya grup açıp kapama derdi olmaz.

+ özellik olarak; programlar klasörünü açılışta tarayıp programları eklese daha hızlı program ekleme olmaz mı ?

şu an dataGridView ile yapıyorum, sanırım listView'de satırları ayrı ayrı renklendirilemiyordu. Neyse dataGridView dha özelleştirilebilir bir kontrol. birazdan biter.

listView1.Items[3].BackColor = Color.Red;

Şeklinde row ları renklendirebiliriz Kintaro hocam.

Edited by pairs
  • Like 3

eyvallah pairs. dataGridView'e dönüştürmeyi bitirdim ama kategorilendirmeyi yetiştiremedim. Yarına kısmet.

güzel olmuş belkide daha da geliştirilebilinir örneğin;

1-eklenen programların iconu gözükebilir

2-kategori oluşturulabilinir

3-eklenen programlar için istendiğinde açıklama bilgisi girilecek bölüm olabilir

4-portable için ayrı bir bölüm

hocam yeniden gözden geçirmişken bunları da değerlendirirsen sevinirim iyi günler...

Arkadaşlar bu örnek bir proje, çalışmalarınız için bir başlangıç, bir örnek olsun diye hazırladım bunu. İstediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Zaman buldukça ben de ufak tefek eklemeler yaparım.

• Like 1

Arkadaşlar bu örnek bir proje, çalışmalarınız için bir başlangıç, bir örnek olsun diye hazırladım bunu. İstediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Zaman buldukça ben de ufak tefek eklemeler yaparım.

Ne zaman paylasabilirsiniz kodlarini cok merak ediyorum...

Başlayın paşam, hep beraber öğreniyoruz işte. Gelecek programlamada

• Like 2

ustam peki bu c# kategorisini de amsde oldu gibi "örnek çalışmalar" "pluginler" vs gibi alt kategorilere ayırsanız daha iyi olmaz mı?

Örnek çalışmalar gelecek, o konuda hem fikir olduk ama pluginler vb. gibi şeylere şu an için gerek yok.

• Like 1