Jump to content

Patron1 Patron2 adıyla harddiski paylaşıma açan virüs?

emily

Recommended Posts

Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır flash disk ile bilgisayara bulaşan virüsle başım beladaydı. En son yedeklerimi alamayacak duruma gelince mecbur format attim. Bu arada nod32, ad-aware, f-prot, mcafee ile tarattım sorun hallolmadı. Diğer güncel virüs programları ile de taratmadim kaspersky ya da nortonla kurulu olmadıgı için. Acaba onlarla taratsam faydasi olurmuydu bilmiyorum. Bu sorunla karşılaşan yada çözen varmı? Benim yaptigim cozum gorev yoneticisinden activexdebugger32.exe yi sonlandirmak, sonra da regedit ten bu activexdebugger32.exe dosyalarını bulup silmek ve sistemi yeniden baslatimak.

Selam arkadaşlar bizim fakültede de bu virüs boy gösteriyordu küçük bir program yaprtım sorun kökten hallediliyor,arkadaşımızın yazdığı yerleri de siliyor ayrıca system32 içindeki dosyasını vb. kısacası bir daha sizi rahatsız edemeyecek biçimde temizleniyor programı çalıştırırken virüslü flash diskleriniz varsa onları da takın temizler.

NOT: bu programın çalışması içi bilgisayarınzda .NET Framework 2.0 yüklü olmalıdır.

Link-->

Bazı arkadaşlar programın hiç çalışmadığını söylüyorlar bunun için de .NET Framework 2.0 yüklü olmalıdır

Link -->

Please register to see this content.

Alıntıdır...

ilk önce klasör seçeneklerinden korunan işletim sistemi dosyaları ile gizli dosyaları gösteri işaretle

hemen sonra c yada d sürücüsüne sağ tıkla aç ile aç sürücüyü.

autorun.inf dosyasını sil orda başka bir exe dosya daha wardır. onu silemezsin çalıştığı için

o isimli dosyayı görev yöneticiden durdur ve kaspersky ile tekrar tarat o zaman silebilir.

Saygılar

Öncelikle forumun "katılımsız Kurulum" bölümünden Avast i indirin. Güncellemesini yaptırın. Programı kurduktan sonra aşağıda resimlerde de görüldüğü gibi ayarlayıp makinayı yeniden başlatın. Avast daha windows çalışmadan ve hiçbir virüs devreye girmeden bütün sistemi tarayıp otomatik olarak silecektir. En etkili yöntemlerden biri budur. Aksi halde windows açıkken ve virüsler arka tarafta etkinken yapılan temizleme işlemleri pek etkili olmayabilir.

avast2aw2.jpg

Hardiskin c ve cd romun olduğu bölüm paylaşıma açılmakta.Kapatıp izni kaldırdığımda yeniden başlatıldığında aynı paylaşım adıyla tekrar açılmakta.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir...Aynı sorun kurduğum birkaç bir kaç bilgisayarda daha var....

TNC XP de bu sorunla yeni karşılaştım.Bir çeşit virüs olabilir mi?

Son günlerde böyle bir virüs dolanmakta arkadaşlar..Haat bugün bir arkadaşımın pc sinde rar olarak duruyordu. İlerde kullanılmak üzere.. :):ph34r::)

Tavsiyem sistemi virus programı yüklü başka bir diskten boot ederek açmanız ve derinlemesine sistem analizi yaptırmanız. Bu iş için portable bir virus programının son sürümünü kullanmanızı öneriyiorum..

Öncelikle forumun "katılımsız Kurulum" bölümünden Avast i indirin. Güncellemesini yaptırın. Programı kurduktan sonra aşağıda resimlerde de görüldüğü gibi ayarlayıp makinayı yeniden başlatın. Avast daha windows çalışmadan ve hiçbir virüs devreye girmeden bütün sistemi tarayıp otomatik olarak silecektir. En etkili yöntemlerden biri budur. Aksi halde windows açıkken ve virüsler arka tarafta etkinken yapılan temizleme işlemleri pek etkili olmayabilir.

avast2aw2.jpg

yukarıda verilen linki çalıştıramadım.Aynı problem bende de var .Bu virüse karşı tam anlamıyla ne yapabiliriz.Ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim.Çünkü internette baktığım kadarı ile henüz tam bir çözüm yok.

yukarıda verilen linki çalıştıramadım.Aynı problem bende de var .Bu virüse karşı tam anlamıyla ne yapabiliriz.Ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim.Çünkü internette baktığım kadarı ile henüz tam bir çözüm yok.

Bunu deneyin

http://geocities.com/guvenlikmerkezi_32/DRACULAVirusTemizleyiciV2.3.zip[/CODE]

Selam arkadaşlar bizim fakültede de bu virüs boy gösteriyordu küçük bir program yaprtım sorun kökten hallediliyor,arkadaşımızın yazdığı yerleri de siliyor ayrıca system32 içindeki dosyasını vb. kısacası bir daha sizi rahatsız edemeyecek biçimde temizleniyor programı çalıştırırken virüslü flash diskleriniz varsa onları da takın temizler.

NOT: bu programın çalışması içi bilgisayarınzda .NET Framework 2.0 yüklü olmalıdır.

Link-->

Bazı arkadaşlar programın hiç çalışmadığını söylüyorlar bunun için de .NET Framework 2.0 yüklü olmalıdır

Link -->

Alıntıdır...

Arkadaşlar, bu uygulama kesinlikle çalışıyor, ben de tüm gün boyunca denemediğim kalmadı bu illetten kurtulmak için. Avast tanımadı bile virüsün bileşenlerini. Saolsun, Allah işini rast ******ürsün bu arkadaın verdiği linkten indirdiğim program tamamen sildi. Daha öncesinde Başlat / Çalıştır / Cmd yazıp çıkan dos penceresine net share yazınca karşıma patron1 ve patron2 çıkıyordu. Artık yok.

arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim bu bir trojan ve adı activexdebugger,ben aşağıda yapılanları yaptım ve daha sonra TrojanRemover programını kurup tarattırdım ve tamamen silindi,

Windows\system klasöründe ACD.CMD ve ACD2.CMD dosyaları göreceksin onları siliyoruz.. ardindan, Registry'de (Başlat-Çalıştır-Regedit) "activexdebugger" diye aratip bulduğumuz bütün anahtarları siliyoruz (F3 le aramayı tekrarlayarak hepsini bulup silebilirsin). ve ağ bağlantılarımda "dosya ve yazıcı paylaşımını" kaldırıp, bilgisayarimiza reboot atiyoruz.. Ayrica, webde yaptigim aramalarda bu trojanin kesin bir adına ulasamadim, ancak uzaktan erisim saglayan zararli bir icerik oldugu kesin. kolay gelsin.

alıntıdır.

• Administrator

Patron virüsünün kesin çözümü budur. Bugün 2 adet pc'yi başarıyla temizledi.

http://rapidshare.com/files/36762510/DRACULAVirusTemizleyiciV3.0.zip[/CODE]

Bilgisayarınızda framework 2.0 kurulu olmalıdır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...