Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

Ultimate.DLCD.Boot.2015 & DLC Boot 2015 2.0 Build 150125

Cd den boot edilerek kullanılan linuxmu bu? Yada nedir?

Ayrıca Hiren içersindeki Mini xp haricinde cd den çalışan windows yada linux varmı?

İlk sayfadakilerden tam anlayamadım o yüzden soruyorum kusuruma bakma...

DLC hiren boot tarzı bir toolls tur, DLC nin içinde de ayrıca mini Win8 ve  Win xp var,  knoppix zaten linux sürümdür ayrıca hiren içinde de linux vardır.

Edited by bypascal
  • Like 1

Uefı Desteğini Windows 7 ve Windows 10 Nasıl Uygulayabiliriz Windows 8.1 Uefı Desteği Eklemi Hocam

dostum sen multibootu download ettinmmi, bu soruları sorduğuna göre etmemişsin eğer download edersen içinde bütün açıklamaları bulacaksın...

• Like 1

Uefı Desteğini Windows 7 ve Windows 10 Nasıl Uygulayabiliriz Windows 8.1 Uefı Desteği Eklemi Hocam

Uefi Boot: Pascal Usb Multiboot Extreme Edition v3 ün yeni özelliklerinden biriside Boot ettiğinizde UEFI belleği seçip sisteminize UEFI Windows v.s. kurabilme imkanı tanımasıdır..   

Uefi Boota sadece Windows 8.1 eklenmiştir.

Windows 7 ve Windows 10 boştur dileyen kendisi anlatıldığı şekilde sisteme ekleyebilir.

autorunmenu içersinde bulunan klasörlere ilgili dosyaları yüklediğim halde çalışmadı.Acaba iso olarak mı atılacak yada sıkıştırılmış olarak mı atılacak yada değişiklik  yapılacak bir dosya mevcut mu?

iso şeklinde değil autorun menu exe çalıştırır.. çalıştırmak istediğiniz program nedir nereye kopyaladınız. detaylı anlatım içinde mevcut..

Edited by bypascal

autorun klasörünün içinde bulunan driverpack klasörünün içine driverpack solution 14.4 programını kopyaladım ofıs klaösünede ofis 2013 yükledim aotu run menü exe yi çalıştırdığımda the specified file was not found hatası aldım

Autorun Menu.pdf dosyasında hepsini anlattım...  driverpack solution 14.4 isosunun içindeki dosyaları DRIVERPACK klasörü içine kopyaladıktan sonra driverpack solution 14.4 çalıştıran exe dosyarısının adını DriverPackSolution.exe olarak değiştir. çalışacaktır.. keza office isosunun içeriğinide office klasörü içine kopyaladıktan sonra officeyi çalıştıran exe nin adını office.exe olarak değiştir çalışır. mesela setup.exe ise office.exe yap..

• Like 3

Herkese Merhaba...Öncelikle böyle bir platformun üyesi olmaktan büyük bir haz duyduğumu belirtmek isterim.Neredeyse hergün düzenli olarak takip ederim güncel konuları ki son zamanlarda gündemimin odak noktasında "bypascal" ın hazırladığı bu çalışma vardı.Nitekim beklenen gün geldi ve bizlerle paylaşıldı.Ama biz Türklerde armut piş ağzıma düş mantalitesi fazlasıyla hakim olduğu için herkes işin kolayına kaçmakta.Adamlar geceli gündüzlü böyle bir proje için uğraş verirken biz yan gelip yattık.Yorumlara bakınca bunu çok daha iyi anlıyorum.Önce bir indir bak bakalım ne var ne yok neler anlatılmış OKU aga OKU hazırı bekleme...Sonra baktın işin içinden çıkamıyorsun takılınca destek verecek adam çok ki herkes bunun da arkasında başta bypascal...Uzun lafın kısası armut piş ağzıma düş mantığını atın üstünüzden önce bi söyleneni yap olmazsa yapacak birileri elbet çıkar.Şu ana kadar bende 7 part indirdim inidirken sıkıntı olmadı emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum...Herkese iyi çalışmalar kolay gelsin...

• Like 1

nt6isosetup ile iso oluşturmak istedim fakat sizin vermiş olduğunuz programı çalıştırınca sources\boot.wim bulunamadı hata mesajını aldım bu dosyayı nette aradım amma bulamadım dosyayı paylaşırsanız sevinirim

Nt6 klasörünü masa üstüne kopayala sonra Windows iso su içindeki bütün dosyaları nt6 içindeki root klasörüne kopyalaarsan çözülür.. Ama sen açıklamaları hiç okumuyorsun sanırım.. Lütfen açıklamaları dikkatlice okuyunuz..

turbobit cevirisek sorun olurmu.

hazirlayanlar birsey der mi. cevabinizi bekliyorum

Evet sorun olur.. Turbobit link zaten var iikinci bir link çevirmeye gerek varmı sence? Edited by bypascal
  • Like 1

Pascal Hocam, Autorun menüde UTIL\PRG1\prg.exe .. Burada Örneğin WinRar ekleyeceğiz diyelim WinRar ismini prg olarak mı değiştireceğiz..

aynen dostum ama uzantıya dikkat et prg.exe.exe olmasın  ( klasör seçeneklerinden görününe gir bilinen dosya türleri için uzantıları gizle sekmesini kaldırırsan uzantıyı daha iyi görürsün.. )

örneğin : wrar521.exe  dosyasını  prg.exe yapacağız

Edited by bypascal

1 tb dıskı  bolumlesem ıkıye ayırsam. 50 gb ıcın buna ayırsam sıkıntı cıkar mı...  gerı kalanı yedegım olarka kullanmak ıstıyorum. bırde bunu flash dıske yada harddıske  attıktan sonra yazma koruması yapsak blue lıfe ın yaptıgı arac ıle sıkıntı cıkar mı ._? bazı programlar yazmaya  korumalı olunca sıkıntı cıkartacak bır program var mı..

1 tb dıskı  bolumlesem ıkıye ayırsam. 50 gb ıcın buna ayırsam sıkıntı cıkar mı...  gerı kalanı yedegım olarka kullanmak ıstıyorum. bırde bunu flash dıske yada harddıske  attıktan sonra yazma koruması yapsak blue lıfe ın yaptıgı arac ıle sıkıntı cıkar mı ._? bazı programlar yazmaya  korumalı olunca sıkıntı cıkartacak bır program var mı..

yazamaya karşı koruma programı içinde mevcut.. 

diskini ikiye bölüp öncelikli partitiona yükleme yapabilirsin..

• Like 1

formatlarken ayırma bırımını 32 k yapsak bı sıkıntı olur mu

ntfs varsayılan boyut.

HOCAM KUSURA BAKMAYIN UEFİ KURULUMUNU ANLAMADIM HEM UEFİYİ HEM NORMAL MULTİBOOTU TEK FLAŞTA MI ÇALIŞTIRIYORUZ?

sistemi belleğine anlatıldığı şekilde yüklersen takım çantasında uefi bölümünde uefiyi nasıl kullanacağını anlattım okursan dikkatlice çözersin.. ikiside aynı flaşta çalışır boot şekilleri farklıdır. 
Edited by bypascal
  • Like 1

bu gerçekten ama gerçekten çok karmaşık bi çalışma olmuş ben size söyliyim daha çok sıkıntı çıkar ama projeyi lekelemek ve sonraki projeleri zedelemek ismiyorum

Ama keşke az daha basite indirgenmiş olsa her işlem için kod gerekli ve bu üst düzey yada buna yakın bilgiye sahip insanların yapabileceği bir şeye dönüşüyor

Yani olması gereken düzenleme yapmanın kolaylaştırılması iso eklemek için programdan süzmek yerine sadece ana dizindeki boot listesine isonun konumunu girmek gerekse sadece bu kadar karmaşa olmasa daha iyi

Temennim ileriki sürümlerde basitleşmesidir

bu gerçekten ama gerçekten çok karmaşık bi çalışma olmuş ben size söyliyim daha çok sıkıntı çıkar ama projeyi lekelemek ve sonraki projeleri zedelemek ismiyorum

Ama keşke az daha basite indirgenmiş olsa her işlem için kod gerekli ve bu üst düzey yada buna yakın bilgiye sahip insanların yapabileceği bir şeye dönüşüyor

Yani olması gereken düzenleme yapmanın kolaylaştırılması iso eklemek için programdan süzmek yerine sadece ana dizindeki boot listesine isonun konumunu girmek gerekse sadece bu kadar karmaşa olmasa daha iyi

Matrax çok matrak adamsın ha :D  merak ettıklerını sor. tabı ıcınde yazılı olmayanları benım gıbı.  calısır. bu adamın daha sıkıntı cıkan sıstmeını gormedım...  bence bıraz okuyarak uygulanabılecek bırsey.. 

ntfs varsayılan boyut.

sistemi belleğine anlatıldığı şekilde yüklersen takım çantasında uefi bölümünde uefiyi nasıl kullanacağını anlattım okursan dikkatlice çözersin.. ikiside aynı flaşta çalışır boot şekilleri farklıdır. 

hocam aklıma soyle bırsey geldı bır daha ugrasmamak adına. dıske tum ıslemlerımı halledıp yaptıktan sonra  sorunsuz bır sekılde test edıp calıstırdıktan sonra her fonksıyonunu. dıskın CLON unu yada İMAJI nı alsam. baska disklere klon atsam dırek olur mu. arada cesıt cesıt yaptıgımız grupdos ıslemlerı vs hepsı bıre bır gecermı. CLON  bıre bır aypar ama belkı arada bellı parametrelerı algılamayabılır. grupdos dan anlamadııgm ıcın soruyorum...

Matrax çok matrak adamsın ha :D  merak ettıklerını sor. tabı ıcınde yazılı olmayanları benım gıbı.  calısır. bu adamın daha sıkıntı cıkan sıstmeını gormedım...  bence bıraz okuyarak uygulanabılecek bırsey.. 

hocam aklıma soyle bırsey geldı bır daha ugrasmamak adına. dıske tum ıslemlerımı halledıp yaptıktan sonra  sorunsuz bır sekılde test edıp calıstırdıktan sonra her fonksıyonunu. dıskın CLON unu yada İMAJI nı alsam. baska disklere klon atsam dırek olur mu. arada cesıt cesıt yaptıgımız grupdos ıslemlerı vs hepsı bıre bır gecermı. CLON  bıre bır aypar ama belkı arada bellı parametrelerı algılamayabılır. grupdos dan anlamadııgm ıcın soruyorum...

İnan bende clon işini hiç denemedim.. Ama mantıksal olarak birebir kopyalıyorsa neden olmasın bir dene bizede anlat..

Anlamayan için karmaşık bir sistem evet haklısın ama ilk defa senin gibi bir tepkiyle karşılaştım daha önce ben bu sistemi anlamadım yada karmaşık diyen hiç kimse çıkmadı karşıma demek ki senin zeka seviyende bir sıkıntı olabilir....ilerki projeleri zedeleyemessin çünkü bu son multiboot projemdi,, top sende daha iyisini basit kullanışlısını yap insanlar faydalansın...

Edited by bypascal
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By forjest
      USB DİSK PROGRAMLARI 2024 GÜNCELLENME TARİHİ: 26 OCAK 2024     GÜNCELLENEN PROGRAMLAR  LİSTESİ:  Rufus 4.4 Build 2103
      YUMI 1.0.2.5 exFAT / YUMI 2.0.2.0 UUI
      BALENA ETCHER 1.18.11
      EASY2BOOT 2.20
      WinToUSB Professional 8.4
      VENTOY MULTIBOOT 1.0.97 ______________________________________  
      Bureausoft Boottable Usb Creator v2.01 Türkçe
      ISO kalıplarını yazdırma işlemleri kolaylığı ve arayüz anlaşılırlığı ve tercih edilmesi nedeniyle daha çok kullanılan usbdisk bootable programlarından.

Rufus 4.4 Build 2103 – Final
      ISO kalıplarını yazdırma işlemleri kolaylığı ve arayüz anlaşılırlığı ve tercih edilmesi nedeniyle daha çok kullanılan usbdisk bootable programlarından.

VENTOY MULTIBOOT 1.0.97 Ventoy, ISO dosyaları için önyüklenebilir USB sürücü oluşturmak için açık kaynaklı bir araçtır.Ventoy ile diski tekrar tekrar biçimlendirmeniz gerekmez,iso dosyasını USB sürücüsüne kopyalamanız ve önyüklemeniz yeterlidir.200'den fazla ISO dosya biçimini destekleyen en hızlı ve kolay yoldan Uefi/Legacy destekli grub2 yükleyicisi üzerinden multiboot hazırlayabileceğiniz yeni bir uygulama Ventoy Multiboot.   WinSetupFrom USB 1.10 Final Multiboot (x86x64)
      Multiboot oluşturmak için pratik yollardan biride WinsetupFromUSB uygulaması değerli arkadaşlar. Elinizdeki flashbelleği takıp,ilgili alanlardan sadece iso dosyasını göstererek rahat hızlı pratik şekilde sizlerde en hızlı şekilde birden fazla işletim sistemlerini kurtarma araçlarını usbdiskize yazdırıp boot ederek. Multiboot edinmiş olacaksınız kullanımı sade ve anlaşılır.

ISO TO USB 1.6 Final
      Windows,Linux ve kurtarma araçlarının ISO dosyalarını bu uygulamayla en pratik ve hızlı şekilde yazdırma işlemlerinizi rahat şekilde, ISO dosyanızı gösterip USB diskinize yazdırma yapabilirsiniz. İlk kullanıcılar ve pratik anlamda işlemleri kolaylaştıran anlayışla kullanılabilecek bir arayüze sahip program diyebiliriz arkadaşlar.

WinToUSB Professional  8.4
      WinToUSB, usb belleğe windows kurmanızı sağlar.Windows10/8.1-8/7 gibi işletim sistemlerini kolaylıkla usb belleğinize kurabilir ve kullanabilirsiniz. İşletim sistemine ait iso dosyası veya dvd medyasını kullanarak usb'den çalışan windows elde edebilirsiniz.Listede yer alan programlardan farklı olarak,çökmüş açılmayan bilgisayar için mutlaka bir kenarda hazırlanıp kullanılabilecek tedbir bakımından yararlı bir uygulama.Hazırlanan sistemler Farklı pc'lerde de çalışır.  
      AIOBoot Multiboot  0.9.9.21 Türkçe
      Birden fazla işletim sistemlerinin iso dosyalarını uygulamanın arayüzünden,ilgili sekmeleri seçerek gösterip usbdiskinizi multiboot ortamına çevirebiliyorsunuz tavsiye programlardan.

EASY2BOOT 2.20 Türkçe
      Easy2Boot elinizde mevcut tüm sistemleri bu uygulamayı kullanarak,ilgili dizinlere ekleme yöntemleriyle uefi legacy metoflarınında dahil edildiği özelliklerle kurulum live başlatma hatta windows'lara lisans dahi ekleme vb.gelişmiş özelliklerle donatılmış eskiye göre daha da kolaylaştırılmış bir arayüze menüye sahip yeni özellikle gelmekte.
          BALENA ETCHER 1.18.11 Final (Windows-Mac-Linux) ISO ve USBDiskinizi göstererek yazıdrma işlemini en hızlı yolla yapabileceğiniz kolaylıkta ve hızda bir usbdisk bootable uygulamasıdır.Windows,linux ve mac sistemlerine destek vermektedir.Rufus kolaylığında ya da mantığında gibi düşünebilirsiniz.ISO'yu seç usbdisk'e hemen yazdır!   
      YUMI 1.0.2.5 exFAT / YUMI 2.0.2.0 UUI
      Birden fazla işletim sistemlerini windows linux ve boot edilebilen bir çok iso kalıplarını programı menüsü üzerinden ilgili yerlerden gösterip yazdırarak,çok kolay bir şekilde multiboot  sistem hazırlanabilmektedir.Uzun yıllardır kendini sürekli olarak geliştiren yumi uygulamasınıda multiboot yada tekli sistemlerde de yazdırmalarda kullanabilirsiniz.

MULTIBOOT USB 2.1 Final Türkçe
      Multiboot işlemlerinde arayüzü ve sadeliği anlaşılırlığı ve kullanımı bakımında işlevsel bir uygulama,gerek windows gerek linux sistemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.Birden fazla işletim sistemlerini tek çatı altından kurulum için usbdiskinizi multibootlu sistem dönüştürme işlemlerini yapabiliyorsunuz

MULTIBOOT USB 9.2 Final
      Multiboot işlemlerinde arayüzü ve sadeliği anlaşılırlığı ve kullanımı bakımında işlevsel bir uygulama,gerek windows gerek linux sistemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.Birden fazla işletim sistemlerini tek çatı altından kurulum için usbdiskinizi multibootlu sistem dönüştürme işlemlerini yapabiliyorsunuz.

BOOTLINE USB DISKLERE ISO YAZDIRICI  UFAK ÇAPLI MULTİBOOT ÖZELLİĞİ MEVCUT
      Kolaylık olması anlayışında ilk kez usb disklerine windows işletim sistemleri iso dosyalarını yazdırma işlemleri kolaylığı için bootline uygulamasının şık arayüzü kolay kullanılabildiğini görünce ingilizce'den Türkçe diline tarafımdan çevrilerek anlaşılırlığı sağlanmıştır.Windows10/8/7 recorvery araçları diğer farklı tools kurtarma iso dosyalarını seç yazdır kuruluma başla mantığında,en kolay diyebileceğimiz bir usbdisk yazdırma aracı olarak konuya eklenmiştir değerli arkadaşlar.

ISOYAZDIRKUR.NT6.DVD.USBDISK UPD-2020.10 (Portable) Türkçe
       USBDISK DVD DISKLERE YAZDIRMA  + NT6 HDD ile [Mevcut Windows sistemi üzerinden kurulum!]

+
        AIOBOOT ILE MULTIBOOT YAPIMI ANLATIMI [YOUTUBE VIDEOSU] [AIOBoot programını kullanarak birden çok sistemi Usbdisklere,harici disklere eklemek isteyenler için ufak bir videolu anlatımım]     HARİCİ VE SABİT DİSKLERE MULTIBOOT YAPIM İŞLEMİ + USB,DVD CD DISKLER OLMADAN! WINDOWS,LINUX SISTEMLERI ISO DOSYALARINI ÇALIŞTIRMAK BOOT ETME İŞLEMLERI [2 TANE VİDEO]
      AÇIKLAMALARIM
      Konu zamanla çok fazla uygulamaların olması bazılarının güncelliğini yitirmesi aranılanların ön saflarda olması pratik mantıkta kısa net anlaşılır olması için tekrar'dan düzenleme kararı aldım.Özetle sadece yeni veya eski kullanıcılar vs. aranılan usbdisk bootable uygulamalarının bilinen ve kolay kullanımı olanları tercih edilerek eklenmesi anlayışıyla yeni düzenleme yapılarak en son final stable versiyonlarını eklemeye çalıştım bugüne günceldir! Güle güle kullanınız Esenlikle kalınız!     Bana destek olmak isteyenler için & IBAN: TR51 0001 0024 6943 2876 9550 04   Copyright © 2024 Hazırlayan: Forjest &  TNCTR.COM
    • By semsibey
      PASCAL MULTIBOOT 2021

LEGACY MENU

UEFI MENU 

# İÇERİK
      * Windows UEFI  7/8/10/11 
      * Macos Catalina EFI ( Kemal ALKIN )
      * Windows 10 PE – Sergei Strelec 2021_Full 
      * Windows 10  x64  x86  Tüm Sürümler_2021
      * Windows 8.1  x64  x86  Update3 Tüm Sürümler_2021
      * Windows 7 x86 x64 SP1 Tüm Sürümler_2021
      * Windows XP SP3  x86 Tr - Driver Pack _2021
      * Ubuntu 12.04  Desktop-amd64 Multilanguage_2021
      * Pardus Amd64_2021 
      * Acronis True Image 2021 _ 2021
      * Macrium Image Backup _ 2021
      * Aomei Image Backup 2019 _ 2021
      * Easeus Data Recovery_ 2021
      * Paragon Disk Manager_2021
      * Reset Windows Password_2021
      * Windows Password Recovery_2021
      * Active Password Changer_2021

**** Windows 11  x64  UEFI TR ****

MacOS Catalina Intel+Amd64

*** Windows 10  x64  x86 + UEFI Tüm Sürümler ****

*** Windows 8  x64  x86 + UEFI Tüm Sürümler ****

*** Windows 7  x64  x86 + UEFI Tüm Sürümler ****

****  Windows XP  x86 SP3 Tr  & Driver Pack  ****

****  Ubuntu 21.04  Desktop-amd64 UEFI Multilanguage_2021 ****

****  Pardus Amd64 - XFCE ****

***  Acronis True Image 2021 ****

****  Macrium Image Backup 2021 ****

****  Aomei Image Backup 2021 ****

**** Easeus Data Recovery_ 2021 ****

****  Paragon Disk Manager_2019 ****

****  Genius Windows Password_2021 ****

****  Reset Windows Password_2021 ****

****  Sergei Strelec WinPE 2021 ****

****  Active Boot Disk 2021 ****

=== AÇIKLAMALAR ===
      ( Dikkatlice Okuyunuz )

Windows 7, 8, 10 = 30 Haziran 2021’a kadar tüm güncellemeleri içerir
      #  Bu çalışma USB Flash bellek ve USB  Harddiskler için tasarlanmıştır, DVD için değildir,
       Bootable özelliği ile rahatça kurulum yapılabilir.
       Usb Bellekler de daha kararlı ve stabil çalışmaktadır..
      Tavsiye edilen Bellek 64 GB Usb 3.0 dır.  

1- Multibootun Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra PC yi yeniden başlatınca çıkan Boot menüsünde bellek 3 Partition olarak görünür, bazı bioslarda 4; ilgili girişleri tıkladığınızda anlarsınız, Windows 10 da belleği PC ye takınca Biçimlendir veya Bellekte sorun var gibi uyarılar çıkabilir çünkü bellek 5 parttan oluşmakta dikkate almayın.  

2-  Bellek Windows’ ta takılı iken sistem virüs algılaması yapabilir malüm sergei vs sistemlerin için de bazı Windows un sevmediği araçlar olabilir bundan dolayı virüs uyarısı alabilirsiniz. Sistemin virüslü olduğu anlamına gelmez.

3- Multiboot grafik menü bazı farklı bioslu sistemlerde çalışmayabiliyor, aslında grafik menü kodlaması 2021 itibariyle artık eski bir sürüm kaldığı için sorun çıkarabilir. Genel olarak Dos Boot Menüyü Kullanın.

4- Windows larda Uefi Bölümünde sadece WIN10 Doludur diğer WIN7 ve WIN8 source klasörlerinde wim file yoktur yer tutmasın diye koymadım dileyen istediği Windows un x64 uefi destekli iso sunu indirip source klasöründeki install.wim dosyasını bellekteki ilgili source klasörüne atarsa kurulum yapabilir.

5- Windowslarınızı güncellemek için iso'nuz içindeki source klasörü nde bulunan Install.wim  dosyasını kopyala diyerek Multiboot içinde ki /Windows/Wın10 – 8 – 7 hangisiyse içindeki sources/ klasörüne atarak windows'unuzu güncelleyebilirsiniz. Sistem sadece wim uzantısını desteklemektedir. İnstall.esd attığınızda çalışmayacaktır. Bunun için takım sandığında Esd yi Wim e convert eden bir araç koydum. Esd dosyanızı wim e çevirip ilgili klasöre atabilirsiniz.
      USB belleğe/Disk’e kurulum için video’yu dikkatle izleyin ve Kurulum klasörü içindeki programları kullanın.
      6- MacOs Catalina Kurulumu Yapılmadan Ön hazırlıklar yapılması gerekiyor
      Bios Ayarları AMD tabanlı sistemlerde yapmanız gereken BIOS ayarları;
      İlk olarak BIOS'da Optimize Defaults yapıp kaydedin. Secure Boot > Disabled/Other OS. IOMMU > Disabled. XCHCI > Enabled. Legacy USB > Disabled. Ayrıca sisteminizde UEFI devrede olduğuna emin olun. Veya diğer bazı Bioslar da  BIOS ayarlarınıza gidiniz. AMD Sistemlerde AMD-V & IOMMU ayarlarını kapatmayı deneyiniz. Intel sistemlerde VT-x & VT-d ayarlarını kapatmayı deneyiniz. SGX (Intel) Software Guard var ise bu seçeneğide disable yapınız. Secure Boot seçeneğinin kapalı/Other OS olması bazen yetmez, eğer var ise clear/delete all secure boot keys yapınız. USB Configuration kısmında yer alan XHCI & EHCI (hand-off vb.) kısımlarını disable/enable yapabilirsiniz ve Legacy USB Support kısmını ise auto/enable bırakabilirsiniz. Bazı anakartlarda XHCI ayarı olarak smart auto/auto seçenekleri bulunmakta bunları da deneyebilirsiniz değiştirerek.
      Intel tabanlı sistemlerde yapmanız gereken BIOS ayarları;
      VT-D: Disabled. VT-X: Disabled. SATA: AHCI. EHCI Hand-off / xHCI Hand-off: Enabled. Legacy USB: Disabled. CSM: Disabled. CFG-Lock= Disabled. Secure Boot: Disabled. Sisteminizde UEFI devrede olduğuna emin olun. Bell Desktop kullanıcıları dahili ekran kartı kullanacaklarsa aşağıdaki değişiklikleri bir text editor ile yapmaları gerekmektedir.(Harici ekran kartı kullanacaksanız gerekmez.)

Bellek içi Ayarları
      Linki İnceleyin
      https://www.technopat.net/sosyal/konu/macos-catalina-10-15-7-intel-amd-kurulum-imaji.1278171/
      Bilgiler:
      uEFI BIOS destekler. MBR & GPT disk tablosu yapısını destekler. Masaüstü & Dizüstü bilgisayarlar ile uyumludur. SSD Trim desteği. NVMe desteği. USB port limiti yaması. Intel & güncel AMD işlemciler için destek; SSE4.2 desteği bulunan tüm Intel & AMD (FM2+/AM3+/AM4/TR4) işlemciler. AMD desteği özellikle ZEN yani Ryzen, Threadripper & Athlon 2xxGE gibi işlemcilerle uyumludur. İçerdiği config.plist yapılandırma dosyaları  config_amdfx_config –> AMD FX işlemciler (FX 8xxx gibi) config_amdzen_config –> AMD Zen işlemciler (Ryzen, Threadripper & Athlon 2xxGE gibi) config_intelmobile_config –> Intel dizüstü bilgisayarlar vb. mobil mimarili sistemler için config_intelpc_config –> Intel masaüstü bilgisayarlar için Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin.  
      MacOs Catalina Kurulumu ise Resimde görüldüğü gibi bootta uefi den seçildiğinde karşımıza gelen menüden kuruluma başlamaktadır. Kurulumu başlattıktan sonra devamı bellekte kurulum klasöründeki videoda vardır.

Not: Amd Ryzen 5 3400G işlemcili PC ile Macos Kuruldu Test Edildi_Durum Stabil

Testlerde Kullanılan Bellek

Boyut: 51,9 Gb
      Part: 11 ad. / 5 GB
      Sıkıştırma: Rar
      Şifre : www.tnctr.com
      Tasarım: bypascal
      Upload : Semsibey
      Platform: / PC
      Lütfen Arşivi Açmak İçin Winrar güncel Sürüm Kullanınız.
      Winrar_6.10_Repack_Portable.zip  veya
      https://www.mirrored.to/files/1OW50KVV/WinRAR.6.02.Final.Portable.TR.zip_links
      https://www.rarlab.com/download.htm

11-Part | Tüm Linkler uyumludur; Paralel indirilebilir.
      ====================================================== Yeni linkler | 2023.12.29 Klasor: https://send.cm/s/WV5/Pascal_2021 1- https://send.cm/yw33w1ka2dvg 2- https://send.cm/3bemf5235064 3- https://send.cm/vye6rtltrdp9 4- https://send.cm/k461muh360sg 5- https://send.cm/sijsvok757xs 6- https://send.cm/hp9mpse9nfb2 7- https://send.cm/d65ikee6fvy7 8- https://send.cm/bwlzmc09uiom 9- https://send.cm/43azimz14an4 10- https://send.cm/4bdixjls3jub 11- https://send.cm/zfzyzz3aapmo ==================================== Klasor: https://pixeldrain.com/l/hFao9hcD QR code: https://pixeldrain.com/api/misc/qr?text=https%3A%2F%2Fpixeldrain.com%2Fl%2FhFao9hcD 1- https://pixeldrain.com/u/4y9Vjx61 2- https://pixeldrain.com/u/9suxAgjD 3- https://pixeldrain.com/u/jPmmYUzF 4- https://pixeldrain.com/u/Z1TPv9Km 5- https://pixeldrain.com/u/bnEWu9MX 6- https://pixeldrain.com/u/6oD8BqQA 7- https://pixeldrain.com/u/iVumbUU7 8- https://pixeldrain.com/u/V6NX3bh6 9- https://pixeldrain.com/u/KohGtCBB 10- https://pixeldrain.com/u/JYUGL5Ah 11- https://pixeldrain.com/u/ZLTqmuVN =================================== Ölü link Klasor: http://ul.to/folder/qdszqf 1- http://ul.to/72bwfejz 2- http://ul.to/pcfaa5yu 3- http://ul.to/epri88t7 4- http://ul.to/x14dlo7d 5- http://ul.to/stugbou0 6- http://ul.to/squ03dae 7- http://ul.to/793mmktv 8- http://ul.to/4nrr3fqt 9- http://ul.to/kkj9fnz5 10- http://ul.to/9b6l5npn 11- http://ul.to/rqo7a6n2 ===================================  
      Hashes 

Multiboot içi boş olarak pay-la-şıl-ma-ya-cak-tır! teklif etmeyin.
      Konu ile Alakasız, Gereksiz ileti yazmayın
      Teşekkür için sağ altta Beğen butonunu kullanalım.

• By artae
      USB Repair 8.0.3.1069

https://www.rizonesoft.com/downloads/usb-repair/

USB Repair, USB cihazı hatalarını veya bir USB sürücüsünün kurulamaması durumunda düzeltmeye çalışan, kullanımı kolay Ücretsiz bir uygulamadır. 
      Bu aynı zamanda diğer birçok Aygıt Yöneticisi hata koduna da olası bir çözümdür. 
      Bu hata kodları Kod 19, Kod 31, Kod 32, Kod 37, Kod 39 ve Kod 41'i içerir.
      USB aygıtı sorunlarıyla karşılaştığınızda normalde Windows'u yeniden yüklemeyi veya Sistem Geri Yükleme'yi kullanarak onu daha önceki işlevsel bir sürüme geri yüklemeyi düşünürsünüz. Ancak bu aracı kullanırken bu gerekli olmayabilir. Umarız USB cihazınızdaki sorunları çözecektir, ancak çalışacağı garanti edilmez. USB aygıtlarınızda, fiziksel donanım hasarı da dahil olmak üzere ters gidebilecek binlerce şey vardır. Bu araç, USB cihazı yapılandırma hatalarını çözmeye çalışır ve daha fazlasını yapmaz.
      USB Onarımını çalıştırmadan önce, bir şeyler ters giderse diye lütfen ilk önce bir Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun. Ana program arayüzünde Araçlar menüsü altında Windows Geri Yükleme Noktası Oluştur menü öğesine tıklayarak Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturabilirsiniz .

USB Repair is an easy-to-use application that attempts to fix USB device errors or if an USB drive fails to install.

It is also a likely solution to several other Device Manager error codes. These error codes include Code 19, Code 31, Code 32, Code 37, Code 39, and Code 41.
      When experiencing USB device issues, you normally consider reinstalling Windows or restoring it to a previously functional version using System Restore. However, this might not be necessary when using this tool. Hopefully, it will solve your USB device issues, but it is not guaranteed to work. There are a thousand things that can go wrong with your USB devices, including physical hardware damage. This tool attempts to solve USB device configuration errors and nothing more.

http://nitroflare.com/view/97CD8C536DBECA1/updbt.USB.Repair.8.0.3.1069.Multilingual.rar https://rapidgator.net/file/2f3eeed7928a42a3ce52ec7c68861665/updbt.USB.Repair.8.0.3.1069.Multilingual.rar  
    • By awengers44
      Uzun bir aradan sonra yeni bir çalışma ile gelişen ihtiyaçları karşılamak için farklı bir yapı ile multiboot çalışmamızı sizinle paylaşıyoruz.
      Sitede paylaşım halinde olan multiboot sistemlerdekinden temel farklılığı, sistemin üç (3) parçalı yapıdan oluşması ve boot edemediği yaptığımız testlerden sonra güncel donanımların daha az olacağı kanaati tarafımca hasıl olmuştur.
      Sürekli gelişen ve zorlaştırılan sistem yükleme sorunsalı bana göre büyük ölçüde giderilmiş olacaktır.
      Tabi sizlerden gelecek olan geri dönüşlere göre zaman içinde sistem değişiklikler gösterecek ve daha iyi olacaktır inşaAllah.
      Sistem büyük ölçüde açık kaynak ve isteyen istediği gibi değiştirebilir, ancak tnctr,de veya başka birde yerde paylaşım olacaksa desteğini değişikliği yapan yapımcının vermesi gerekir.
      Hala kullanan olabilir düşüncesi ile Windows Xp Sp3 ön hazırlık sistemde yapılmış olup, kullanmak istediğinizde paylaşım klasöründe olan xp ISO dosyasını _ISO klasörüne kopyalamanız yeterlidir.
      Secure Boot sorunu her multiboot sistemde olduğu gibi bunda da olacaktır. Bu sebepten dolayı ön yükleme imza desteğinden geçmediği takdirde BIOS,a girip secure boot kapatın!!
      ----------------------------------------------------------------
      Kurulum oldukça basit olup yapılacak ve dikkat edilecek tek kısım kurmak istediğimiz disk ve verdiğimiz rakam  
      Kurulumdan sonra varsayılan Disk isimlerini ASLA değiştirmeyin..
      WinPE x64 aioboot ile birlikte ağ destekli kurulumlu olup bizzat @crasadure hoca tarafından sistemlerin testleri yapılmış ve bildirimlerine göre sistem en iyi hale getirilmiştir.
      Sistemin tüm testlerinde emeği vardır, üstada çok teşekkür ederim.
      Tayfun hocanın çalışma hakkındaki hazırladığı video anlatımı..
      Sistemden görüntüler..

Vadi MultiBoot v4 indirme grup linki.
      https://app.mediafire.com/fbkl8q3mm4wqy @Emre028 in isteğiyle Vadi v4 Ventoy sistemde birlikte çalışmaya uyarlanmış ve forum kullanıcılarına da hediye edilmiştir.
      Öncelikle betik dosyasının çalışmasını engelleyecek herhangi bir güvenlik uygulamanız varsa geçici olarak devre dışı bırakın.
      1- Üstteki paylaşım klasöründen Ventoy_1.0.91_Vadi_MultiBoot_v4_TR.7z indirin ve dosyayı zip ten olduğu gibi kendi klasörüne çıkarın. Ayrı bir klasör olacaksa da adında boşluk olmasın.!!
      2- Vadi_Ventoy_TR.bat çalıştırın ve kurmak istediğiniz diski seçin.
      3- VADI_EFI disk birimi için en az 1850 mb alan verin.
      4- Dosyaların gerekli bölümlere kopyalanıp kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Hayırlı olsun..
          Ventoy'dan Vadi MultiBoot'a geçiş kısayolu: F6
          Grub2FM'den Ventoy'a geçiş kısayolu: F5 
      Not: Bu sistemde Ventoy'da bulunan grubia32_real.efi ve grubx64_real.efi dosyaları sebebiyle AIO-Boot sistemde çalışan dosyaların haricinde (yapımcı değişikliğe gidinceye kadar) güncellenemiyor. 
      @mephistooo2 Üstad betik dosyasını kullanmama izin verdiği için ayrıca teşekkür ederim.
      AIO-Boot WinPe11  veya *.vhd dosyasından dolayı benim tercihim AIO WinPE10 x64 sistemle tam uyumlu, winpe10x64 için değil ama winpe11x64 için yapımcısı tarafından sürekli geliştirilmektedir. Sisteminize eklemeyi ihmal etmeyin derim  
      Değişiklikler ve yapılan yeni güncellemeler;
      AIO_Boot güncellemelerini kurmak için dosyayı MultiBoot_USB diskine kopyalayıp yönetici olarak çalıştırın.
    • By qxqx
      ANDROİD TV & TV BOX & UYDU YAZILIM GÜNCELLEMESİ ve Daha Fazlası Var
      AYRINTILAR LİNKİ
      USB to OTT Install
      SİTE LİNKİ
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...