semsibey

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0

574 posts in this topic

Ultimate.DLCD.Boot.2015 & DLC Boot 2015 2.0 Build 150125

Cd den boot edilerek kullanılan linuxmu bu? Yada nedir?

Ayrıca Hiren içersindeki Mini xp haricinde cd den çalışan windows yada linux varmı?

İlk sayfadakilerden tam anlayamadım o yüzden soruyorum kusuruma bakma...

DLC hiren boot tarzı bir toolls tur, DLC nin içinde de ayrıca mini Win8 ve  Win xp var,  knoppix zaten linux sürümdür ayrıca hiren içinde de linux vardır.

Edited by bypascal
1 person likes this

Uefı Desteğini Windows 7 ve Windows 10 Nasıl Uygulayabiliriz Windows 8.1 Uefı Desteği Eklemi Hocam

Uefı Desteğini Windows 7 ve Windows 10 Nasıl Uygulayabiliriz Windows 8.1 Uefı Desteği Eklemi Hocam

dostum sen multibootu download ettinmmi, bu soruları sorduğuna göre etmemişsin eğer download edersen içinde bütün açıklamaları bulacaksın...

1 person likes this

Uefi Boot: Pascal Usb Multiboot Extreme Edition v3 ün yeni özelliklerinden biriside Boot ettiğinizde UEFI belleği seçip sisteminize UEFI Windows v.s. kurabilme imkanı tanımasıdır..   

Uefi Boota sadece Windows 8.1 eklenmiştir.

Windows 7 ve Windows 10 boştur dileyen kendisi anlatıldığı şekilde sisteme ekleyebilir.

Sistemi içersinde İSO lar olmadan paylaşma şansınız var mı  ?

hayır paylaşılmayacak bunu daha önce belirtmiştik..

autorunmenu içersinde bulunan klasörlere ilgili dosyaları yüklediğim halde çalışmadı.Acaba iso olarak mı atılacak yada sıkıştırılmış olarak mı atılacak yada değişiklik  yapılacak bir dosya mevcut mu?

autorunmenu içersinde bulunan klasörlere ilgili dosyaları yüklediğim halde çalışmadı.Acaba iso olarak mı atılacak yada sıkıştırılmış olarak mı atılacak yada değişiklik  yapılacak bir dosya mevcut mu?

iso şeklinde değil autorun menu exe çalıştırır.. çalıştırmak istediğiniz program nedir nereye kopyaladınız. detaylı anlatım içinde mevcut..

Edited by bypascal

autorun klasörünün içinde bulunan driverpack klasörünün içine driverpack solution 14.4 programını kopyaladım ofıs klaösünede ofis 2013 yükledim aotu run menü exe yi çalıştırdığımda the specified file was not found hatası aldım

autorun klasörünün içinde bulunan driverpack klasörünün içine driverpack solution 14.4 programını kopyaladım ofıs klaösünede ofis 2013 yükledim aotu run menü exe yi çalıştırdığımda the specified file was not found hatası aldım

Autorun Menu.pdf dosyasında hepsini anlattım...  driverpack solution 14.4 isosunun içindeki dosyaları DRIVERPACK klasörü içine kopyaladıktan sonra driverpack solution 14.4 çalıştıran exe dosyarısının adını DriverPackSolution.exe olarak değiştir. çalışacaktır.. keza office isosunun içeriğinide office klasörü içine kopyaladıktan sonra officeyi çalıştıran exe nin adını office.exe olarak değiştir çalışır. mesela setup.exe ise office.exe yap..

3 people like this

Pascal Hocam, Autorun menüde UTIL\PRG1\prg.exe .. Burada Örneğin WinRar ekleyeceğiz diyelim WinRar ismini prg olarak mı değiştireceğiz..

turbobit cevirisek sorun olurmu.

hazirlayanlar birsey der mi. cevabinizi bekliyorum

Herkese Merhaba...Öncelikle böyle bir platformun üyesi olmaktan büyük bir haz duyduğumu belirtmek isterim.Neredeyse hergün düzenli olarak takip ederim güncel konuları ki son zamanlarda gündemimin odak noktasında "bypascal" ın hazırladığı bu çalışma vardı.Nitekim beklenen gün geldi ve bizlerle paylaşıldı.Ama biz Türklerde armut piş ağzıma düş mantalitesi fazlasıyla hakim olduğu için herkes işin kolayına kaçmakta.Adamlar geceli gündüzlü böyle bir proje için uğraş verirken biz yan gelip yattık.Yorumlara bakınca bunu çok daha iyi anlıyorum.Önce bir indir bak bakalım ne var ne yok neler anlatılmış OKU aga OKU hazırı bekleme...Sonra baktın işin içinden çıkamıyorsun takılınca destek verecek adam çok ki herkes bunun da arkasında başta bypascal...Uzun lafın kısası armut piş ağzıma düş mantığını atın üstünüzden önce bi söyleneni yap olmazsa yapacak birileri elbet çıkar.Şu ana kadar bende 7 part indirdim inidirken sıkıntı olmadı emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum...Herkese iyi çalışmalar kolay gelsin...

1 person likes this

nt6isosetup ile iso oluşturmak istedim fakat sizin vermiş olduğunuz programı çalıştırınca sources\boot.wim bulunamadı hata mesajını aldım bu dosyayı nette aradım amma bulamadım dosyayı paylaşırsanız sevinirim

nt6isosetup ile iso oluşturmak istedim fakat sizin vermiş olduğunuz programı çalıştırınca sources\boot.wim bulunamadı hata mesajını aldım bu dosyayı nette aradım amma bulamadım dosyayı paylaşırsanız sevinirim

Nt6 klasörünü masa üstüne kopayala sonra Windows iso su içindeki bütün dosyaları nt6 içindeki root klasörüne kopyalaarsan çözülür.. Ama sen açıklamaları hiç okumuyorsun sanırım.. Lütfen açıklamaları dikkatlice okuyunuz..

turbobit cevirisek sorun olurmu.

hazirlayanlar birsey der mi. cevabinizi bekliyorum

Evet sorun olur.. Turbobit link zaten var iikinci bir link çevirmeye gerek varmı sence? Edited by bypascal
1 person likes this

Pascal Hocam, Autorun menüde UTIL\PRG1\prg.exe .. Burada Örneğin WinRar ekleyeceğiz diyelim WinRar ismini prg olarak mı değiştireceğiz..

aynen dostum ama uzantıya dikkat et prg.exe.exe olmasın  ( klasör seçeneklerinden görününe gir bilinen dosya türleri için uzantıları gizle sekmesini kaldırırsan uzantıyı daha iyi görürsün.. )

örneğin : wrar521.exe  dosyasını  prg.exe yapacağız

Edited by bypascal

1 tb dıskı  bolumlesem ıkıye ayırsam. 50 gb ıcın buna ayırsam sıkıntı cıkar mı...  gerı kalanı yedegım olarka kullanmak ıstıyorum. bırde bunu flash dıske yada harddıske  attıktan sonra yazma koruması yapsak blue lıfe ın yaptıgı arac ıle sıkıntı cıkar mı ._? bazı programlar yazmaya  korumalı olunca sıkıntı cıkartacak bır program var mı..

1 tb dıskı  bolumlesem ıkıye ayırsam. 50 gb ıcın buna ayırsam sıkıntı cıkar mı...  gerı kalanı yedegım olarka kullanmak ıstıyorum. bırde bunu flash dıske yada harddıske  attıktan sonra yazma koruması yapsak blue lıfe ın yaptıgı arac ıle sıkıntı cıkar mı ._? bazı programlar yazmaya  korumalı olunca sıkıntı cıkartacak bır program var mı..

yazamaya karşı koruma programı içinde mevcut.. 

diskini ikiye bölüp öncelikli partitiona yükleme yapabilirsin..

1 person likes this

HOCAM KUSURA BAKMAYIN UEFİ KURULUMUNU ANLAMADIM HEM UEFİYİ HEM NORMAL MULTİBOOTU TEK FLAŞTA MI ÇALIŞTIRIYORUZ?

yazamaya karşı koruma programı içinde mevcut.. 

diskini ikiye bölüp öncelikli partitiona yükleme yapabilirsin..

formatlarken ayırma bırımını 32 k yapsak bı sıkıntı olur mu

formatlarken ayırma bırımını 32 k yapsak bı sıkıntı olur mu

ntfs varsayılan boyut.

HOCAM KUSURA BAKMAYIN UEFİ KURULUMUNU ANLAMADIM HEM UEFİYİ HEM NORMAL MULTİBOOTU TEK FLAŞTA MI ÇALIŞTIRIYORUZ?

sistemi belleğine anlatıldığı şekilde yüklersen takım çantasında uefi bölümünde uefiyi nasıl kullanacağını anlattım okursan dikkatlice çözersin.. ikiside aynı flaşta çalışır boot şekilleri farklıdır. 
Edited by bypascal
1 person likes this

bu gerçekten ama gerçekten çok karmaşık bi çalışma olmuş ben size söyliyim daha çok sıkıntı çıkar ama projeyi lekelemek ve sonraki projeleri zedelemek ismiyorum

Ama keşke az daha basite indirgenmiş olsa her işlem için kod gerekli ve bu üst düzey yada buna yakın bilgiye sahip insanların yapabileceği bir şeye dönüşüyor

Yani olması gereken düzenleme yapmanın kolaylaştırılması iso eklemek için programdan süzmek yerine sadece ana dizindeki boot listesine isonun konumunu girmek gerekse sadece bu kadar karmaşa olmasa daha iyi

Temennim ileriki sürümlerde basitleşmesidir

bu gerçekten ama gerçekten çok karmaşık bi çalışma olmuş ben size söyliyim daha çok sıkıntı çıkar ama projeyi lekelemek ve sonraki projeleri zedelemek ismiyorum

Ama keşke az daha basite indirgenmiş olsa her işlem için kod gerekli ve bu üst düzey yada buna yakın bilgiye sahip insanların yapabileceği bir şeye dönüşüyor

Yani olması gereken düzenleme yapmanın kolaylaştırılması iso eklemek için programdan süzmek yerine sadece ana dizindeki boot listesine isonun konumunu girmek gerekse sadece bu kadar karmaşa olmasa daha iyi

Matrax çok matrak adamsın ha :D  merak ettıklerını sor. tabı ıcınde yazılı olmayanları benım gıbı.  calısır. bu adamın daha sıkıntı cıkan sıstmeını gormedım...  bence bıraz okuyarak uygulanabılecek bırsey.. 

ntfs varsayılan boyut.

sistemi belleğine anlatıldığı şekilde yüklersen takım çantasında uefi bölümünde uefiyi nasıl kullanacağını anlattım okursan dikkatlice çözersin.. ikiside aynı flaşta çalışır boot şekilleri farklıdır. 

hocam aklıma soyle bırsey geldı bır daha ugrasmamak adına. dıske tum ıslemlerımı halledıp yaptıktan sonra  sorunsuz bır sekılde test edıp calıstırdıktan sonra her fonksıyonunu. dıskın CLON unu yada İMAJI nı alsam. baska disklere klon atsam dırek olur mu. arada cesıt cesıt yaptıgımız grupdos ıslemlerı vs hepsı bıre bır gecermı. CLON  bıre bır aypar ama belkı arada bellı parametrelerı algılamayabılır. grupdos dan anlamadııgm ıcın soruyorum...

Matrax çok matrak adamsın ha :D  merak ettıklerını sor. tabı ıcınde yazılı olmayanları benım gıbı.  calısır. bu adamın daha sıkıntı cıkan sıstmeını gormedım...  bence bıraz okuyarak uygulanabılecek bırsey.. 

hocam aklıma soyle bırsey geldı bır daha ugrasmamak adına. dıske tum ıslemlerımı halledıp yaptıktan sonra  sorunsuz bır sekılde test edıp calıstırdıktan sonra her fonksıyonunu. dıskın CLON unu yada İMAJI nı alsam. baska disklere klon atsam dırek olur mu. arada cesıt cesıt yaptıgımız grupdos ıslemlerı vs hepsı bıre bır gecermı. CLON  bıre bır aypar ama belkı arada bellı parametrelerı algılamayabılır. grupdos dan anlamadııgm ıcın soruyorum...

İnan bende clon işini hiç denemedim.. Ama mantıksal olarak birebir kopyalıyorsa neden olmasın bir dene bizede anlat..

Anlamayan için karmaşık bir sistem evet haklısın ama ilk defa senin gibi bir tepkiyle karşılaştım daha önce ben bu sistemi anlamadım yada karmaşık diyen hiç kimse çıkmadı karşıma demek ki senin zeka seviyende bir sıkıntı olabilir....ilerki projeleri zedeleyemessin çünkü bu son multiboot projemdi,, top sende daha iyisini basit kullanışlısını yap insanlar faydalansın...

Edited by bypascal
2 people like this