semsibey

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0

Recommended Posts

On 17.03.2016 at 17:32, redkit57 yazdı:

By PASCAL üstadın dikkatine...

uzun süredir takdire şayan çalışmalarınızı takip etmekteyim. 20 senedir bilgisayar işi yapmaktayım. genellikle problemleri kendim çözerim kimseyi yormamaya dikkat ederim. fakat bu projenizde çözemediğim bir aksilik var. windows 7 ve windows 8 kurulumlarında aşağıdaki resimdeki hatayı almaktayım. teknik servis işi yaptığımdan mb v3 'ü farklı pc lerde defalarca denedim. defalarca win7 ve win8 klasörüne farklı isolar ekledim sonuç yine aynı. hata yine aynı. fakat sizin projenize eklediğim win7 veya win8 isosunu bir flas a yada dvd ye yazdırdığımda sorunsuz kurulum yapabiliyorum. bunun dışında multiboot v3 sorunsuz ve mükemmel görünüyor. aşağıdaki aldığım hatadan dolayı halen multiboot v2 kullanmaya devam etmekteyim. win7 win8 isolarını multiboot v2 ye attığımda hiçbir sıkıntı olmuyor. umarım kısa zamanda bir çözüm üretirsiniz. bende artık mb v3 kullanmaya başlayabilirim. çalışmalarınızda başarılar dilerim...

not : win7 win8 kurulumları eski pc yeni pc olarakta ayrıntılı test edildi.

dostum pascal multibootların resimde göstermiş olduğun yerde hata vermeleri düşük bir ihtimal bir kaç pc de denedinmi hatayı aldığın pc de donanımsal bir problem olabilir mi? Bu hatanın bir çok sebebi olabilir.. şu şöyle test edebilirsin eğer hata aldığın isoyla başka bir pcde hata almıyorsan sıkıntı yok demektir.

On 09.05.2016 at 15:27, cemcagdas yazdı:

Arkadaşlar Allah rızası için bu çalışmanın alternatif link, torrent paylaşırmısınız turbobit tam bir sıkıntı. Başka siterlerde var ama güven söz konusu olunca sıkıntı birde boyutları tutmuyor diğer sitelerde

dostum linklerle ilgili şu an için yenileme gibi bir düşünce yok upload etmek kolay değil belki ilerde olabilir.

On 05.05.2016 at 18:20, Proof_of yazdı:

Kesinlikle katılıyorum yeni sürüm bekliyoruz lütfen çok iyi bir çalışmanız var dewamını bekleriz

yeni sürüm olmayacak arkadaşlar bu iş bizden geçti artık :)

On 05.05.2016 at 14:47, suskun123 yazdı:

V.4 çıkarırsanız ne kadar süper olur. Var mı böyle bir düşünceniz ?

şu an için böyle bir düşüncem yok.

On 04.05.2016 at 23:54, sedbond yazdı:

DLC Boot 2016 çıkmış bunun eski versiyonunu kaldırıp yenisini multiboota eklemek için hangi dosyaları nereye koyayacağız bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Reveal hidden contents

DLC%2BBoot%2B2016%2BFull.pngDLC%2BBoot%2B2016%2BFinal.jpg

dostum dlc boot un sistem içindeki yapısı karışık iso olarakta eklesen çalışmama ihtimali var ama sen iso olarak ekleyip çalıştırmayı bir dene.

On 17.03.2016 at 20:49, canavar123 yazdı:

Ustalar kolay gelsin. Birçok sayfayı tek tek gezdim ancak HDD'ye kurulum konusunda birşeyler bulamadım. Benim elimde boşta 80 gb sata hdd var. bunu kullanabilir miyiz? Bu sistemi hdd ye entegre edebilir miyiz acaba? Teşekkürler.

USB'ye yaptıklarının aynısını yapcaksın. Takım Çantasında herşey mevcut.

hdd de bazı sistemlerde sorun olabilir özellikle çoklu disk olan sistemlerde.. en sağlıklı usb den çalışır.

On 07.03.2016 at 16:30, canavar123 yazdı:

Canavar kardeş sizden bir ricam olacak; bu projeyi içinde işletim sistemleri olmayan halini boş olarak paylaşabilir misiniz? çünkü ne yaptıysam internet kopmalarından kaynaklı bir türlü indiremedim.şimdiden teşekkürler.

http://www.tnctr.com/index.php?/topic/277497-Pascal-Usb-Multiboot-Extreme-Edition-V3.0#entry1528275
Pascal üstat yazmış ayrıca paylaşım yasak diye, yinede izin verirse paylabilirim

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

boş haliyle paylaşımını istemiyoruz.. bu biraz emeğe saygısızlık olmuyormu.

On 17.02.2016 at 11:16, keyfoagam yazdı:

Merhaba arkadaşlar multiboot için kullanılacak usb nin özellikleri nasıl olmalı? usb 3.0 64 gb almayı düşünüyorum ikiye bölüp birinci kısım multiboot için diğerini de flash bellek olması için kullanmayı düşünüyorum. ne önerirsiniz? f/p olarak hangi marka bu dediğim bölünme ozelliğini destekler

u3 veya belleğin içinde gömülü yazılımları olmayan ve usb protect olmayan her türlü bellekle kullanabilirsin.

On 06.02.2016 at 23:05, caprice77 yazdı:

gerçekten ellerine sağlık güzel. yalnız köylüye de dedim cevap alamadım. şu acronisin universal restore özellikli halini  halini nasıl ekleriz diye. acronisin düzü var ama bir de universal restore de eklenebilse

iso su varsa USB:\ACRONIS içerindeki ACRONISTRUE iso sunu yedekle lşasörden sil sendeki universal restore isosunu USB:\ACRONIS klasörünün içerisine yapıştır ismini ACRONISTRUE olarak değiştir,başka bir şey yapmana gerek yok iso sağlamsa çalışır.

Acronis True Image 2015: Restoring to Dissimilar Hardware with Acronis Universal Boot

https://kb.acronis.com/ati2015/aur

pascal hocam merhaba, öncelikle yaptığın çalışma için teşekkür ederim emeğine sağlık bir sorum olacak

uefi bölümünde sadece işletim sistemleri var yani win7, win8, win10 bu bölüme acronis, win pass kırma, ve hirenboot eklemek istiyorum bu konuda yardımcı olurmusun bir anlatımın varmı uefi kısmı için

#--- TAKIM CANTASI ---# MULTIBOOTA KENDI  ISONU EKLEME klasöründe detaylı açıklama mevcut.diğer saydıkların zaten mevcut ! 

#--- TAKIM CANTASI ---#\PASCAL MULTIBOOT KURULUM FreeBox Kullanım Sekli incelersen sorunun cevabını bulursun.

windows10 PESE yi nasıl eklerim(iso)

#--- TAKIM CANTASI ---# MULTIBOOTA KENDI  ISONU EKLEME klasöründe detaylı açıklama mevcut.

windows10 bu sisteme eklenebiliyormu ekleniyoresa nasıl yapabiliriz teşekkürler

#--- TAKIM CANTASI ---# MULTIBOOTA KENDI  ISONU EKLEME klasöründe detaylı açıklama mevcut.

Alıntı :  win7 sistem yapılandırılamadı hatasını cözdüm. 1. bölümden sonra flashınızı cıkartın. ilk yeniden başlatmada. cekin bırakın şeklinde biri bir açıklama yapmış bir yerde.. bir dene istersen:)

On 29.01.2016 at 16:26, st_anger yazdı:

pascal hocam merhaba, öncelikle yaptığın çalışma için teşekkür ederim emeğine sağlık bir sorum olacak

uefi bölümünde sadece işletim sistemleri var yani win7, win8, win10 bu bölüme acronis, win pass kırma, ve hirenboot eklemek istiyorum bu konuda yardımcı olurmusun bir anlatımın varmı uefi kısmı için

uefi bölümüne sadece win işletim sistemi ekliyoruz.. onunda anlatımı sistem içinde pdf olarak mevcut.

On 25.01.2016 at 12:28, bitmez13 yazdı:

windows10 PESE yi nasıl eklerim(iso)

dostum iso nun nasıl ekleneceği anlatıldı defalarca.

On 24.01.2016 at 16:03, zayifomer yazdı:

hocam pascal v3 ü indirdim kendim ofis 2016 ımı yükledim ama benim pc eski olduğu için dos ortamında açtığım zaman ofise ulaşamıyorum ofis.exe yaptım atacağım yerde AUTORUN dosyası içinde ama dediğim gibi dosta görünmüyor dosta kurulmuyormu yoksa

dos ortamında açtığında ofis.exe hangi path altındaysa onu oradan açman gerekli fakat ofis.exe dosta çalışmayı desteklemiyorsa multibootun yapacağı bir şey yok.. yani kısacası dos ta çalıştıracağın exe veya programın dos versiyonu desteklemesi gereklidir. birde artık pc yi yenileme vakti gelmedimi sence?

On 20.01.2016 at 17:35, bitmez13 yazdı:

windows10 bu sisteme eklenebiliyormu ekleniyoresa nasıl yapabiliriz teşekkürler

dostum sisteme multiboot ekleme die bir pdf vardır takım çantasında bunu defalarca anlattık.. tabiiki win10 eklenir.

Edited by bypascal

Yeni alınan Asus laptopta çalıştıramadım neden olabilir. ntdrmi öyle bi komut yerini açıyor.

On 18.05.2016 at 08:43, bypascal yazdı:

dostum pascal multibootların resimde göstermiş olduğun yerde hata vermeleri düşük bir ihtimal bir kaç pc de denedinmi hatayı aldığın pc de donanımsal bir problem olabilir mi? Bu hatanın bir çok sebebi olabilir.. şu şöyle test edebilirsin eğer hata aldığın isoyla başka bir pcde hata almıyorsan sıkıntı yok demektir.

multiboot v3 ü kullandığım günden bu zamana kadar resimdeki hatayı almaktayım. teknik servis işi yaptığımdan defalarca farklı pc ve notebook larda denendi. fakat iso yu bir flash yada dvd ye yazdırdığımda normal kurulum yapabiliyorum. multiboot v2 ye aynı w7 w8 isolarını attığımda yine sorunsuz kurabiliyorum. isolardan olduğunu zannetmiyorum. başka arkadaşlarında bu problem i yaşayıp yaşamadığını merak etmekteyim.

Slmlar hocam bu hizmet icin ve emeginiz icin tskler benim aklima takilan uefi aio surumleri windows 7 8 10 tanitma imkanimiz yok mu? Aio olmicak demisiniz aio yapsak sikinti cikar mi...

Öncelikle Ellerinize sağlık sayın hocam.  Windows 7 Eski PCler için olanı  kurmak istedim. Kurulumun ikinci kısmı yani gerekli dosyalar koyalandıktan sonra sistemi harrdiskten başlattığımda resimdeki  alıyorum. Ultimate, home,starter vs... hepsinde aynı hatayı aldım. daha önce win7 . kurmuştum pc çalıştırıyordu. 

20160611_000859.jpg

55 dakika önce, mrdag01 yazdı:

Öncelikle Ellerinize sağlık sayın hocam.  Windows 7 Eski PCler için olanı  kurmak istedim. Kurulumun ikinci kısmı yani gerekli dosyalar koyalandıktan sonra sistemi harrdiskten başlattığımda resimdeki  alıyorum. Ultimate, home,starter vs... hepsinde aynı hatayı aldım. daha önce win7 . kurmuştum pc çalıştırıyordu. 

20160611_000859.jpg

Aynı hatayı bende aldım eski bir laptopum vardı Aşağıdaki işlemleri yaptım kurulum yaptım.

Harddisk 2 parça ise eğer diğer depo kısmını başka bir yere aktarman gerek yani bir masaüstüne vs herhangi bir pc ye kopyala sonra harddiski komple formatla (FDISK) tek parça yap sonra 2 ye böl yada 3 vs.. sana kalmış bölümleri ayarladıktan sonra tekrar kurmayı dene. 

Hatayı büyük ihtimal Harddisk bölümlerinden dolayı yapıyor Yada Harddiskinde arıza var komple formatla düzelebilir.

8 saat önce, madmach yazdı:

Aynı hatayı bende aldım eski bir laptopum vardı Aşağıdaki işlemleri yaptım kurulum yaptım.

Harddisk 2 parça ise eğer diğer depo kısmını başka bir yere aktarman gerek yani bir masaüstüne vs herhangi bir pc ye kopyala sonra harddiski komple formatla (FDISK) tek parça yap sonra 2 ye böl yada 3 vs.. sana kalmış bölümleri ayarladıktan sonra tekrar kurmayı dene. 

Hatayı büyük ihtimal Harddisk bölümlerinden dolayı yapıyor Yada Harddiskinde arıza var komple formatla düzelebilir.

Çok tşk edrim. İkinci bölümde verim çok fazla. Xp kurayım o zaman. İyi çalışmalar.

On 11.06.2016 at 01:24, madmach yazdı:

bahsettiğiniz çözüm teknik servis işi yapanlar için uygun değil. hardisk d bölümü genelde yedekleme bölümü  oluyor. kocaman bir video arşivi olduğunu düşünürsek nasıl harici hardiske yedek almayı düşünüyorsunuz ? bu işlem saatler sürer. bu multiboot v3 ü malesef bu hatadan dolayı ben kullanamadım. halen multiboot v2 kullanmaktayım.

umarım bypascal 'ın v4 ile ilgili bize bir sürprizi olur :)

On 11.06.2016 at 01:24, madmach yazdı:

Bölünmüş hd yi tek parça yapmak mantıklı gelmedi. Son denememde Win 7 eski pcler için 32bit Starter kurabildim Sorunsuz çalışıyor.Sanırım sorun benim laptopun donanım yetersizliği imiş.  Tşk ederim.

Sayın pascal senin ki gibi bir sistem malesef yok (usb kopyala ile çalışan) o yüzden bilgisi fazla olmayan biz kullanıcılar için lütfen v4 yaparsan çok seviniriz.

Saygılar.

Win 10 eklemeye çalışıyorum ama boot.wim dosyası bulunamadı hatası alıyorum ne yapmam gerek acaba?

selamun aleyküm arkadaşlar programın içinde bilfiğiniz gibi windows 10 yok eklemek için nt6 iso setup programını koymuşsunuz elinize sağlık ama ben windows 10  pro 64 bit de çalıştıramadım windows 7 pro 64 bit de de çalışmadı sadece 32 bitlik sistemlerde mi çalışıyor yoksa içindeki program bozuk mu bi yardımcı olursanız sevinirim sources boot.wim dosyası bulunamadı diye hata veriyor sürekli şimdiden teşekkür ederim 

Öncelikle emeğinize sağlık. Bu sistemi yeni alacağım 1 tb lık taşınabilir hd ye kurmayı düşünüyorum. Hd yi ikiye bölüp diğer bölümü döküman vs. için ayıracağım. Acaba sistemi kurmadan önce mi yoksa kurduktan sonra mı iki  bölüme ayırmalıyım. Hangisi daha sağlıklı olur. Tşk.

On 02.10.2016 at 11:30, Zemar01 yazdı:

rar dan çıkarırken sürekli hata alıyorum nedeni nedir acaba ?

Yükledikten sonra hepsini tekrar indirip test ettik..

ve şimdiye kadar hiç hata alan olmamıştı..

Winrar 5.21 kullanılmasını da önermiştik | buradan Winrar 5.21 full indirebilirsin

istersen bunu indir | 24 saat Premium

http://turbobit.net//download/redirect/2047849D60AF7DD5135DE279DF28BDE7p/vrxs84uxvok9

Edited by semsibey
  • Like 1

semsibey indirme işlemlerinin herşeyi tamam herşey denildiği gibi yaptım Dosyaları usb ye attım fakat bi türlü biosta görmüo botlanmıo yani anlamadım gitti yardımcı olabilir misinz uzaktan bağlanıp gerekirse ?

Öncelikle ellerine sağlık çok güzel bir çalışma grupdos ' u yaptıktan sonra tüm dosyaları kopyalarken böyle bir uyarı alıyorum ne yapmalıyım.

vZBYOp.jpg

merhaba

Yayınlayalı 2 sene oldu, boş olarak paylaşabilirmisiniz, içindeki isolar , programlar güncelliğini yitirdi, teşekkürler (Emeğe saygı çerçevesinde , olumsuz cevap da saygı duyarım)

On 30.08.2016 at 19:51, mrdag01 yazdı:

Öncelikle emeğinize sağlık. Bu sistemi yeni alacağım 1 tb lık taşınabilir hd ye kurmayı düşünüyorum. Hd yi ikiye bölüp diğer bölümü döküman vs. için ayıracağım. Acaba sistemi kurmadan önce mi yoksa kurduktan sonra mı iki  bölüme ayırmalıyım. Hangisi daha sağlıklı olur. Tşk.

Arkadaşlar sistemi kurduktan sonra Hardiski iki bölüme ayırdım. Sorun çıkmadı. Sırada sistem için ayırdığım bölümü yazmaya karşı korumalı yapmak istiyorum. Fakat tüm hd yi korumaya alabiliyorum. Sadece istediğim bölümü nasıl korumaya alabilirim. Emeği geçenlere tşk.

emeğiniz için çok teşekkür ederim usb ye kurulum yapıp boot edince missing mbr helper uyarısı çıkıp kalıyor nasıl düzeltebilirim 

On 10.06.2016 at 23:22, mrdag01 yazdı:

20160611_000859.jpg

Hocam u sorun hakkında bilgisi olan yok mu? Bölünmemiş harddiskte de aynı hatayı veriyor.