semsibey

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0

575 posts in this topic

sistemi usb ye yazdırdıktan sonra acronisle backup unu alarak baska bir usb ye recover yapabilirsin birebir çalısıyor ve ayarlar aynen geliyor bizzat denedim

6 people like this

Hocam eski window 7 ile Windows 7 arasında nasıl bir degisiklik var biri mdsn güncelleme ekli olmayan sürümü mü?

Hocam eski window 7 ile Windows 7 arasında nasıl bir degisiklik var biri mdsn güncelleme ekli olmayan sürümü mü?

Eski windows 7 ile lga775 ve altı işlemcili pc lere windows kurarsın yeni windows 7 ocak 2015 tir onunla da üstü pclere windows kurarsın.. Eski windows 7 ağustos 2014 tür... Bilindiği gibi yeni sürüm windows 7 ve 8 ler eski işlemcilere desteği kesmiştir.
2 people like this

@bypascal Bilmediğim için soruyorum. Yeni sürüm Windows 7 eski bilgisayara kurulduğunda ne gibi bir sorunla karşılaşılır ? Ne olursa bu sistem bu bilgisayara uymuyor bir de diğerini deneyeyim demeliyiz ? lga775 olup olmadığını sorgulamadan öğrenmenin başka bir yolu var mı ?

Bir önceki sürümünü indirip test etmiştim. Çok güzel bir çalışmaydı. Şüphesiz ki bu ondan daha da güzel bir çalışma olmuş. En kısa sürede bu sürümü de indirmeyi düşünüyorum. Eline sağlık :)

@bypascal Bilmediğim için soruyorum. Yeni sürüm Windows 7 eski bilgisayara kurulduğunda ne gibi bir sorunla karşılaşılır ? Ne olursa bu sistem bu bilgisayara uymuyor bir de diğerini deneyeyim demeliyiz ? lga775 olup olmadığını sorgulamadan öğrenmenin başka bir yolu var mı ?

Bir önceki sürümünü indirip test etmiştim. Çok güzel bir çalışmaydı. Şüphesiz ki bu ondan daha da güzel bir çalışma olmuş. En kısa sürede bu sürümü de indirmeyi düşünüyorum. Eline sağlık :)

Yeni sürüm windows 7 eski pclere kurulmuyor problem bu.. Yeni nesil windowsu eski nesil pc ye kurmaya başlarken hata verir kuruluma geçemessin..buradan uymadığını anlarsın.. Yeni nesil windows kuruluma geçmezde hata verirse işlemcinin eski olduğunu anlar bir şey sorgulamana gerek kalmadan eski pc windows kurarsın...

Edited by bypascal
4 people like this

Merhaba;
Çalışmalarınızı yakından takip eden bir kullanıcıyım.
Emeğiniz için teşekkürler.
Partları sorunsuz bir şekilde indirdim ve çıkarırken her hangi bir hata ile karşılaşılmadı.
Flasha dediğiniz ayarları yaparken bir hata ile karşılaşmaktayız.
Ekran görüntüleri aşşağıdadır.
9VN4Do.png
q4vYJB.png

Merhaba;
Çalışmalarınızı yakından takip eden bir kullanıcıyım.
Emeğiniz için teşekkürler.
Partları sorunsuz bir şekilde indirdim ve çıkarırken her hangi bir hata ile karşılaşılmadı.
Flasha dediğiniz ayarları yaparken bir hata ile karşılaşmaktayız.
Ekran görüntüleri aşşağıdadır.
9VN4Do.png
q4vYJB.png

USB belleğini takım çantası içindeki  USB Format Tool.exe ile NTFS formatla...

Partları indirdikten sonra indirdiğim partlarda sorun olup olmadığını winrar ile açmadan kontrol etmenin yolu varmı.

İndirdiğim part 4 te sorun oldu tekrar indirdim, şimdide 6 da sorun çıktı.

Partları indirdikten sonra indirdiğim partlarda sorun olup olmadığını winrar ile açmadan kontrol etmenin yolu varmı.

İndirdiğim part 4 te sorun oldu tekrar indirdim, şimdide 6 da sorun çıktı.

çok kişi indirip kurdu bir problem olmadı.. senin downloadın sorunlu olabilir. kontrol etmenin bir yolu varmı bilmiyorum..

64 Gb flash bellek var ama kurulumu ile ilgili bilgi istiyorum içinde herhangi kullanma kılavuzu yoktur ???? 

ayrıca flash bellge nasıl yükleme yapa bilirim ????

indirdim ben herşeyi kurulum hakkı yardımmmmmmm 

burada tek link yayınlanmadan paylaşılmadan cbox larda tek link paylasılmaya baslanmıs. hayret ettim.

64 Gb flash bellek var ama kurulumu ile ilgili bilgi istiyorum içinde herhangi kullanma kılavuzu yoktur ???? 

ayrıca flash bellge nasıl yükleme yapa bilirim ????

indirdim ben herşeyi kurulum hakkı yardımmmmmmm 

içinde takım çantasında kurulum bilgileri mevcuttur.. tabi bu siteden indirdiysen..

Edited by bypascal
1 person likes this

Emeği geçen tüm kişilerin ellerine sağlık. Sonsuz teşekkür ederim. 

Boot ederken cannot find usbdr şeklinde bir hata veriyor ve boot etmiyor.

Sizden ricam sadece bu dosyayı verebilirmisiniz.

Emeği geçen tüm kişilerin ellerine sağlık. Sonsuz teşekkür ederim. 

Boot ederken cannot find usbdr şeklinde bir hata veriyor ve boot etmiyor.

Sizden ricam sadece bu dosyayı verebilirmisiniz.

eyvallah.. öyle bir dosya bu sistemde yok..belleğini ntfs formatlayıp  takım çantası içindeki Grub4dos programı ile anlatıldığı şekilde kurulum işlemlerini yaparsan.. hata almassın..

eyvallah.. öyle bir dosya bu sistemde yok..belleğini ntfs formatlayıp  takım çantası içindeki Grub4dos programı ile anlatıldığı şekilde kurulum işlemlerini yaparsan.. hata almassın..

Aynen dediğiniz şekilde yaptım. Ama Flash bellek değil Usb Hdd

aldığınız hata ilgnç bir hata bu hatanın karşılığının sistemle bir ilgisi yok.. bu testi qemu ile deniyorsan yanıltabilir.. son olarak USB Format Tool.exe ile diskini ntfs formatlayıp kurulum prosedürünü uygularsan düzelir ama sistemin usb belleklerde daha stabil çalıştığını konuda belirttim çünkü hdd ler active partition olayından dolayı sorun çıkarabiliyor.

Edited by bypascal

Muhtemelen daha evvel hdd yi grubdosta kullanıyormuşsun ve açılış bilgileri usbdr dosyasına göre yazılmış ve silinmemiş içerisindekileri komple silmek istemiyorsan bootice programından proces pbr sekmesinden usbdr yazan yeri grldr yaparak yeniden pbr bilgisi yazdıracaksın veyahutta bypascal ın belirtiği gibi konudaki aracı kullanarak yeniden hazırlayacaksın

1 person likes this

İki Farkılı Bilgisayarda Denedim

Dizüstü bilgisayarda verdiği Hata

pre_1424953578__111.jpg

Bu da masasütü bilgisayarda verdiği hata

pre_1424953630__222.jpg

Öncelikle elinize sağlık indirdim ve test ettim sorunsuz birşekilde calışıyor

sadece usb ye sığmadığı icin win 7 epc ve win 8 epc olan ısoları sildim ama

orjinal calışmayı arşive attım ve yenisi cıkmadan silmem hdd nin başına bişey

gelmedikten sonra cok güzel bir iş cıkarmışsın

TEŞEKÜRLER

1 person likes this

Acronis True İmage 2015 isosunu aynı isimle başka sürüm atsak sıkıntı olurmu.

Edited by ByAdmin

İki Farkılı Bilgisayarda Denedim

Dizüstü bilgisayarda verdiği Hata

pre_1424953578__111.jpg

Bu da masasütü bilgisayarda verdiği hata

pre_1424953630__222.jpg

dostum USB Format Tool.exe ile ntfs format işlemini yaptınmı?  ayrıca boot işlemini sistemi yüklediğin harddiskten yaptığına eminmisin?  ayrıca pascal multibootun hiç bir dosyasını değişmeden komple kopyalamalısın... ve ayrıca diskin 2 ye bölünmüşse diğer partitionamı sistemi kurdun ?? 

Acronis True İmage 2015 isosunu aynı isimle başka sürüm atsak sıkıntı olurmu.

..aynı isimle atarsan sıkıntı olmaz..

Edited by bypascal

Tabi 1 Tb Hdd var 50 Gb ayırdım onun üzerine kurdum. Birde şimdi sırf bunun 32 Gb Flash bellek aldım. Tüm dosyaları kopyalayınca alan yeterli değil. Hangi dosyaları atmayacağız.

Tabi 1 Tb Hdd var 50 Gb ayırdım onun üzerine kurdum. Birde şimdi sırf bunun 32 Gb Flash bellek aldım. Tüm dosyaları kopyalayınca alan yeterli değil. Hangi dosyaları atmayacağız.

kullanmayacağın sistemlerin iso sunu sil .... 3 tane iso silersen yer açarsın