Jump to content
TNC-TR
semsibey

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0

Recommended Posts

hocam uefı windows 8.1 eklemiş windows 7 veya windows 10 uefı bölümüne atmak istersen ek alan ister mi hocam cevabın için teşşekürler 

win8.1 ile win8.1 epc dosyaları arasındaki fark nedir?

win 8.1 eski işlemcili pc lere windows kurmak içindir win8.1 ocak 2015 windows8.1 dir eski işlemcili pclere windows kuramassın... sen linux isolarını sil istersen  bir de win7epc isosunu sil belleğine sığar.

hocam uefı windows 8.1 eklemiş windows 7 veya windows 10 uefı bölümüne atmak istersen ek alan ister mi hocam cevabın için teşşekürler 

tabiki ister.. şuan olan mevcut sisteme ne eklersen yere ihityacın olacaktır.

win 8.1 eski işlemcili pc lere windows kurmak içindir win8.1 ocak 2015 windows8.1 dir eski işlemcili pclere windows kuramassın... sen linux isolarını sil istersen  bir de win7epc isosunu sil belleğine sığar.

tabiki ister.. şuan olan mevcut sisteme ne eklersen yere ihityacın olacaktır.

Yani Win8.1 epc ile Win7 epc klasörleri eski işlemcili bilgisayarlar için

Yani Win8.1 epc ile Win7 epc klasörleri eski işlemcili bilgisayarlar için

evet aynen öyle 

hocam uefı linux eklebiliriz miyiz hocam windows uefı olarak nasıl ekleriz

takım çantasında uefi klasöründe .Uefi Kurulum ve Sisteme Entegre.pdf diye belge var dikkatini çekmedimi bir incelesen sende ekleyebilirsin windowsunu sisteme. linux eklenebilirmi incelemedim..

Windows 7 ve 8 eski dediğiniz sanırım esdsiz ve çift botsuz olan instal wimli dosya sanırım bunun  ocak 2015 halini yayınlamıştı extended hoca onu nt6 setup ile dönüştürüp atsak sorun olmaz sanırım

usb hdd'ye kurup çalıştırabilen oldu mu acaba?Ben ikiye böldüm 60 gb kısma dosyaları kopyaladım birimi etkin olarak işaretledim ancak açılışta usb hdd görmüyor boot seçeneklerinde de yok bi türlü beceremedim.

usb hdd ikiye bölünmüş hali ancak grubunistgui.exe çalıştığında disk bölümünde 60 gb bölümü göremedim.ama partlist kısmında 60 gb kısım görünüyor.Görüntü şu şekilde...

[spoiler]pre_1424985904__3.pngpre_1424985864__2.pngpre_1424985788__1.png[/spoiler]

Edited by sedbond

SAYIN PASCAL HOCAM KUSURA BAKMAYIN BİR SORUM DAHA OLACAK SİSTEMİ USB BELLEĞE KOPYALADIM HERŞEYİ YAPTIM NORMAL MULTİBOOT MENU OLUYOR AMA UEFİ DE USB BELLEK GÖRÜNMÜYOR ACABA GPT DİSKİNE Mİ ÇEVİRİP ONDAN SONRA MI BOOT ETMELİYİZ?

SAYIN PASCAL HOCAM KUSURA BAKMAYIN BİR SORUM DAHA OLACAK SİSTEMİ USB BELLEĞE KOPYALADIM HERŞEYİ YAPTIM NORMAL MULTİBOOT MENU OLUYOR AMA UEFİ DE USB BELLEK GÖRÜNMÜYOR ACABA GPT DİSKİNE Mİ ÇEVİRİP ONDAN SONRA MI BOOT ETMELİYİZ?

UMUTPASA Hocam internette büyük harflarla yazmak pek hoş karşılanmıyor bilirsiniz sanırım

İyi akşamlar;
Usb belleğe kurulumu yaptım her şey normal boot edip denedim bir sorun görünmüyordu.

Sistemi harddiskten başlat dedim başlatmadı 

Pc reset attım tekrar boot edeyim dedim ama olmadı.

Pc açıp baktığımızda usb bellek dosya sistemi bozulmuş.

Windows biçimlendirme istemektedir.

Bu ikinci defa oluyor 

Usb bellek phılıps 64gb usb 3.0

üstat öncelikle ellerine sağlık çok güzel çalışma olmuş.

Konuyla alakalı bir sorum olacak tı. köylü ustanın 2013 multibootunda xp wim kurulumu var onu buraya freebox'a alabilirmiyiz alabilirsek eğer nasıl alırız veya buna böyle birşey ekleyebilirmiyiz ?

Konuyla alakalı bir sorum olacak tı. köylü ustanın 2013 multibootunda xp wim kurulumu var onu buraya freebox'a alabilirmiyiz alabilirsek eğer nasıl alırız veya buna böyle birşey ekleyebilirmiyiz ?

"XP wim kurulumu"ndan kastın wim dosyasını frebox'a ekleyip çalıştırmak ise...

freebox sadece bootable ISO'ları çalıştırır...

freebox wim dosyasını çalıştırmaz;

ISO'nun içinden wim dosyasını değiştirmeyi biliyorsanız deneyin, yoksa forumda araştırma yapın.

Windows 7 ve 8 eski dediğiniz sanırım esdsiz ve çift botsuz olan instal wimli dosya sanırım bunun  ocak 2015 halini yayınlamıştı extended hoca onu nt6 setup ile dönüştürüp atsak sorun olmaz sanırım

problem olur çünkü güncel ocak 2015  windows 8.1 ve windows 7 ler eski işlemcili makinalarda hata verir kuruluma geçmez bu hatanında esd olmasıyla veya çift boot olmasıyla bir ilgisi yoktur.. onun içindirki eski pc adı altında windows ekleme ihityacı hissettik...

usb hdd'ye kurup çalıştırabilen oldu mu acaba?Ben ikiye böldüm 60 gb kısma dosyaları kopyaladım birimi etkin olarak işaretledim ancak açılışta usb hdd görmüyor boot seçeneklerinde de yok bi türlü beceremedim.

usb hdd ikiye bölünmüş hali ancak grubunistgui.exe çalıştığında disk bölümünde 60 gb bölümü göremedim.ama partlist kısmında 60 gb kısım görünüyor.Görüntü şu şekilde...

[spoiler]pre_1424985904__3.pngpre_1424985864__2.pngpre_1424985788__1.png[/spoiler]

tam tersi etkin yapmayacaksın.. bi ipte 2 cambaz oynarmı?.. ayrıca sen diskini ikiye bölmüşsün doğru ama sistemi ikinci partitiona yüklemişsin... yani şöyle izah edelim diskinde C var D var sen windowsu D ye kurmuşsun anladın.. ilk partitiona kurmalısın olmassa diskini tek partition yap ve kurulum prosedürünü baştan uygula..

hocam hocam hocam ne bu hocam polemiği

matrax seninle polemiğe girmiycem zoruna giden nedir bilmiyorum ama seninle uğraşacak vaktim yok..

gpt ye çevirmeyle bir ilgisi yok gpt nin uefi bootla bir ilgisi yok.. açılışta pc nin boot menüsünde uefiyi göremiyorsan bios ayarlarından uefi kapalı olabilir şayet anakartın uefi yi destekliyor olması da gerek tabi...

İyi akşamlar;
Usb belleğe kurulumu yaptım her şey normal boot edip denedim bir sorun görünmüyordu.

Sistemi harddiskten başlat dedim başlatmadı 

Pc reset attım tekrar boot edeyim dedim ama olmadı.

Pc açıp baktığımızda usb bellek dosya sistemi bozulmuş.

Windows biçimlendirme istemektedir.

Bu ikinci defa oluyor 

Usb bellek phılıps 64gb usb 3.0

komut istemini çalıştırıp chkdsk bellek sürücüsü /f yaparsan belleğin düzelir..            örnek : chkdsk F: /f    nedenine gelince bu hatayla bende bir kere karşılaştım 32 gb lik sandiskle çalışırken başıma geldi sonra belleği değiştirip 64 gb lik kingtona geçtim hiç sorun olmadı.. bellektende olabilir. 

bu xp wim nedir ne şekilde boot ediliyor biraz daha açarsan yada bu xp wim i çalıştıran kodları bana gönder inceleyeyim ondan sonra sana olur olmaz bir cevap yazayım..

alternatif link ekleyebilecek arkadaşlar ekleyebilirler mi ?

alternatif link eklenmeyecek diye konunun başına eklemiştik...

Edited by bypascal

Kaspersk rescue cdyi güncellemek için ne yapmamız gerek.

rescue disk 10 zaten en sonra sürümdür..

• Like 1

Pascal Hocam,  belleğe sizin sisteminizi kurduktan sonra USB antivirüs programı ile yazmaya karşı korumalı yapsak çalışmasında bir sorun olurmu acaba..

Kolay gelsin..

Pascal Hocam,  belleğe sizin sisteminizi kurduktan sonra USB antivirüs programı ile yazmaya karşı korumalı yapsak çalışmasında bir sorun olurmu acaba..

Kolay gelsin..

içindeki programla yaparsan olmaz başka programlarla test etmedim.

bu xp wim nedir ne şekilde boot ediliyor biraz daha açarsan yada bu xp wim i çalıştıran kodları bana gönder inceleyeyim ondan sonra sana olur olmaz bir cevap yazayım..

üstat nasıl yapılıyor bende bilmiyorum ama Nasıl yapıldığı hususunda şöyle bir bilgim var panther dağıtım aracımı nedir onunla yapılmış köylü usta 2013 multibootunda vardı win7 kurma ekranında xp de kurabiliyorsun aynı win7 kurar gibi en eski bilgisayara bile kurulum + driver 10 dk bitiyordu yeterki usb den boot edilebilsin. Sistem eski ve lite olduğundan bazı sorunları vardı sistemin çok stabil çalışmasına karşın .NET, office 2007 ve üzeri kurulum yapılamıyordu bu nedenle onu artık kullanamıyorum.