Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

Üstadım merhaba şimdi bende 16 GB usb bellek var bende bunda sadece işletim sistemlerini kurmak istiyorum uefi olarak sizin bu çalışmanızı 16 gb boyuta indirme gibi bir şansım olabilir mi acaba. Kendime ait bir usb multiboot sistemim var ( yine yardımların ile oluşturmuş olduğum bundan dolayı da teşekkür ederim. )

Cevabın içinde ayrıca teşekkür ederim şimdiden üstadım. 

• Editor

bir önceki sistemden farkı nedir hocam iyi çalışmalar

önceki boş idi ufak tefekdüzenlemelerle içinde wim ve iso dosyaları olan bir sistem ayrıca exxtradan uefi kurulumu için düzenleme getirildi 4gb dosya kopyalama sınırı yok

Üstadım merhaba şimdi bende 16 GB usb bellek var bende bunda sadece işletim sistemlerini kurmak istiyorum uefi olarak sizin bu çalışmanızı 16 gb boyuta indirme gibi bir şansım olabilir mi acaba. Kendime ait bir usb multiboot sistemim var ( yine yardımların ile oluşturmuş olduğum bundan dolayı da teşekkür ederim. )

Cevabın içinde ayrıca teşekkür ederim şimdiden üstadım. 

16gb boyutuna indirme şansın yok ancak 2gb boyutunda 16gb bellekler için iso ve wim dosyaları olmayan bir kalıp vaktim olursa upload edebilirim

• Like 3

Emeğinize sağlık
Şunu belirtmek isterim Pardus'un topluluk sürümlerin de pc'de 2 internet kartın olduğunda sıkıntı çıkıyordu bilginize
Sorun için internette çözüm var ama uğraşıp yapamayınca bırakmıştım.Hayıırlı olsun

Emeğinize sağlık
Şunu belirtmek isterim Pardus'un topluluk sürümlerin de pc'de 2 internet kartın olduğunda sıkıntı çıkıyordu bilginize
Sorun için internette çözüm var ama uğraşıp yapamayınca bırakmıştım.Hayıırlı olsun

Pardus 3.0 sürümü denediniz mi,Bende de oluyordu 3.0 indirdim sıkıntı yok laptopun wireless kartını tanıyor.sistemi indirince pardus 3.0 ı ekleyin sorun olmaz sanırım.

• Like 1

• Editor

Emeğinize sağlık

sorun değil sistem içerisindeki tüm isolar değiştirebilir önemli olan kalıp kalıbın çalışma mantığında sorun yaşamazsak faydalı bir çalışma olacağı kanaatindeyim

• Like 5

• Editor

uefi kurulum için extra bişey yapmana gerek yok eğer diskin gpt disk ve kullandığın sistem zaten uefi ise linklerdeki rarlı dosyalardan çıkardığın .tib imajını acronis true image programı ile usb ye recovery yap ve direk baslangıçta uefi kurulum başlasın

• Like 2

slm köylü hocam elinize saglık bundan bir öncekinide güzel henüz indiremedim rica etsem bundan bir öncekide bir boş vaktinizde linklerini düzeltirseniz bana karışık geldi neyi indirecegim ne yapacagım anlayamadım...şimdiden tşkler çalışmalarınızın devamını dilerim...

Edited by halilkan

• Editor

eski uefi derken demek istediniz? eski sistemlermi?

eğer kullandığınız makinaya multiboot olmayan herhangi bir dvd veya fat32 ile biçimlendirilmiş bellekle uefi kurulum yapabiliyorsanız bu sistemlede yapabilirsiniz ayrıca boyut engeli yoktur 4gb ve üzeri wim dosyaları ve isoları uefi kurabilirsiniz

Edited by köylü
  • Like 3

hayır hocam uefi ile legacy seçeneği bi arada olmayan pc yalnız uefi ile legacy ayrı ayrı seçenek

tamam hocam teşekkürler bide hocam elimde 64 gb sandisk usb var ona kurulum yapsam olurmu bbu flash diski ikiye bölme olayını anlamadımda 

• Editor

uefi+legacy seceneği birlikte olması şartı yok

biosta uefi etkinse uefi kurulum menüsünden başlar ve istediğiniz uefi kurulumu(windows7-8 Acronis.ve winpeler) secebilirsiniz

biosta legacy etkinse grafik menüden başlar

flasdiski sen bölmüyorsun ben bölerek acronisle backup aldım siz direk acronis kullanarak recovery yapacaksınız 64gb denemedim ama olur tahminim

Edited by köylü
  • Like 1

• Editor

hocam önceki sistemi nasıl kullanabilirm ?

önceki sistemde wim dosyaları ve isoları istemiştiniz bu sistemde hepsi içinde bişey yapmana gerek yok önceki sistem konusunda atacağınız wim dosyalarının yeri ve isimleri ilk mesajda yazıyor wimleri belirtilen yerlere atacaksınız

• Like 1

• Editor

bir önceki sistemden farkı nedir hocam iyi çalışmalar

hocam uefı kurulum nasıl yapabiliriz 

hocam önceki sistemi nasıl kullanabilirm ?

ibretle takip ediyorum  :|

• Like 7

ibretle takip ediyorum  :|

Okuldaki öğrencilerden alışık olduğumuz için böylesi durumlara bağışıklık kazandım artık :D Buradaki soruları okumak öğrencilerimin sınav kağıtlarını okumak kadar eğlenceli,takipteyim :D

• Like 1

Okuldaki öğrencilerden alışık olduğumuz için böylesi durumlara bağışıklık kazandım artık :D Buradaki soruları okumak öğrencilerimin sınav kağıtlarını okumak kadar eğlenceli,takipteyim :D

İnanın ki doğru söylüyorsunuz. Sadece soruları okuyarak bile bir şeyler öğrenilir.

Bu arada Teşekkürler Köylü indirip testlere başlıyorum...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...