Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

tib imajı içinden çıkaramazsın fakat recoveryden sonra silmek istediklerini silip yeni eklemek istediklerin varsa ekleyip yeniden backup alabilirsin acronisle

diskinde veri varsa yedekle acronis tüm diski siler ve backupu yükler recoveriden sonra harici diskini yeneiden bölmen gerekir

tamam mustafa abi teşekkür ederim . yalnız şöyle bir sıkıntı da var uefi kurulumunda sıkıntı yok ama 5tane pc de denedim 4ünde multiboot ekranı bozuk (tv de yayın bozukmuş gibi ) gibi geldi. onun bir çözümü varmıdır ? 

hocam tib dosyasını 32 recovery etsem sığar mı hocam kingston

Elinde ki flash belleğin boyutunu biz nereden bilelim. Sormadan önce deneseydin kardeş. Soru sormak için saçma sapan sorular sormayin. Her üreticinin flash bellek boyutu birbirinden farklı olabiliyor. Eğer sığmaz ise 2 gb .tib dosyasını kullan.

Keske torrent linkide olsaydı, eklenirse sevinirim

ben yinede başladım indirmeye  multiboot hazırlamada acemiyim daha,

ve uefi nasıl kurulur ve nerelerde hangi durumlarda lazım bilmiyorum ama sizlerin sayesinde öğreneceğim artık

win7 kurdum hep  win8 kurulumlarınıda öğrenecegim artık 

ve bu arada böyle güzel paylaşımı bizlerle buluşturduğunuz için teşekkürler elleriniz dert görmesin

Elinde ki flash belleğin boyutunu biz nereden bilelim. Sormadan önce deneseydin kardeş. Soru sormak için saçma sapan sorular sormayin. Her üreticinin flash bellek boyutu birbirinden farklı olabiliyor. Eğer sığmaz ise 2 gb .tib dosyasını kullan.

kingston 32 datadravel

hocam sandisk.tib dosyasını mı yoksa toshıba.tib dosyasını 32 gb kingston datatrawil için 

16 gb için toshıba.tib oluyorda 32 gb için sandisk.tib olmuyor hocam yardım ederseniz sevinirim 

hocam ilk başta toshıbayı sonra sandısk dosyasının içindekilerini mi kopyalıyoruz 

Edited by hasan1000

bir sorum olacak ben indirdim mesala bu sistemi acronisle atacam ama müşterilerin makinası diski 2 bölümlü dyi silior bu tek parça halinde yüklüor adamların verilerini nasıl simicez anlamadığım konu normalde acronisle yedeği cyi seçtin attın otomatikman cye yüklendiormu anlamadım disk partionla bölüorsun ama d kısmındaki veriler uçuyor

• Editor

bir sorum olacak ben indirdim mesala bu sistemi acronisle atacam ama müşterilerin makinası diski 2 bölümlü dyi silior bu tek parça halinde yüklüor adamların verilerini nasıl simicez anlamadığım konu normalde acronisle yedeği cyi seçtin attın otomatikman cye yüklendiormu anlamadım disk partionla bölüorsun ama d kısmındaki veriler uçuyor

yanlış yapıyorsun bu direk c ye yüklenen bir imaj değildir bunu usb ye recovery yapacaksın usb den de istediğin sistemikuracaksın

• Editor

nuri6633 tekrarlıyorum bu bir işletim sistemi değildir bildiğin usb multiboottur sadece usb belleğe veya harici diske uygulanır diski komple siler işletim sisteminin kurulu olduğu bir bölüme yüklenmez içerisinde windows kurulumları acronis winpe vesaire araçlariçerir

• Like 1

Sayın k@ylü kardeşim sana sonsuz teşekkür ederim.Bir usb de multiboot hem 7, hem 8.1  uefi kurulumunu bir türlü yapamıyorduk.Sayende bu sorunuda çözmüş olduk.

Ben Kingston marka 64 GB flasha yükledim.arda kalan boş yerede katılımsız program arşivimi koydum, süper oldu.

Kendi laptobuma format attım eufi windows 8.1 kurulum yaptım sorun yok. Sadece arkadaşlar USB 3.0 portundan çalışmıyor,2.0 portuna takınca oluyor.Bu belki benim laptopla ilgili olabilir.

Hiç düşünmeden edinin derim.

Sayın Köylü Hocam ben bu konuda acemiyim hocam soru sorrarak rahatsız ediyorum kusura bakmayın ben dün akşam toshibaya yazırdım fakat bir yeri olmadı resim cekip size gösterecektim... bir türlü resmini cekemedim resmini ceple cekeyim dedim mega piksel  camera düşük oldugu için cekemedim...bu akşam cekmeye calışacagım...bir iki sorum daha olacak... videonuzu çok dikkatli seyrettim... yaptıgınız işlemin aynısını benim pc yapiyorum... bir yer eksik kalıyor... orayı özellikle sizegösterp fikir almak istiyorum benim kendi pc de bu programların olması gerekirmi?      Camtasia studio 4 ....... Partition Wizard 8  hocam... 16gb Flashlar için boş tib için yaptıgınız işlem bittikten sonra pc ye formant atabilirmiyiz her hangi bir işlem daha gerekirmi? beni bu konuda aydınlatırsanız şimdiden tşkler dilerim... emeginize ve yüreginize saglık hocam çalışmalarınızın devamını dilerim....

Edited by halilkan

halilkan kardeş bende bu işlerde acemiyim ama köylü hocamın mesajında yaptığı bilgilendirmeden sonra çok basit şekilde format işlemini gerçekleştirdim. 2 gb lik tib imajını acronis programı ile 16 gb lik usb belleğe yazdıktan sonra daha önceden indirmiş olduğun işletim cd isosunu(win 7 yada win 8 ) winrar ile klasöre çıkart. sources klasörü içindeki install.wim'i usb belleğin içindeki sources klasörüne atıp ismini oradaki 0 kb dosyanın ismi ile değiştir. (örnek senin oraya kopyaladığın install.wim'in adı windows 7 için install78664.wim  windows 8 için ise install88664.wim olacak.) ben bu şekilde yaptım oldu kardeş.

Edited by atabey.06
  • Like 2

• Editor

Sayın Köylü Hocam ben bu konuda acemiyim hocam soru sorrarak rahatsız ediyorum kusura bakmayın ben dün akşam toshibaya yazırdım fakat bir yeri olmadı resim cekip size gösterecektim... bir türlü resmini cekemedim resmini ceple cekeyim dedim mega piksel  camera düşük oldugu için cekemedim...bu akşam cekmeye calışacagım...bir iki sorum daha olacak... videonuzu çok dikkatli seyrettim... yaptıgınız işlemin aynısını benim pc yapiyorum... bir yer eksik kalıyor... orayı özellikle sizegösterp fikir almak istiyorum benim kendi pc de bu programların olması gerekirmi?      Camtasia studio 4 ....... Partition Wizard 8  hocam... 16gb Flashlar için boş tib için yaptıgınız işlem bittikten sonra pc ye formant atabilirmiyiz her hangi bir işlem daha gerekirmi? beni bu konuda aydınlatırsanız şimdiden tşkler dilerim... emeginize ve yüreginize saglık hocam çalışmalarınızın devamını dilerim....

2gb lıl imaj işletim sistemi içermez winpeler ve boot dosyalarını içerir ve uefidüzenlemesi mevcuttur üst postta atabey06 nın anlattığı şekilde sistem içerisinde 0 kb gözüken wim dosyaları ve boyutu 50kb civarında gözüken boş iso dosyalarının aynı isimle dolusunu atarak kullanabilirsin

• Like 2

atabey şu an işyerindeyim akşam eve gidince Acronis programıyla yüklüyorum... en son  bir yer var o bölüm cıkmıyor... akşam kısmet olursa resmini cekecegim...ama buraya resmi nasıl yüklerim bilmiyorum sandikc 32 gb alsam fullmu kurarım... bilmiyorum yorumları okudugum zaman 32 gb yetmedigini gördüm...64 gb usb flash mı almam gerek bir türlü karar veremedim...diger türlü format attım fakat böyle hiç format atmadım nasıl formant atacagımı bilmiyorum... köylü hocamın yaptıgı sistemle bir yüklemeye çalışayım ögrenirim olmasa...4 bölümde yayınlamış sayın,,,ccaaggllaarr 4 bölümde resimler var......sag tarafta sarı üçgen Target disk size issue altta yuvarlak işaret koyacagım bölüm cıkmıyor The selected disk will be restored as is (disk' lay yine aşşagıda yuvarlak daire içinde... The selected disk will be convered to a GTP a lay  Destinaton disk cannot be used for bootting the diye bölüm cıkmıyor farklı bir bölüm cıkıyor... iki tane ufak yuvarlak daire olsa e üstekine mausla nokta koyup yola devam edecem... o yüzden yola devam edemiyorum...

Edited by halilkan

kardeş videodaki şekilde yaparsan hiç bi sıkıntı olmuyor 2gb olanı 16 gb usb de 29 gb olanıda 64 gb usb de denedim. ikiside sorunsuz boot etti. 16 gb usb ile format attım sıkıntısız. sen acronisle usb ye yazarken bi şeyi atlıyorsun büyük ihtimal.

vallahi bende anlamadım... ustat çok ugraştım olmadı o bölüm nedense farklı geldi video cok seyretim acaba gözümden bir bölümmü atlatım diyorum pause yaparak sayın köylü hocamın video da aynısını yapmaya calıştım bende bir türlü anlamadım...

halilkan kardeşim hangi bölüm farklı geldi anlamadım. video da 5.ci dakikaya kadar sorunsuz işlemleri sonuçlandırdıysan sıkıntı olmaması lazım. videonun 5.ci dakikasından sonraki bölümü atlayarak usb yi direk bilgisayarına takarak biosa gir ve oradan usbyi birinci sıraya alarak veya direk usbden başlatarak dene bence.

• Editor

vallahi bende anlamadım... ustat çok ugraştım olmadı o bölüm nedense farklı geldi video cok seyretim acaba gözümden bir bölümmü atlatım diyorum pause yaparak sayın köylü hocamın video da aynısını yapmaya calıştım bende bir türlü anlamadım...

[spoiler]

pre_1426789763__ekran_alnts.png

pre_1426789799__ekran_alnts1.png

[/spoiler]

• Editor

köylü hocam yardım edin 32 gb recover edemiyorum yardım et

yer yetmiyor içinden pardusu nasıl silebilirim 

bellek yeterli gelmiyorsa 2gb lık imajı recover edeceksin sonra 29gblık imaj içindeki ntfs bölümü kopyalayıp paste yapacaksın

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...