Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

uefi kısmında sistem olarak wim dosyası yok orayı oynamana gerek yok ntfs bölümdeki sources içerisindeki wim dosyasını değiştirebilirsin veya iso dosyasını değiştir

peki iso kısmını yada wim kısmındaki dosyaları silsek sıkıntı çıkarır mı farklı şeyler mi ? yer kaplaması açısından soruyorum.

bu olayı halletme imkanı varmıdır acaba köylü arkadaş

Merhaba ekledigim resmin en ustune hardiskten başlasın diye menülü bir bcd ayarlanabilirmi cunku kurdukduktan sonra açılışta usb takili ve unutuldudugu zaman ise tekrar kurmaya geciyormP18E2.jpg

• Editor

Hangi mesajdan bahsediyorsun mesajların duruyo

@bymax usb yi ilk sıraya alırsan o ekranı devamlı görürsün onun için ilk sıraya biostan hardiski göstereceksin usb den başlatacağın zaman f12 veya senin pc de boot hangi tuşta ise oradan göstereceksin yinede hdd den başlat için bakıcağım fırsat bulursam

• Like 2

bu olayı halletme imkanı varmıdır acaba köylü arkadaş

Bu normal bir durum zaten bios ayarlarını usbden başlat yazınca restart atarken usbyi çıkartmanız lazım

abi iso klasorunun içine sizin çalışmanız olan win7 lite ekledim kodları da aşağıda ki gibi yazdım. ama başlamıyor kodlarla ilgili bir sıkıntı mı var acaba anlamadım.

title Windows 7 Lite Nisan 2014\nWindows 7 tum surumler(iso ismi ve yolu /ISO/win7lite.iso)

debug off
set MYISO=win7lite.iso
map --mem (md)0x800+4 (99)
map /ISO/%MYISO% (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)

2gb olanın fat32 bölümünübiraz daralttım pe ler yok artı olarak lazesoft u koydum diğer peleride uefi kullanmak istersen baska bir bellek kullanırsın artık

abi pe lerden herhangi birtanesini uefi kısma nasıl ekleyebiliriz o çok lazım oluyor uefi sistemlerde yedek almak için not: 2gb lık  olan imaj  kurulu flash bellekte..

sıkıntı çıkmaz menüde normal kurulum ve iso kurulumu seçenekleri var sildiğin menü çalışmaz sadece isoyu silersen iso kurulumu seçeneğini secmiyeceksin

iso yu sildim abi ama multiboot ekranında sadece iso kurulumu var busefer 7 yada 8.1 kurulumu yapılmıyor. .wim uzantılı olanlar sadece uefi kurarken mi işe yarıyor ? isoları geri koysam wimleri silsem hem uefi kurulumunda hem normal kurulum da çalışır mı ?

köylü üstat kolay gelsin aero menü ve grubdos menü deki kurulum seçeneklerinde sıkıntımı var acaba windows dosyaları hazırlanıyor kısmında donuyor işlem yapmıyor geç işlem yapıyordur diye kendi haline bıraktım 3 saat sonra aynı yerde duruyordu boot managerdeki windows kurulumundan normal kurulum yaptım sanırım ki geçmiş mesajlarıda okuyunca iso dosyalarından yapıyor galiba geçmiş mesajlardaki iso yükleme sorunu sorunu çözüle bildimi acaba birde şilk önce win 8.1 kurdum 1 hafta kullandım DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET sorununa çözüm bulamadım nitekim birde ekran kartımı görmüyordu mu tanımıyormuydu tekrar dan sizin win 7 geçiş yaptım orada herşey normal ama en başta kurulum sıkıntısı aynı yani değişiklik yok çalışmalarınızda başarılar uzun uğraşlar sonucunda bizlere paylaşım yapıyorsunuz iyiki varsınız

Bu normal bir durum zaten bios ayarlarını usbden başlat yazınca restart atarken usbyi çıkartmanız lazım

mutlaka çıkartılıyorda o anda bi şey oluyor usb takılı kalıyor ve aynı seyi tekrar yukluyor ben sadece multibotlardaki gibi ilk başlangıc menusunde hdd den baslat olsa usb unutulup takılıda kalsa direkt acar ben simdilik cozum olarak saniye olayını devreden cıkardım direkt o menude kalıyor ancak ben enter basarsam gidiyor

günaydın Arkadaşlar Elinize Sağlık Köylü Hocam Sisteminiz Çok Güzel Ve Başarılı Teşekkürler  Sorum Şu hocam Bilgisayar Başlangıcında ilk uefi değilde direk gfx menüsünü nasıl açabiliriz TEŞEKKÜRLER

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar iyi akşamlar aşagıdaki tib dosyasını indirip acronis ile 16 gb flaş bellege yazdırdım.

16gb Flashlar için boş tib dosyası linki

boyut:2.gb

Resimi aşagıda

ZD56Bz.png

Elimde hazır windows 7 ve windows 10 iso mevcut bu iso ları ''konuyla ilgili yorumları okudugumda bazılarında Sources klasörüne kopyalayacaksın bazılarında ISO>WIN>klasörüne kopyalayacaksın deniliyor benmi yanlış yorumluyorum lütfen yardımcı olun''

Benim elimdeki ıso ları Wın klasörüne kopyaladım resimi aşagıda

(denemek için bir ısoyu klasörü ile koyaladım diger ıso yu normal kopyaladım resimde göründügü gibi)

Aşadaki ISO>WIN >Klasörünün içine attıgım ıso lar

VVQn2B.png

yukardaki işlemi yaptıktan sonra pc yi flas tan başlattım sonuç alamadım.

Bundan sonra sizlerin yapacagı yorumlar sayesinde sonuca ulaşacagımı umuyorum

Konuya devam etmek kendimin win klasörüne kopyaladıgım ıso ları buradan kaldırdım.Aynı ıso ları bu sefer SOURCES klasörüne kopyaladım  resim aşagıda

PC yi yine Flas dan başlatım yine sonuç alamadım

JYVJzJ.png

Edited by cankusa
  • Like 1

Arkadaşlar iyi akşamlar aşagıdaki tib dosyasını indirip acronis ile 16 gb flaş bellege yazdırdım.

16gb Flashlar için boş tib dosyası linki

boyut:2.gb

Resimi aşagıda

ZD56Bz.png

Elimde hazır windows 7 ve windows 10 iso mevcut bu iso ları ''konuyla ilgili yorumları okudugumda bazılarında Sources klasörüne kopyalayacaksın bazılarında ISO>WIN>klasörüne kopyalayacaksın deniliyor benmi yanlış yorumluyorum lütfen yardımcı olun''

Benim elimdeki ıso ları Wın klasörüne kopyaladım resimi aşagıda

(denemek için bir ısoyu klasörü ile koyaladım diger ıso yu normal kopyaladım resimde göründügü gibi)

Aşadaki ISO>WIN >Klasörünün içine attıgım ıso lar

VVQn2B.png

yukardaki işlemi yaptıktan sonra pc yi flas tan başlattım sonuç alamadım.

Bundan sonra sizlerin yapacagı yorumlar sayesinde sonuca ulaşacagımı umuyorum

Konuya devam etmek kendimin win klasörüne kopyaladıgım ıso ları buradan kaldırdım.Aynı ıso ları bu sefer SOURCES klasörüne kopyaladım  resim aşagıda

PC yi yine Flas dan başlatım yine sonuç alamadım

JYVJzJ.png

kardeş SOURCES klasörüne iso dosyalarını değil, senin elinde bulunan iso dosyasını klasöre çıkararak içindeki install.wim dosyasını atacaksın ve adını da artık  windowsun hangi sürümünü kuracaksan (win 7 için install78664.wim) (win 8 için install88664.wim) (win 10 içinde install108664.wim) olarak değiştirmen lazım. bilmem anlatabildim mi?

Cevap verdiginz için teşekür ederim 

Isonun içeriginin resmini çektim ve aradıgım dosyayı işaretledim,isonun içinde win 7 nin bütün versionları var,istedigimi cihazıma kurabilirmiyim.

ZDnAzG.png

iso dosyasını klasöre çıkartım  içindeki install.wim dosyasını Sources klasörüne aktarmak istedigimde resimdeki uyarı ile karşılaşıyorum,bu sorunu nasıl çözebilirim

5dqEGq.png

UltraISO 9.6 Portable Türkçe yukardaki işlemi yapmak için kullandıgım program

iso dosyasını klasöre çıkartım  içindeki install.wim dosyasını Sources klasörüne aktarmak istedigimde resimdeki uyarı ile karşılaşıyorum,bu sorunu nasıl çözebilirim

5dqEGq.png

deneme sürümü yani lisansiz sürüm demis  lisans li sürüm bulup öyle denemeni öneririm 

not bunu denedigim icin bu link veriyorum 

http://www.tnctr.com/topic/7038-ultraiso-premium-edition-9623059-portable/?p=1513409

Edited by firtina_limani

5dqEGq.png

buyur buradan indir

https://yadi.sk/d/uVO-HcpOh4bWZ

22.00  kadar link açık

çıkarmak

kk0pyq.jpg

eklemek

QAyNdy.jpg

saygılar

Edited by adbenim

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...