Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

merhaba

ben 32 gb belleğe kurdum sorunsuz çalışıyor ama windows10 yüklemek istiyorum. sistemde yer yok. acaba pardus 32 bit ve başka nereyi silebilirim. birde windows 10 lar nereye yüklenecek

merhaba 16 gb olan versiyonu indirdim, aero menü kullandığımda wim kullanıcağım için flash boyutu yetmiyor onun için grub4dos menüden başlatıcam sadece windows iso kullanarak, sormak istediğim şu olacak, grub4dos menüden başlatıp sadece iso kullanırsam uefi kurulumda yapmam gereken birşey varmı yoksa uefi olarak da normal şekilde çalışacakmıdır ?

• Editor

grubdos ve aero menüuefide çalışmaz daha doğrusu gpt diskte uefi kurulu bir sistemde görünmez

eğer diskin gpt ve uefi sistem kullanıyorsan usb den başlattığın zaman uefi menüyü görürsün seçeneklerde iso ve wim kurulumu vardır

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

Arkadaşlar yeni konuda işletim sistemleri yok boş olarak upload edeceğim bu hali ile 7gb civarında bir dosyadır yeni sistemde bikaç değişiklik yaptık
Aero menü kaldırıldı
Fat32 bölümü yerine çok küçük bir fat bölümü eklendi
uefi ve normal kurulumlar ntfs bölümünden başlayacak uefi için 4gb sınırı yoktur istediğiniz büyüklükteki wim dosyasını ntfs bölümden kurabileceksinizşu an upload aşamasındayım hızım çok düşük olduğu için hafta ortasını bulur aşağıda ekran görüntüleri vardır
[spoiler]pre_1448196532__ekran_alnts2.png
pre_1448196584__ekran_alnts.png
pre_1448196662__ekran_alnts3.png
pre_1448196886__ekran_alnts.png
pre_1448196975__ekran_alnts2.png
pre_1448197002__ekran_alnts3.png
pre_1448197034__ekran_alnts4.png
pre_1448197215__ekran_alnts.png
pre_1448197255__ekran_alnts2.png
pre_1448197293__ekran_alnts3.png
pre_1448197331__ekran_alnts4.png[/spoiler]

• Like 4

@köylü Abi çift partition olan flashta düzenleme yaparken ikinci partitiona nasıl erişiyorsun? Ben linux ile açıyorum epey uğraştırıcı oluyor. Bu iş için kullandığın bir program falan var mı yoksa bütün ayarlamaları yapıp ondan sonra mı ikiye bölüyorsun?

@köylü Abi çift partition olan flashta düzenleme yaparken ikinci partitiona nasıl erişiyorsun? Ben linux ile açıyorum epey uğraştırıcı oluyor. Bu iş için kullandığın bir program falan var mı yoksa bütün ayarlamaları yapıp ondan sonra mı ikiye bölüyorsun?

Bootice programı ile yapılıyor.

bu köylü abinin yaptığı iki bölüm partition birinci bölüm fat32 256kb falan nfts bölümü flashdiskin kaçlıksa okadar birinci fat olan kısım sadece uefi olarak boot etmesi için kullanacağın bir boyutta değil zaten 

• Editor

fat bölümünü rufustan aldım editledim bayağı sıkıntı oldu önce rufusla hazırladım partition wizardda açtım düzenledim sonra diğer usb ye diski kopyaladım fat bölümü ile işimiz olmayacak sadece orada boot dosyaları var tüm dosyalar ntfs de bu 256 kb lık bölüm acronis yedeğini recover yaparken biraz büyüyor önce ntfs bellekten çok küçük miktarda bir ikinci bölüm ayırdım rufusla hazırlanmış usb içindeki bölümü partition wizard la ayrılmış bölüme copy yapıyorsun işin mantığı bu

• Like 2

arkadaşlar selam, pascal multibootundan bunun ne farkı var. pascal flasımda var. bunu da usb harddiskime yükleyeyim diyorum.

pascal normal sitem krulumuysa, bundaki acronisle sistem kalıbını  hem daha hızlı atmak hem de programlarla beraber hazır olması mı. yani bildiğimiz acronis kolaylığı mı

fark tam olarak ne? bunun en büyük avantajı nedir

Edited by teknikdeha

sayın hocam pe lerin içinde olmadığı sadece menülerin olduğu 50 100 mblık boş imaj paylaşabilir misin.

okulda öğretmenler için özel bişey tasarlıyordum. senin önceki çalışmanı temel alarak. ancak bu çok daha güzele benziyor fat kısmı çok daha küçük, nasıl yaptığını şimdiden merak ettim. başarılarının ve çalışmalarının devamını dileriz...

Arkadaşlar yeni konuda işletim sistemleri yok boş olarak upload edeceğim bu hali ile 7gb civarında bir dosyadır yeni sistemde bikaç değişiklik yaptık
Aero menü kaldırıldı
Fat32 bölümü yerine çok küçük bir fat bölümü eklendi
uefi ve normal kurulumlar ntfs bölümünden başlayacak uefi için 4gb sınırı yoktur istediğiniz büyüklükteki wim dosyasını ntfs bölümden kurabileceksinizşu an upload aşamasındayım hızım çok düşük olduğu için hafta ortasını bulur aşağıda ekran görüntüleri vardır

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...