Jump to content

java kurulum hatası java kurulmuyor yardım pls

NoKTa25

Recommended Posts

java nın yenı verrsıyonunu manuel olarak ındırdım yanlız oncekı versıyonunu prograg ekle kaldırdan kaldırdım bu sefer bunu kuramıyorum donusumlerı uygulama hatası belırtılen donusum yollarının kullanıldıgından emın olun dıye bır uyarı gelıyor ve kurullmuyor acıl yardım lutfen

tsk ederım dostum wındows repaır denılen bı program sayesınde sorunun usttesınden geldım ama senın javayıda kurdum zaten sorun java kuramamamam dı programıda herkese tavsıye edderım wındowstakı sorunları kesın duzeltıyo

Windows repair'in once neyi duzelttigine bakmak lazim. Ondan once de kurulum yalnizca JRE ise yine sun sitesinden indirilir sitede onerilen de bu. Eger SDK ise versiyon 6 Sun sitesinde versiyon 7 de Open Code olarak mevcut. Bu arada Netbeans 6 yeni cikti inline help sistemine sahip yazarken aninda kod yardimi yapiyor ki bu 5.5 de yoktu. Bu da ucretsiz. Netbeans 6 Full versiyonu Sun application server ile geliyor (jsp servlet ogrenenler icin). Yalnizca komut satirindan calisanlar JDK6 kurup baska sey kurmamali. Bu arada eger evvelce PC de visibroker corba filan ile kurulu delphi7 varsa java.exe komutu hata verir. Dunya kadar adam internette sormus cevabi hala yok. Buna neden de classpath deki interbase ile ilgili bir ...jar satiri. Onu silmek gerek. Bunu da bu arada paylasayim dedim. Netbeans artik Java'nin parcasi oldu cunki hizli kod gelistirmek icin gerekli. Veri bankasi de var. Java DB Derby filan. Bu arada kurarsaniz app server sifresini degistirmeyi unutmayin port 4848 sifre:adminadmin. Server+DB acilip kapanabilir sekilde yapilmis. Iyi javalar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...