Jump to content

Sysprep Ile Ilgili

raprap95
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben kendime bir windows 7 sysprep oluşturdum lazım olan programları gömdüm güncellemeleri ekledim bu sistemi kurarkende 100 mb lık alanı oluşturmadım yani tek partion şeklinde kurdum herşey tek parca c diskinin içinde kurulum bittikten sonra sysprer penceresinden yeniden başlat dedim ve iwindows açılmadan acronis 2014 ile imajını aldım istedğim her türlü pcye imajı atıp windowsu çalıştırıyorum sorun yok. Şimdi benim sorum şu gittim bir yere adamın bilgisayarı iki partion C: ve D: diyelim D: alanında kullanıcının yedekleri var ben elimdeki imajı sadece C: diskine atmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim imaj atarken sadece C: diskini nasıl seçebilirim bir kaç kişiye sordum mümkün değil dedi cevaplarınızı bekliyorum :)

Misal eline 8 yüklü makine geldi C 100gb D 500gb

Acronis disk director'u açtın C 350mb D 100gb E 500gb gözüküyor

C ve D'yi silip yeniden bölün oluşturacaksın

Bende ki xp ve 7 (32-64) imajları o şekil aktarıyorum

Not: 7' de sysprep yaptığında "Sistem denetim moduna gir"de yeniden başlat

Sonra başlat - gelişmiş kullanıcı profilleri özellikleri ve eski kullanıcıyı sil

Ardında "ccleaner" ile sistem temzilemesi ve device remover ile tüm sürücüleri silebilirsin

Misal eline 8 yüklü makine geldi C 100gb D 500gb

Acronis disk director'u açtın C 350mb D 100gb E 500gb gözüküyor

C ve D'yi silip yeniden bölün oluşturacaksın

Bende ki xp ve 7 (32-64) imajları o şekil aktarıyorum

Not: 7' de sysprep yaptığında "Sistem denetim moduna gir"de yeniden başlat

Sonra başlat - gelişmiş kullanıcı profilleri özellikleri ve eski kullanıcıyı sil

Ardında "ccleaner" ile sistem temzilemesi ve device remover ile tüm sürücüleri silebilirsin

Cevabın için çok teşekkür ederim ama, dediğin gibi yaptım sadece d bölümünü bıraktım şimdi diğer bölüme imajı nasıl atıcam adımları neler zahmet olmazsa cevaplar mısın :)