Jump to content

Msi Cx61 2Oc 454Tr Takılma Ve Appcrash Sorunu

devrim1994
 Share

Recommended Posts

2014'ün 6. ayında msi cx61 2oc 454tr model laptop aldım. (solid ve autocad için.)
Pc de render aldım normal sayılır sanırım. Parça sayısı 450-500 parçalık makine.
Render den 1 hafta sonra pc mavi ekran hataları vermeye başladı ve bende leptobun arka kapağını açtım. ram'i söküp diğer slota taktım. (elixir 8gb 1600mhz)
Fakat sorun devam etti ve bende servise verdim. Msi teknik servisi İstanbul da olduğu için İstanbula gitti.
Orda fan değişimi yapılmış. Zaten fanda ses çıkartıyordu fan dönerken kenarlara sürtüyormuş ses ondan kaynaklıymış.

Bilgisayar gelince kullanmaya başladım sorun yok gibiydi. Win8.1 single language kullanıyorum orjinal gelen sürüm pc içindeki.
Pc sürekli takılmaya başladı. Eskisi gibi herşeyde takılıyordu. Bende win 8.1 pro yükledim ama aynı şekilde devam etti. Bende son çare olarak win7 tüm sürümlerini denedim. 64 bit ve 32 bit lerin onda da a dan z ye kadar pc de ne yüklüyse appcrash hatası veriyor. Ekran siyahlaşıyor tekrar başlatınca bu sorunu bir türlü çözemedim yazılımsal olarak.

Sorun ya ramda ya da hdd de diye düşündüm.
İlk olarak hdd aldım7200 rpm 750gb wd model olanı aldım ama değişen bişey olmadı.
Hdd den kayfım yok msideki hdd yide eski laptobuma taktım zaten.
Bugünde ram den emin olabilmek için memtest programını usb den çalıştırdım hala hata çıkmadı.

Ben ne yapcam bilmiyorum.
Pc de ısınma sorunu yok. Zaten termal macun değişimini de yaptım.
Yüklediğim oyunlarda hiçbir şekilde kasma olmuyor. Battlefield 3 ü örnek verebilirim highte.
Far cry 4 te highte kasmıyor oyun performansı oldukça iyi. Özellikle asc black flog da maximumda saatlerce oynadım bana mısın demedi daha önce.
Pc bozulmadan önceydi tabiki bunlar.

Lütfen bana garantiye gönderin diye öneride bulunmayın. İstanbula gittiğinde geri alana kadar canım çıktı. Bi daha asla vermem zaten. Garanti kapsamı dışında kaldı servis point etiketini yırttığım için.

Şöyle çelişkili bişey var anlatımında hem her şey de hata veriyor diyorsun. Hem oyunu saatlerce oynuyorum diyorsun. Ne zaman hata veriyor ne zaman sorun yok.

laptopların soğutmaları zayıftır her zaman. Renderde cipset yada ram ısnmasından kaynaklı sorun olabilir.