Jump to content

Windows Yüklenemiyor Hatası Nedir?

murathassoy
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar 

Sizlerden bu konu hakkında yardım isteyecektim. Sadece kendi adıma değil belkim bu sorunu yaşayanlarda var olabilir onlarda faydalasın amacından...

Bilgisayarıma Format atarken 1 haftadan fazla süreyle aşağıdaki hatayı alıyorum.

ISO dosyalarını tamamen Cd DVD lere Ultraiso sistemiyle yazdırıyorum ayrıca Usb'ye Rufus ile yazdırıyorum.

Diyeceksiniz ki hatalı yazdırıyor olabilirsin. Evet onu defalarca düşündüm denedim ama böyle bişi anlamadığım konu ise Evimde kurulum yaptığımda aşağıdaki hatayı devamlı karşıma çıkıyor. Bilgisayar'cıya götürdüğümde kendi yazdığım DVD'leri Usb'leri deniyorum orda Tamamen kurulum gerçekleştiriyorum.

Bundan sebep Anlamadığım tek konu neden Kendi evimde denediğim usb'ler ve DVD'ler çalışmıyor Aşağıdaki hatayı alıyorum çözemedim...

[spoiler]

zmkby9.png

[/spoiler]

Windows Yükle:

windows,gereken dosyaları yukleyemiyor.dosya bozuk veya eksik olabilir.yükleme için gereken tum dosyaları kullanılabilir oldugundan emin olun yüklemeyi yeniden başlatın...

Edited by MostWanted

1) setup.exe dosyalarını kontrol et. Örnek windows 8.1 boot.wim kullandıysan usb nin ana dizinindeki setup.exe ve source klasöründeki setup.exe nin sürümleri aynı olsun. boyutları farklıdır ancak sürümler önemli. Daha önce benzer sorunla karşılaşmış ve bu şekilde çözmüştüm.

2) bilgisayarında virüs olabilir, taratmanı öneririm (başka yerde çalışmış olması bu ihtimali düşürse de denemekte fayda var)

3) grub4dos komutları: bu komutlarda diskin yerlerinin değiştirilmesi ile ilgili bir satır vardı onu eklemeni öneririm.

Aklıma gelenler bunlar.. saygılar..

destroychip : virus taraması yaptım sorun cıkmadı yanlız benım anlamadığım tek nokta evimde kurmaya çalıştığım formatlar windows yükle hatası çıkıyor ama bilgisayarcıda aynı usb ve DVD ile kurulum yapıyorum orda hata vermiyor ben bunu hala çözemedim.

Cirkin_01 : Evet var

kardeş benim de başıma gelmişti hdd yi değiştirince  sorun kalmadı başka bir hdd ile çalış bakalım ne olacak .eğer başka hdd ile atabiliyorsan demektir ki  senin hdd format esnasında bad sektöre denk geliyor  . bir dene kerdeşim bakalım  bize de duyur sonucu iyi geceler.

Arkadaşlar Hdd'de sıkıntı yok. 

Benim demek istediğim ve öğrenmek istediğim sıkıntı Evimde Format atıyorum son aşamaya gelirken Bu hata Çıkıyor... 

Windows Yükle : windows,gereken dosyaları yukleyemiyor.dosya bozuk veya eksik olabilir.yükleme için gereken tum dosyaları kullanılabilir oldugundan emin olun yüklemeyi yeniden başlatın...

Ama pc'yi Bilgisayarcıya götürüyorum kurulum yapıyorum aynı USB ve DVD ile kuruyorum bu hatayı vermiyor bunu anlatmaya çalışıyorum neden olabilir umarım anladınız beni :(

Yüklediğim Sistemler : Windows 7 * Windows Xp

Denediklerim : Win7_SP1_13in1_AIO_ESD_TR - Win7_13in1_TR - AprilUltimate - WinXP_Sp3_Final_TR

NOT: Kimsenin Emeğinde Sorun var demiyorum... 

Edited by murathassoy

Hocam evin altında yatır felan var mı?  :troll:

yasak_ask :) barim sen yapma ya gözün sevem bende anlamadım gitti bu işi 

kendi pc ne başka yerde format atıyor evde atamıyor musun

Aynen Ole be dostum inan delircem ben bu konuda bakalım ne çıkıcak sonunda 

kardeş belki biostan kaynaklanıyordur. eğer biosa entegre slic tablosu varsa belki bu soruna yol açıyor olabilir. BIOS upgrade denemeni tavsiye ederim.

edit: ilk mesajımda belirtmiştim setup.exe sürümlerini kontrol ettin mi?

Edited by destroychip

çok nadirde olsa bazı pc'lerde statik elektrik kalıntısı bu hataya sebebiyet verebiliyor elinde ram varsa yenisi ile dene yok ise slot yerlerını deiştir

pc fişini çektikten sonra powere bi 10-15sn basılı tut

Edited by casper0007

Evde kuramıyor ve bilgisayarcı da kurabiliyorsan aklıma elektrik kabloları gelir bir tek. Aynı DVD ve USB yi kullandığını söylüyorsun. Bilgisayarın power kablosunu değiştirmeyi dene. Yine düzelmezse farklı bir priz veya üçlü kullanıyorsan onu değiştirmeyi dene. 

Her ihitmale karşı RAM'in yerini değiştirmeyi de deneyebilirsin.

kardeş masaüstü ise pc yi o bulunduğu yerden başka bir yere kaldırmanı öneririm duvarlardan yada yerden geçen elektrik kablolarından bilgisayarın etkileniyor olabilir (ne alakası var deme dene (tecrübe)) :)

Evde topraklama varmı?

Ne alaka anlamadım! :o  ein yakınlarında türbe falan varmıdır ondan dolayı olmuyor olabilir deseydin bundan daha mantıklı olurdu :D

Topraklama olan prizde powersupley yanma olasılığı daha düşükdür.

Topraklama iyidir beyaz eşyanın canıdır :)

Edited by sns

bu sorunla benle karşılaştım hatta dvd de hata var diye atmıştım tekrar indirdim gine aynı hatayı verdi

usb den aynı hatayı aldım onu sildim yeniden yükledim gine aynı hata nasıl cözdügümü hatırlamaya calışıyorum nasıl olmuştu

şu anki kullandıgınız sistem ne acaba

bu sorunla benle karşılaştım hatta dvd de hata var diye atmıştım tekrar indirdim gine aynı hatayı verdi

usb den aynı hatayı aldım onu sildim yeniden yükledim gine aynı hata nasıl cözdügümü hatırlamaya calışıyorum nasıl olmuştu

şu anki kullandıgınız sistem ne acaba

Windows 7 Kullanıyorum şuan