Jump to content

Fazla xp yi pc den kaldırma?

basket

Recommended Posts

konu yazılım kısmında ve doğru yerde sonuçta xp işletim sistemi ve bir yazılım sorunum şu arkadaşlar bilgisayarımda 3 tane sistem kurulu idi.açılışta hangisinden istersem ondan açıyordum.şimdi 2 tanesini disklere biçimlendir diyerek sildim ama hala açılışta 3 tane sistem görüyor haliyle silinen 2 taneyi açmıyor seçince ama ben bilgisayarım direk açılsın istiyorum diğer 2 sistemi görmesini nasıl engellerim.?

konu yazılım kısmında ve doğru yerde sonuçta xp işletim sistemi ve bir yazılım sorunum şu arkadaşlar bilgisayarımda 3 tane sistem kurulu idi.açılışta hangisinden istersem ondan açıyordum.şimdi 2 tanesini disklere biçimlendir diyerek sildim ama hala açılışta 3 tane sistem görüyor haliyle silinen 2 taneyi açmıyor seçince ama ben bilgisayarım direk açılsın istiyorum diğer 2 sistemi görmesini nasıl engellerim.?

arkadaşlar bu konuda bende muzdaribim lütfen bir yardım edin

Başlat / çalıştır'ı tıklayın ve msconfig yazın.

Daha sonra bbot kısmına gelin ve başlatmak istediğiniz işletim sistemini seçin. Bu kadar basit. Daha sonra isterseniz diğer işletim sistemlerinin dosyalarını silebilirsiniz.

bilgisayarıma sağ tıkla özelliklerden gelişmiş-başlangıç ve kurtarma-ayarlar-düzenle====buradan düzenle not defteri ile açıldıktan sonra kaldırdığın sistemleri buradanda sil bu kadar

Başlat>Çalıştır a "msconfig" yazıp enterle. Açılan pencereden "BOOT.INI" sekmesine gir. "Tüm Önyükleme Yollarını Denetle" butonuna bas. Windows senin için gereksizleri boot menüden silecektir.

Hacerliğini yiyeyşm senin! :D

eleman ne zannettiyse kendini :)

bu arada yardımcı olan herkese teşekkürler arkadaşlar ama boot .ini menüsünden tekrar normal başlangıcı seçtiğim zaman başlangıçta yine aynısı oluyor 3 sistemi de görüyor seçmezde seçmeli başlangıçta kalırsa bişey yok.birde not defterinden sil onlarda kalkar diyen bir arkadaş vardı onu da denedim oluyor ama her açılışta boot ini c windows dan ön yükleniyor diyor kesin çözüm değil yani ikiside ne yapmak gerek?

• Administrator

eleman ne zannettiyse kendini :)

bu arada yardımcı olan herkese teşekkürler arkadaşlar ama boot .ini menüsünden tekrar normal başlangıcı seçtiğim zaman başlangıçta yine aynısı oluyor 3 sistemi de görüyor seçmezde seçmeli başlangıçta kalırsa bişey yok.birde not defterinden sil onlarda kalkar diyen bir arkadaş vardı onu da denedim oluyor ama her açılışta boot ini c windows dan ön yükleniyor diyor kesin çözüm değil yani ikiside ne yapmak gerek?

Yanlış girdileri silmişsin sen. 30 yazan bekleme süresini 1 yap. Görmezsin bir daha.

başlat çalıştıra c:\boot.ini yaz Operating system başlığının altındaki

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

haricindeki diğer bütün satırlası sil ve kaydet hepsi bukadar:D

merhaba arkadaşlar benimde tam tersi bir sorum var.

bilgisayarımda iki tane işletim sistemi vardı.

Önceleri açılışta soruyordu ve bende hangisini istersem onu açıyordum.

Fakat şu an otomatik olarak açılıyor.

diğer işletim sistemide hala yüklü.Ama kullanamıyorum.

Bunu nasıl düzeltebilirim.?

Önce winxp cd'sini yerlestirip cd den açılış yapıp recovery console'a girmeniz gerek. Buradan Diğer sistemin açılış kaydını onarmanız gerekiyor.

Recovery işlemini

Please register to see this content.
buradan bakarak takip edebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...