Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

grRQq5.png

SolydXK 201902 Debian Stable  (Xfce,Kde)

Güncelleme tarihi: 4 MART 2019

OS Tipi: Linux
Temel: Debian (Stable)
Kökeni: Netherlands 
Mimari: x86_64
Masaüstü: KDE, Xfce

Hakkında

Kararlı ve güvenli bir ortam sağlayarak kullanımı kolay bir dağıtım olmayı hedefleyen Debian GNU/Linux’un kararlı sürümüne dayalı olarak yapılandırılan SolydXK’in Xfce (SolydX) veya KDE (SolydK) masaüstü ortamlarıyla sunulan güncelleştirilmiş 201902 sürümü, SolydXK ekibi tarafından duyuruldu. Live Installer’in başlatılırken kendini güncelleyececeği belirtilirken, live Installer’in şimdi flash sürücüler için f2fs ve nilfs2 dosya sistemlerini desteklediği ifade edildi. Yükleme sırasında bölüm şifrelemenin geliştirildiği söylenirken, kullanıcı gizliliğini artırmak ve Mozilla’nın dağıtım politikalarına uymak için SolydXK Firefox ayarlarının daha da değiştirildiği belirtildi. Waterfox ise artık SolydXK deposu tarafından paketlenip dağıtılıyor.
İndirme linkleri | Kaynak linkler:

Alıntı

Edited by forjest
  • Like 3

• 4 hafta sonra ...

Bu ilacli demi hocam tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk

JriverMcenter'ı kullanmadım fakat xbmcMcenter tavsiye ederim opensource açık kaynak dağıtım lisans gerekmiyor jriver için gerekebilir sanıyorum denemek lazım :)

• 1 ay sonra...
  • TornadoEffect changed the title to SolydXK 201807 Stable (Xfce,Kde)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By forjest
      WINBUNTU 15.10 FİNAL 64 BİT TÜRKÇE
      HAYALLERİNİZDEKİ LİNUX SİZLERLE!

Uzun süredir üzerinde çalıştığım Winbuntu 15.10 64 bit Linux temelli işletim sistemi tamamlandı!
      HIZLI BAKIŞ
      Güncel - Final - Stable - Açık kaynak
      Legacy - EFI Desteği - USB.Dvd disklerden Live Olarak Çalışır.
      Tüm programlar Özenle Seçilerek Orjinal ISO'ya Entegre
      Ubuntu tabanlı açık kaynak Linux işletim sistemi üzerine yapılandırılmıştır.
      Tamamen Türkçe Dilinde işletim sistemi + Uygulamalar Türkçe gelir.
      Tüm dünya dillerinde kurulum ve kullanma özgürlüğü.
      Kuracağınız diski seçin,Kullanıcı adı şifrenizi belirleyin kuruluma geçin trdil,klavyeQ,bölge ayarları (istanbul,turkey seçili gelir.)
      Her kullanıcının ihtiyacını karşılayacak potansiyele sahip uygulamalar ile gelir.
      Windows ile yanyana kullanabilme,DVD/Usbdisklerden Live çalıştırılarak kullanım,Diskler üzerinde işlemler yapmak özellikleri.
      Ofis,Resim,Çizim,Video düzenleyicileri,Sanal sistem kurulumları,Sohbet uzaktan bağlantılar yapmak için kullanıma hazır.
      Root hesabı kullanıcı adı: root / şifre: root olarak belirlenmiştir.Klavyenizden aynı anda (CTRL-ALT-F1)'i tuşlayarak geçiş konsoldan root'a geçiş yapabilirsiniz.
      WINBUNTU 15.10 AMD64 FİNAL TÜRKÇE
      AÇIK KAYNAK - ÜCRETSİZ - LINUX İŞLETİM SİSTEMİ
      SİSTEM HAKKINDA GENEL BİLGİLER
      ÖNEMLİ BİLGİ:
      Farklı sitelerde paylaşacak olanlar yapımcı ismi ile alıntı olduğunu belirtmeleri rica olunur.Alternatif link verilmeyecektir sunumu okumanız önerilir.İndirme işlemleri sonrası MD5hash değerlerini kontrol ediniz.WinRAR kullanılarak kurtarma kaydı eklenmiş ve paketlenmiştir.
      Linux kurup alışmakta zorluk çekenler için windows10 simge,tema,wallpaper sistem görsellleri kullanılmıştır bu sayede linux kullanımının daha keyifli ve tercih edilebilirliliği düşünülerek bu çalışmayı yapmayı düşündüm ismide tema paketinde yer alan winbuntu olarak adlandırdım kullanımda temel gereksinimlere cevap verecek programlarda dahil edildi. 
      HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANINIZ
      ESENLIKLE KALINIZ! SAYGILARIMLA FORJEST  
      İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER KONULARIM
      Winbuntu 16.04 Lts 64 Bit Türkçe
      Winbuntu 16.04.1 LTS 32 Bit Türkçe
      Xubuntu 16.04.1 Lts Customized X64 Bit Türkçe
      Macbuntu 15.10 Amd64 Final Türkçe Konusu
      Linux Mint Ubuntu Prog. / Ipuçları, Genel Bilgiler
    • By forjest
      ChaletOS 14.04.3 LTS Stable Final
      UPDATE: 19 FEBRUARY 2016

List of included software:
      Accessories: Arhive Manager, Calculator, Catfish File Search, File Manager (Thunar), Mousepad Text Editor, Notes, Screenshot, Terminal Emulator.    
      Games: 2048, AisleRiot Solitaire, PlayOnLinux.
      Graphic: GIMP Image Editor, Ristretto Image Viewer, Simple Scan.
      Internet: Firefox Web Browser, Great Little Radio Player, Pidgin Internet Messenger, Thunderbird Mail, QBitTorrent.
      Office: Dictionary, Document Viewer (Evince), Great Little Book Shelf.
      Settings: ChaletOS Style Changer, Default Style Restore,  AutoMount.
      Multimedia: Audacious, Audio Recorder, Brasero, Cheese, VLC Media Player, PulseAudio Control.
      System: BleachBit, Disks, Disk Analizer, GDebi Package Installer, Synaptic Package Manager, Task Manager, GParted, Ubuntu Software Center, Wine, Windows Wireless Drivers, USB Formatter, USB Image Writer, Startup Disk Creator.

TANITIM VIDEOSU
      [media]https://youtu.be/jQnmT5kDX_U[/media]

AÇIKLAMALAR:
      Henüz denemediğim bir dağıtım fakat gördüğüm kadarı ile,ilk ve son kullacının ihtiyaçlarını fazlası ile karşılayacak şekilde tasarlanmış güncelleme upgrade güvenlik,görsellik olarak tatmin edici düzeyde olduğunu söyleyebilirim en kısa zamanda deneyip detaylı yorumlarımı buradan sizlerle paylaşırım değerli arkadaşlar herkeze iyi günler dilerim saygılarımla :)
      İNDİRMELİNKLERİ
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...