Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Dizi Izleme Sitesi Kurmak Istiyorum ?

Recommended Posts

Selamlar .. arkadaşlar şimdi benim elimde baya bir arşiv var .. 10 tb a yakın 720p ve biraz da 1080p dizi arşivim var . ben bunları değerlendirmek istiyorum . uzun zamandır bir dizi izleme sitesi kurmak istiyordum . fakat tam bilmiyorum nasıl oluyor bu işlerde hosting ve domanin alımı ? ve de telif hakkında ne gibi bir sorunlar çıkar ? ben sunucularımı eve kurup evden yayın yapmak istiyorum . sizce bu siteyi kursam ilk  başlarda ne kadar para kazanırım ? aranızda daha önce kuran var mı ?  sağlam bir dizi arşivim var yanması .. her geçen gün de artıyor .. 

günde 7 binlira kazanan site vardı adını unuttum bir kaç dava açılmıştı ve yaasaklanmıştı ama adam götürdü götürebildiğini yapa bilirsen yap teknik işde  pek iyi değiliim...biraz sermayeyle yapabilirsin ciddi paralar dönüyor bu işte.

günde 7 binlira kazanan site vardı adını unuttum bir kaç dava açılmıştı ve yaasaklanmıştı ama adam götürdü götürebildiğini yapa bilirsen yap teknik işde  pek iyi değiliim...biraz sermayeyle yapabilirsin ciddi paralar dönüyor bu işte.

dizimag degil mi.   :D

Edited by 8506furkan

herkez bir öneri vericektir ama benim  uzak masa üstü pc  ile bu islerin yapilmasi birde player partli tek partli filan eklersen altina sunucuya yada turbobit vs linkeri ile de vermeni öneririm  genelde böyle ariyorlar cogu kisi bu arada not düsmek isterim logo ve filim aralarinda site reklamini yap ama rahatsiz etmesin 

:D dizi film vb. site kurmak için içerikleri kendi sitenden barındırmayacak sın vk mail.ru ve benzeri sitelerden video olacak. site para kazanman için reklam alman lazım böyle bir site google ve benzeri sağlam ajanslar reklam vermez. telif hakkı ilhlalinde sürekli mahkemelik olursun sonuç ne olur bilmiyorum. host aldığın yer çok ama çok sağlam olmalı sürekli saldırı alabilirsin. başka ajanslarda aldığın reklamları paraların direk işleme yoluna gidemiye bilirsin (bank hesapların takip alabilir.)  host Türkiye olursa sıkıntı yaşarsın yurt dişinda bir olması lazım (iyi derece ingilizce bilmen gerekebilir )  ve o ülkeni telif hakkı konusuda yasal durumları iyi araştırman lazım. son olarak iyi avukatlar  (uluslar arası mahkemelerde deneyim ve bilmişim suçlarına hakım olan)  görüşmen lazım yasal sorumlukların nasıl olacağına dair. domain  iyi olusun diyor isen http://www.alanadlari.com/gibi siteleri den domain alman gerekir( boş güzel domain bulamazsın).