Jump to content

Islami Windows 7 Hazırlama Hakkında Destek

Share

Recommended Posts

selamlar arkadaşlar sizinle bi fikrimi paylaşmak istiyorum . her türlü windows vs sürümlerini ve çeşitlerini denedik incelemellerimde küçük te olsa bi eksiklik var dedim ve dinini seven müslüman kardeşlerimize her ihtiyaca cevap veren sağlam bir windows 7 hazırlamaya karar verdim tabiki açılışından kapanışına kadar full islami olacak biçimde tasarlanacak

windows boot animasyonu

masaüstü

açılış sesi

tema vs

yerli ve yabancı forum siterinde uzun araştırlamlar yaptım bayağı büyük bilgiler vs programlar aldım ama bunları tek başına yapmak uzun zaman alıyor ayrıca işlerim çok yoğun olduğu için bir türlü hazırlayamıyorum.

bunun için tnctr ailesinden el birliği ile bu işe yardım edecek arkadaşlar oldugunu düşünüyorum.

eğer faaliyete geçirebilirsek 

bu sistemin peşini 

x86   x64 sürümlü windows 7 windows 8 ler izleyecek

ayrıca taraftara özel windows vs gibi sistemler hazırlamayı düşünüyorum

.kafamda çok projelerim var ama tek kişilik çalışma ile olmuyor zamanım hep iş 

eğer ekip oluşturursak aio kurulum paketlerini bile zannedilenden çok daha üst düzeye çıkaracak projelerim mevcut sadece destek olun yeter

• Editor

Bunun Deistler için olanı da var mı Serdarcan?  :troll:

bunu hazırlayanlar onu da hazırlarlar, ekmek parası Servetim :trollface: Edited by MoTuN

İşletim sisteminin dinidemi var yaa. Garip.

pairs islam içerikli windows modifiye den bahsediyor hiç masaüstüne peygamberimiz yazılı yada islami bir duvar kağıdı görmedinmi bu kadar mı geri kalmışsın :) ayıp

• Editor

pairs islam içerikli windows modifiye den bahsediyor hiç masaüstüne peygamberimiz yazılı yada islami bir duvar kağıdı görmedinmi bu kadar mı geri kalmışsın :) ayıp

Ne dediğini ne yapmaya çalıştıgını iyi anladımda espri olsun maksat. Modifiyeli işleitm sistemi çok var ortada gerek yok o yüzden.

"Geri kalmış" mı. Pairs'i tanıyanlar gülerler sana, bilesin...  :trollface:

Ne dediğini ne yapmaya çalıştıgını iyi anladımda espri olsun maksat. Modifiyeli işleitm sistemi çok var ortada gerek yok o yüzden.

Espiriyi bir yana bırakalımda modifiyeli sistemlerin çok olması birşeyi değiştirmez gerek yok demen o senin düşüncen konuya açan arkadaşda destek istiyor.. taleb çok olursa birileri yapabilir.

Kuranı kerimden pasta yaptık yedik camiden pasta yaptık yedik herşeyi yedik içimizde islam içimizde sıra geldi işletim sistemine onuda yaptıkmı tam anlamıyla müslüman olduk hadi hayırlısı bakalım

din üzerinden para kazanılacaksa hiçte güzel birşey olmaz ikincisi windows un bir sürümüne değişiklikler yapıp bunuda islamla bağdaşdırmak yanlış bir düşünce eğer islama özgü bir sistem yapılacaksa bu windows veya diğer işletim sistemeleri üzerinden değil tamamen bağımsız bir sistem yazılması bunun üzerinde çalışılması uygun ve yerinde bir çalışma olacağınıu düşünüyorum

(isteğinizin cevabı değil ama düşüncemi paylaşmak istedim)

kardeşim tr olarak yerli olmasını istiyorum sistemi baştan aşağı düzelterek kendi emeğimiz ile olması daha iyi . islami windows olabileceğini bende biliyorum .tnctr içinde böyle bir çalışma var mı ? .

yok...

ama ekip halinde yapabiliriz

zakk.gif

galiba "helal gıda" gibi bir şey oluyor. "Helal Windows"  :trollface:

Hocam iyi güzelde Lisansa para vermiyor ki kimse Alt Yapı Microsoft Görüntü İslami...

Kul hakkı mı ? Emek hırsızlığı mı?

Lisans parası çok diyen bir zihniyet var birde elbet.

Lisans 720 TL olsa günlük 2 TL ye gelir ki Windows 7 nin çıktığı 5,5 yıl oldu. Lisans sahiblerine Windows 8.1 e terfi hakkı verdi.

5,5 Yıl == 1980 Gün == 720 / 1980 = 0,35 Krs Geliyor 5,5 Yılda

Hergün sürdüğün arabaya mazot almak için tereddüt etmeyen insanoğlu nasıl oluyorsa günlük 1 tl ayırıp orjinal lisans satın alamıyor

Lisansa para vermeyince 90 Bin çalışanı olan Microsoft a bir katkı olmuyor işin ilgin. yanı herkes destek bekliypr.

Sonra insanlar neden SP2 çıkmadı diyor Windows 7 için. 

Edited by rulman

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...