Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

ZorinOS 11 Ultimate teklink eklendi bilgilerinize sunulur.:)

13 saat önce, Mycrosoft yazdı:

Bu linke girdiğim vakit zorin os 9 indirme sayfasına yönlendiriyor

Sanıyorum anasayfalarına yerleştirdikleri reklam banner'ları ile alakalı olbabilir.Chrome'da ublock kullanıyorum bende olmadı ancak,farklı tarayıcı ve reklam engelleyicileri denemek işe yarayabilir.

2 saat önce, kartal3x yazdı:

bu sürüm ultimate değil galiba. core yazıyor

Ultimate versiyonu ücretli olarak sitesinde satılmakta Core ve Lite sürümleri ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor sadece net'e düşerse ultimate ekleriz şuan için yeni olduğundan henüz sunucularda torrent ağlarında mevcut değil.

• 3 hafta sonra ...

zorin os 12 core ile ilk haftamı doldurdum. Gayet başarılı, hızlı, akıcı, ve sabit bir işletim sistemi. Umarım ultimate daha yakın bir zamanda çıkar :)

Bugun farkli bir sitede ultimate surumunu gordum, galiba cikmis birazdan denerim.

Edited by 11 ahmet
Yeni surum

• 7 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • Editor

Zorin OS v15 ISO

Please register to see this content.

Zorin OS, bilgisayarınızı daha hızlı, daha güçlü ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış Windows ve macOS'un alternatifidir.

Zorin OS is an alternative to Windows and macOS, designed to make your computer faster, more powerful and secure.

2.3 GB

https://sourceforge.net/projects/zorin-os/files/15/Zorin-OS-15-Core-64-bit.iso/download

https://datapacket.dl.sourceforge.net/project/zorin-os/15/Zorin-OS-15-Core-64-bit.iso

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • semsibey changed the title to Zorin Os V15r1 (windows Benzeri Linux) Türkçe
  • 3 hafta sonra ...

Zorin Core 15 R1 sürümünü VMware ile denedim epeyce.

Türkçe desteği gayet iyi,  paket deposu geniş. Herkesin işini görecek bir uygulama var. Çok extrem bir şeyse bağımsız depolar eklenerek, direkt pakatten veya kaynak koddan da kurulabilir.  

Wine bunda dahili olarak kurulu değil ama kolayca kuruluyor. 

Arayüzü güzel. Gnome tabanlı olmasına rağmen orjinalinden daha iyi vce kullanışlı bana göre. Son gnomeler gibi değil, Kde-lxde vb altta taskbarlı ve karmaşık değil, her şey yerli yerinde ve kolay kullanılır şekilde gruplanmış. Gnomenin uygulamaları ikon olarak masaüstüne gruplama tarzını sevemedim.  KDE yine sapıttı son dönemde.  Xfce her şeyi çok karmaşıklaştırdı. Özetle gnome kadar basit ve kullanışlı ama windowsa benzeyen bir masaüstü yapısı var. Ayarlar kolay, uygulamalara ulaşmak kolay, install-uninstall kolay, alışıldık bir arayüzü var.  

Linux ayrıntıları ile çok cebelleşmeden kolayca kurayım, kolayca kullanayım, hem basit, sağlam olsun hem de güçlü-yeterli olsun diyene uyar. 

• 5 ay sonra...
cagdas70, 04.07.2016 - 22:17 yazdı:

Başlıkta  Zorinos 11 Core/Lite/Ultimate Edition 2016 yazılmış ama ben link göremedim. Elinde olanlardan biri yardımcı olabilir mi?

ZorinOS'in ultimate vb. farklı versiyonlarını ücretli olarak sitelerinde belli ücretlerle satmaktalar hal böyle oluncada,telif hakları vs.sınırlamalar söz konusu olmakta değerli kardeşim bilirsin.Ancak illa indirmek istersen eğer ben buradan ZorinOS'in 12 popüler versiyonunun Ultimate iso 64 bit kalıbının torrent linki ekleyeyim seed'ler çalışıyordur umarım. :) 

Saygılar.

ZorinOS 12 Ultimate x64 Bit ISO

Selamlar,

Bu tarz sistemlerde görsellik dışında tek aradığım çift tıklama ile windows exe uygulamalarını çalıştırabilmek bu wine programı dışında neden otomatik yapılmıyor yada böyle sistem var mıdır bilen var mı?

GemaR, Şimdi yazdı:

Selamlar,

Bu tarz sistemlerde görsellik dışında tek aradığım çift tıklama ile windows exe uygulamalarını çalıştırabilmek bu wine programı dışında neden otomatik yapılmıyor yada böyle sistem var mıdır bilen var mı?

Esasen exe dosyalarını çalıştırmak için kuracaksanız eğer linux'ten vazgeçin derim çünkü alternatif bir çok zengin uygulamalara zaten sahip eksik fazla farketmez ne varki,windows ile linux dual boot yöntemleriyle yanyana kurulabilmekte her iki sistemi kullanma özgürlüğü söz konusu.Diğer taraftanda vmware sanallaştırma uygumalarını linux üzerinden kullanarak işlemleri sanal windows üzerinden kullanmakta ayrıca mümkün.Bu gibi istekler ve düşünceler için Robolinux ve ReactOS sistemler içerikleri yapıları gereği veya windows sistemler server bağlantılar gibi senkronizasyon exe dosyalarını wine olmadan çalıştırabilen bazı özellikleri geliştirdikleri bilinmekte.Eski sürümlerinde bir kaç kısa denemem olmaktan öte bir fikrim yok.Şu anki geldiği durumlar sistemleri eminim çok daha iyi yerlerdelerdir.Özetle alternatifler her zaman mümkün gerek windows gerekse de,linux mac vb.sistemler içinde aynı şeyler geçerli. Kaynak linkler: |

• Thanks 1

Zorinos 15.1 Final Stable sürümüne güncellenmiştir. | Güncelleme tarihi: 24 Aralık 2019 >> page1

Windows benzeri hızlı stable 3d özellikleri bulunan kaliteli bir linux dağıtımı.Kurulumu kullanımı bir çok açıdan kolay ve pratik yeni kullanıcılar için tavsiye edilebilir bir dağıtım.Üzerinde bir çok uygulama yüklü ve hazır gelmektedir.

• forjest changed the title to Zorinos 16 + Lite, Core, Pro Final