Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

simdi bu linux tabanlı mı yoksa mac os mu?

Konu içeriğinde Hakkında kısmında işletim sistemi ile ilgili tüm detaylar belirtilmektedir sistemin görünüm özelliklerinde bulunan otomatik olarak macosx arayüzüne çeviren hızlı geçiş uygulaması var (LookChanger) bu özellikte sadece Ultimate ve premium olan dağıtımlarında mevcuttur.

• 2 hafta sonra ...

@forjest Merhaba; ben ses yazlımları ile çalışıyorum Zorin Os 9 da cubase 5 ve üstü kullanabılırmıyım? Örneğin Cubase 5 setup dosyası ve patch var(windows için). Bu dosyaları zorin os 9 a atıp "wlne" ile kurabilirmiyim. baya bir araştırma yaptım bulamadım bir bilgi. Yardımcı olursan sevinirim. 

Edited by razio

@forjest Merhaba; ben ses yazlımları ile çalışıyorum Zorin Os 9 da cubase 5 ve üstü kullanabılırmıyım? Örneğin Cubase 5 setup dosyası ve patch var(windows için). Bu dosyaları zorin os 9 a atıp "wlne" ile kurabilirmiyim. baya bir araştırma yaptım bulamadım bir bilgi. Yardımcı olursan sevinirim. 

http://alternativeto.net/software/cubase/?platform=linuxaltarnatif  olarak buradaki programlari kullanabilir yada burdaki programlari deneyebilirsiniz 

vine ile calisma ihtimalini bilmiyorum ama stabil olmaz ve cok fazla bilgisayara yük biner 

http://alternativeto.net/software/cubase/?platform=linuxaltarnatif  olarak buradaki programlari kullanabilir yada burdaki programlari deneyebilirsiniz 

vine ile calisma ihtimalini bilmiyorum ama stabil olmaz ve cok fazla bilgisayara yük biner 

cevabın için teşekkürler. Ancak bana Cubase pro tools vb program gerekiyor. Zorin os 9 da kullanmam gerekecek.Eğer sende bu tarz yazılım VST kullanıyorsan bulursan bana da haber et. O alternatif programlar çok yavan istediğin özellıklerın nerdeyse hiç biri yok.

Ses üzerine çok malumatım yok doğrusu işlerden pek ilgilenemiyorum eskisi gibi mesajınızı yeni gördüm ancak yazabildim Programı Oragle virtual box üzerinden sanal windows kurarak'ta masaüstünden geçiş yapıp windows üzerinden çalıştırılabilir.Wine programını,playonlinux programlarını yazılım merkezinden kurarak test etmeniz gerekebilir wine herşeyi çalıştırmaz yazılımların alt yapı kütüphaneleride tamam olması gerekir eklentiler .dll dosyaları vs..

Muadil programlarda var istifade edilebilir aslında (Ardour http://ardour.org)alternatif olarak medialar,ses ve video editorleri zenginliği ile bilinen ubuntu Studio'da deneyebilirsiniz işinizi göreceği kanısındayım saygılar kolay gelsin.

NZKGSaT.png

Türkçe dil desteği var mı?

Daha evvel'ki zorinOS 8 olanını kurduğumda kurulum dili türkçe ve bir çok dil seçeneği vardı,yanlız zorinos'nin türkiyede forumları yetersiz işletim sisteminin kurulum sonunda masaüstü geldiğinde türkçe dilide yetersiz olduğunu türkçe yapıldığı halde ingilizcede kaldığını daha evvel gördüm fakat bu yeni ultimate sürümünde bu sorunu düzeltmiş olabilirler kendim mint kullanıyorum uzun süredir zorinos9ultimate'i denemedim deneyip kuranlar konu altına sistemle ilgili bilgileri geçerlerse diğer arkadaşlarda istifade etmiş olacaklardır saygılar. :)

Daha evvel'ki zorinOS 8 olanını kurduğumda kurulum dili türkçe ve bir çok dil seçeneği vardı,yanlız zorinos'nin türkiyede forumları yetersiz işletim sisteminin kurulum sonunda masaüstü geldiğinde türkçe dilide yetersiz olduğunu türkçe yapıldığı halde ingilizcede kaldığını daha evvel gördüm fakat bu yeni ultimate sürümünde bu sorunu düzeltmiş olabilirler kendim mint kullanıyorum uzun süredir zorinos9ultimate'i denemedim deneyip kuranlar konu altına sistemle ilgili bilgileri geçerlerse diğer arkadaşlarda istifade etmiş olacaklardır saygılar. :)

aynen dediğiniz gibi Türkçe olmayan bölümler çokça mevcut idi %60 Türkçe diyebilirim fark etiğim kadarıyla

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra...

Hocam inş.

bu sürümdede türkçe sıkıntısı varmı?

Sistem hakkında kısaca bilgi:

Zorinos'te türkçe sıkıntısı var maalesef tam TR olmuyor masaüstü,menü başlıkları vs.oluyor fakat uygulamalarda her ne kadar dil,tarih saat bölgesel ayarlar TR ayarlansada tam olmamakta bunu zorinos'in 9 ve 10 sürümleri için söylüyorum.11 hakkında fikrim yok kurmayı en son düşündüğüm dağıtım.Windows benzerliği,arayüz vs.kolaylık sağlasada türkçe forum desteği vb.yeterli değil.+'sı debian ubuntu üzerine yapılandırılmış olması ve aynı paket depoları kullanıyor olmaları işi bir nebze kolaylaştırıyor bunun dışında üzerinde değişiklikler yapılabilecek sistem olmadığından,ilk kullanıcılar için hali hazırda pratiksel manada sayfa,görünüm ve efektlerin windows'a benzetilmiş olmasından tercih edilmekte olan bir dağıtım.En son denediğimde Compiz 3D masaüstü efektleri hazır geliyor.Kurulum ekranı TR sorun yok,Kurulumdan sonra belli başlı yerler (Belgeler,Bilgisayar,Yazılımmerkezi vs.) türkçe üsttede belirttiğim gibi uygulamalarda,ofis,vlcplayer TR yerine ingilizce vs. hızlı,kararlı,yazılım oyun yükleme kolaylıkları Seçmeli tarayıcı ekranı Firefox,Opera,chrome,skype vb. yüklü geliyor vs.Öyle zannediyorumki farklı dillerde uygulamalar sorun çıkaracağından sadece ingilizce dile yoğunlaşılmış.ZorinOS11'de durum nedir bilmiyorum kurupta sonucu konuya bilgilendirme için not düşen arkadaşlar olursa hepimiz haberdar oluruz kolay gelsin. :)

• 2 hafta sonra ...
  • TornadoEffect changed the title to Zorinos 11 Core/Lite/Ultimate Edition 2016
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • semsibey changed the title to Zorin Os V15r1 (windows Benzeri Linux) Türkçe
  • forjest changed the title to Zorinos 16 + Lite, Core, Pro Final