Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Navigasyon Cihazı Ile Ilgili

hudu
 Share

Recommended Posts

ustalar tomtom marka bir navigasyon cihazı var bir akrabam taksi de kullanacak taktık ama sokak adları harita falan milattan önce kalma gibi eski içindeki bölümde bunlar yazıyor

cihaz AU3303T00559 (0) (20.3)

uygulama 12.040.1030488.74 (0) (2025, 8.8.2012)

işletim sistemi 981015

GPS 2.18.903 127792,ön yükleme 865401,yedekleme 1030488

harita:'turkey' s.895.4441, sürüm tarihi:8/2012

dil:türkçe

şimdi ben bunu bikere fabrika ayarlarına alıp sonra temiz bir güncelleme yapmak istiyorum nasıl yapabilirim acaba?

Tomtom'u herkes çok met ediyor diye telefonumdaki Tomtom'a 1 yıllık lisans aldım ama pek memnun olduğum söylenemez... Yandex haritaları kullanıyorum hem daha rahat hem ücretsiz hemde trafik durumuna göre de yol belirliyor.

çok anlamıyorsan bu işlerden aşağıdaki resmi harita indirici siteden ücretsiz haritaları güncellemeyi dene. Öncelikle kullanıcı adı alıp cihazı bilgisayara bağlamalısın. ücretsiz güncelleme dışında paralı güncellemeler olacak dilersen ücret karşılığı paralı haritalarıda yükleyebilirsin .pc de aygıtını göremezsen sıkıntılı süreç seni bekliyor.  

https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads

Edited by bates54

Yukarıda arkadaşların yorumlarını okudum. Bu konuda benimde söyleyeceklerim var.

Öncelikle GPS cihazları 2 ye ayrılır.

1.si Sadece uydudan çalışan klasik GPS cihazı. (Örnek otolara gömülü olanlar)

2.si Hem uydudan hem İnternet üzerinden (GSM ye bağlı olarak – Cep tel) çalışan GPS cihazı.

Konuyu açan arkadaşın bahsettiği cihaz muhtemelen % 99 uydudan çalışan internet ile işi olmayan klasik GPS cihazı.

Bu cihazlara güncel program yükleme, Naviextras üzerinden harita güncelleme vs. gerçekten çok zor. (Tabi kırılmış programları kopyala çalıştır ile ve harita-POI ve diğer güncel dosyaları kopyala değiştir ile çalıştırmak ta mümkün-Ancak bilgi ve deneyim gerektiriyor)

Bu cihazların iyi tarafı interneti olmayan yerde, GSM şebekesinin çekmediği yerde çok faydalıdır, kurtarıcıdır. (Moda deyim ile CANDIR)

Gelelim herkesin söylediği, “Ben yandex kullanıyorum, iGO kur, TomTom iyidir, Başarsoft daha iyidir” vs. vs. konusuna;

GPS’i olan Android Cep telefonları, GPS’i olan Android Tabletler hem direkt uydudan hem de GSM şebekesi üzerinden internet vasıtası ile GPS programlarını kullanırlar.

Her iki yöntemi istediğiniz programı kurarak kullanabilirsiniz.

KISSADAN HİSSE;

GPS cihaz ne kadar önemli ise GPS programı ve kullandığı harita – POI – Building vs. 2 kat daha önemlidir.

Bağımsız kuruluşlar, TomTom programının Türkiye dışında daha başarılı olduğunu söylüyorlar.

Türkiye’de ise iGO’nun Türkiye Başarsoft tarafından özenle hazırlanan haritaları kullandığını,

diğer Firmalara ait Türkiye haritalarının Başarsoft  kadar başarılı olmadığını söylüyorlar.

Bende yaklaşık 5 yıllık GPS kullanıcısı olarak çok program denedim, iGO programını çok kullanışlı ve başarılı buluyorum.

iGO programının hem klasik GPS için programları var, hem de android programları var.  (Her iki program da aynı Harita-POI-Building, Speedcam kullanır)

Faydalı olacağını düşündüğüm linkleri vermek istiyorum.

Bu sitelerde her sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

Android için

http://www.androidhatti.com/gps-ve-navigasyon-uygulamalari/

Klasik GPS cihazları için (PNA-PDA ve araçlarda kullanılan)

http://www.navi-gpsforum.com/

http://www.turk-dreamworld.com/index.php