Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Ince Ayar 11.3

winvistafiko
 Share

Recommended Posts

FReuDe, Bir saat önce yazdı:

Merhaba, uygulamanız gerçekten başarılı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ancak mesajımın ekinde belirttiğim görselde şöyle bir sorunum var. Uygulama içeriğinizdeki Tamir sekmesindeki "Simge önbelleğini onar" seçeneğiyle düzeliyor ancak bilgisayarı her kapatıp açmamla gene aynı sorun oluşuyor. Her defasında uygulamanızı açıp  Tamir sekmesindeki "Simge önbelleğini onar " seçeneğiyle düzeltmemin dışında kalıcı bir çözümü var mıdır acaba bunun ?

Not: araştırmalarımın neticesinde regedit' ten Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer 'a yeni dizin (Max Cached Icons) ekleyip 8192 değerini verdim ancak bu da çözüm olmadı.

Şimdiden ilginiz alakanız ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Please register to see this content.

var kullandığınız windows'u güncellemek :)

Win Home

Sürüm 20H2 İS Derlemesi 19042.631 

Windowsun kendi indirme aracısıyla indirdim.  Saf windows. herhangi bir 3.parti yazılım veya düzenleme yapılmamış hâli. 
Konudaki paylaşmış olduğunuz Simge Önbelleği onar komutunu paylaşır mısınız acaba? reg oluşturup her defasında uygulamaya girip yapmaktansa kısayoldan reg ayarından çift tıklamayla halledeyim ? 

muski, 9 dakika önce yazdı:

Merhaba.

Programcıkta kısayol işaretini kaldır seçeneği aktif(tikli) olunca bu hatayı verdiğini gördüm kendi bilgisayarımda.O seçeneği iptal edince hata düzeldi.

Aaa, evet, uygulamayı indirdiğimde orası dikkatimi çekmişti. Kaldır demiştim. Ondan sonra oldu herhalde. Şimdi Ekle dedim, Evet, düzeldi şimdi.  
Geliştirici arkadaş bir sonraki versiyonda orayı dikkate alacaktır eminim. 
İlginiz ve yardımınız için teşekkür ediyorum.

FReuDe, 28 dakika önce yazdı:

Aaa, evet, uygulamayı indirdiğimde orası dikkatimi çekmişti. Kaldır demiştim. Ondan sonra oldu herhalde. Şimdi Ekle dedim, Evet, düzeldi şimdi.  

Kısayol oku kaldırma başından beri başıma bela oldu :) Benim de kullandığım bir özellik değil. Simge ön izleme belleğini temizleme regedit komutu değil, direk komutun kendisi :)

ie4uinit.exe -Show

• Thanks 1

FReuDe, 3 saat önce yazdı:

Bende bu şekilde çözdüm dediğiniz gibi simge önbellekleri siyah oluyor inşallah ileri ki sürümlerde düzelir.

• 3 ay sonra...
D21B500K, 16 saat önce yazdı:

@winvistafiko  Bu programın Mac işletim sistemi ile çalışabilen bir sürümünü yapabilir misin? 

Mac işletim sistemi ile beraber çalıştırmak için  wine kullandım ama çalışmadı.

image.png.8fefd6ab2e474b1b4728763d53e7555d.png

Merhabalar;

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. Mac ve Linux sistemlerde çalışmaması normaldir. .Net bile kurmuş olsanız Wine her kütüphaneyi sağlamadığından dolayı hata verecektir. Uygulama Windows ile alakalı bilgileri arıyor. Temizlik için Windows ile alakalı klasörleri arıyor vb. gibi. Elimde Mac sistem olmadığından şuan için yazma şansım yok maalesef. :)

• Like 1

• 1 ay sonra...
  • winvistafiko changed the title to Sistem Ince Ayar 11.3

Uygulamanın 11.3 sürümü çıkmıştır.  Bu sürümde Windows 11 ve Office 2021 desteği eklendi. :)

İndirme Linki;

Versiyon Değişikliği;

Spoiler

v11.3 (15.10.2021);

1) Office 2021 desteği eklendi.
2) Windows 11 desteği eklendi.
3) Zafiyet Modülüne PrintNightmare açığı kontrolü eklendi.
4) TPM algılama modülü eklendi.
5) Crucial marka disk logosu eklendi.

• Like 5
  • Thanks 1

winvistafiko, 9 dakika önce yazdı:

Uygulamanın 11.3 sürümü çıkmıştır.  Bu sürümde Windows 11 ve Office 2021 desteği eklendi. :)

İndirme Linki;

Versiyon Değişikliği;

İçeriği Görüntüle

v11.3 (15.10.2021);

1) Office 2021 desteği eklendi.
2) Windows 11 desteği eklendi.
3) Zafiyet Modülüne PrintNightmare açığı kontrolü eklendi.
4) TPM algılama modülü eklendi.
5) Crucial marka disk logosu eklendi.

Ellerine sağlık... Bir önceki sürümünde de aynı hatayı almıştım bunda da öyle... Hata resmi aşağıdadır. Sistemim Windows 8.1 Embedded Industry.

Edited by e7um72n

e7um72n, 40 dakika önce yazdı:

Ellerine sağlık... Bir önceki sürümünde de aynı hatayı almıştım bunda da öyle... Hata resmi aşağıdadır. Sistemim Windows 8.1 Embedded Industry.

Kullanıcınız da yönetici yetkisi mi var normal kullanıcı mı ? :)

e7um72n, 22 dakika önce yazdı:

Yönetici yetkilerine sahip. Son iki sürümde bu hatayı aldığım ama 6.7 nolu sürümde sorun yok, onu kullanıyorum bende..

6.7 nolu sürümü ile 11.3 arasında baya değişiklik var ama..

Sisteminizde .NET 4.5 sürümü kurulu değil mi?

e7um72n, 2 dakika önce yazdı:

Sistemde framework 4.8 kurulu daha önce başka arkadaşlarda bu sorunu dile getirmişlerdi..

Uygulamanın bulunduğu yerde Ayar.ini dosyası olması lazım. Dosyayı açtığınızda DebugMode=True yapıp kaydeder misiniz. Uygulama açılırken çıkan hataları klasöre kaydetmesi lazım. Elimde Windows 8.1 Embedded Industry yok. Normal sürümler üzerinde test ediyorum, açılıyor. Kullandığınız Windows 8.1 Embedded Industry orj. msdn kalıbından mı kurulum yapıldı. Yoksa Modifiye edilmiş bir sistem midir?

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...